AKARYAKIT SATICISI VE KASAPLAR BELEDİYEDE TOPLANDI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » AKARYAKIT SATICISI VE KASAPLAR BELEDİYEDE TOPLANDI
Paylaş
Tarih : 17 Nisan 2019 - 13:11

Simav’da akaryakıt istasyonu çalıştıran esnaflarla Kasaplar Çarşısında hizmet veren esnaflar Simav Belediyesinde buluştu.
Belediye Başkanı Av. Adil Biçer ve belediye birim müdürleriyle gerçekleşen iki oturumlu toplantının ilkinde Simav Belediyesi olarak çıkılacak olan akaryakıt ihalesi ve alınan akaryakıtlarla ilgili faturaların ödenmesine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.
Belediye Başkanı Biçer, akaryakıt istasyonu işletmecilerine seslenerek, “Sizlerin mağdur olmalarını asla istemeyiz. Bizler hem belediyemizin menfaatlerinin korunması hem de sizlerin ekonomik anlamda mağdur olmaması için neler yapmamız gerektiğini, sizlerin önerilerinin neler olacağını öğrenmek için bir araya geldik. Ayrıca araç takip sistemleri konusunda da görüş alışverişinde bulunmak istedik” dedi.
Akaryakıt istasyonu sahipleri de ihale yapıldıktan sonra ihaleyi alan firmanın damga vergisi, ödemenin gecikmesi gibi ana sorunlar yaşadıklarını ifade ederken, ödemelerin gecikmemesi konusunda yeni bir yol izlenmesinin yararlı olacağını savundular. Karşılıklı görüşmelerin ardından belediye tarafından hazırlanacak olan ihale şartnamesi ile mağduriyetlerin önleneceği vurgulandı.
Belediye Başkanı Biçer’in ikinci toplantısına ise ilçedeki kasaplar katıldı. Yine belediye birim müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Şöleni için 4 ton ete ihtiyaç olduğunu vurgulayan başkan Biçer, “Bu bir hayır işidir. Simav’ımızın sürdürüle gelen bu geleneğinin yaşatılması için hepimize sorumluluk ve fedakârlık düşüyor. İlçemizin kasapları olarak makul bir fiyat önermenizi bekliyoruz” dedi.
Daha sonra söz alarak görüşlerini dile getiren kasaplar yeni uygulamaya giren kilo başına 4 TL ete zammın kendilerini olumsuz etkilediğini, fiyat açısından önemli bir fedakârlığın mümkün olmadığını dile getirdiler. Kasaplar, geçtiğimiz yıl yapılan Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Şöleninde kemiksiz ve doğranmış etin kilosunu 42 TL’den verdikleri hayır eti için kendi aralarında değerlendirma yapacaklarını ve en kısa zamanda bu konuda tekliflerini sunacaklarını ifade ettiler. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

NİKÂH TÖRENLERİNDE “YENİ DÖNEM” BAŞLADI

Simav Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, vatandaşlardan gelen istekleri de dikkate alarak Nikâh Törenlerine yeni bir düzenleme getirdiklerini duyurdu.

DÜĞÜNE ÇELENK-ÇİÇEK GÖNDERMEK YERİNE SİMAV EĞİTİM VAKFINA BAĞIŞTA BULUNDULAR

2000 yılında kurularak o günden günümüze yüzlerce Simavlı üniversite öğrencisine eğitim bursu sunan Simav Eğitim Vakfı (SEV), Simav’ın

GIDA DENETİMLERİ SIKLAŞTI

Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, bakanlığın başlattığı gıda seferberliği kapsamında denetimler gerçekleştirdi. Yapılan denetimler