EĞİTİM BİR SEN’DEN BASIN AÇIKLAMASI: “BU BİLDİRİ TAM BİR AYMAZLIKTIR”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » EĞİTİM BİR SEN’DEN BASIN AÇIKLAMASI: “BU BİLDİRİ TAM BİR AYMAZLIKTIR”
Paylaş
Tarih : 07 Nisan 2021 - 14:12

Eğitim Bir Sen Simav Temsilciliği, kısa bir süre önce 103 emekli amiralin ‘Fikir Beyanı’ adı altında yaptıkları açıklamaya Cumhuriyet Meydanında bir basın açıklaması ile tepki gösterdi.

Basın açıklaması aynen şöyle;

“Milletin inancından, iradesinden ve medeniyet değerlerinden kopmuş, kendi milletine yabancılaşmış bir zihniyetin temsilcisi olan ve muvazzaf oldukları dönemde kimlere hizmet ettikleri herkesçe bilinmekte olan 103 emekli amiral, 02 Nisan Pazar gecesi vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladılar.

15 Temmuz’a 103 gün kala 103 amiral tarafından gece yarısı yayımlanan bu bildiri iyi bir niyetle yorumlanamaz. Bu bildiri tam bir aymazlıktır. Millet iradesine, sivil iradeye yönelik bu tip yaklaşımları doğru bulmuyoruz. Deniz kuvvetleri emeklisi sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar gibi müptezeller vatansever değil ancak mandacı, himayeci ve vesayetçi olur.

Bu malum kişiler Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etmişlerdir. Emekli amirallerin yapması gereken şey, küresel emperyalizm ile mücadele edildiği bir süreçte millet iradesine ayar vermek değil, millete moral vermektir”

Terörle mücadelede, Doğu Akdeniz’de, Suriye’de, Irak’ta, Azerbaycan’da, Libya’da ve daha nice coğrafyada emperyalizmle mücadelesinde devleti lehine bir açıklama için bir araya gelme ihtiyacı duymayan bu zavallılar milletimizin gözünde kirli odakların piyonlarıdır.

Kimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, tahfif ederek masumlaştırmaya ve üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de görmezden gelinebilecek bir durum değildir. Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına tahammülü yoktur. Bu nedenle emekli de olsalar millet iradesine müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez.

Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır. Açıklamaya seyirci kalarak milli iradeye uzanan tehdide bir nevi destek veren, darbe heveslilerine güç devşiren kişi ve kurumları görmekte ve bu hastalıklı hallerini hafızasına kaydetmektedir.

Ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kaynaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur.

Türkiye milletin aklıyla dalga geçilecek bir ülke olmaktan artık çıkmıştır. Bu Necip Millet 15 Temmuz’da darbe görünümlü işgal hareketine yekvücut olarak karşı koydu ve ülkede darbe defterini kapattı. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz.

Tesellimiz odur ki; Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 103-104 eski amiral ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, failleri ve destekçilerini ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz.

Bizler Memur-Sen olarak 81 ilde milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu çirkin açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Bizler, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Darbe ve vesayet sevdalılarına kanunlar nezdinde hadleri bildirilmeli, yargı önünde hesap vermelidirler. Bu bildiriye imza atanların rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir

Bizi bugün yalnız bırakmayan STK’larımıza teşekkür ediyoruz. Onlar buradalar, çünkü hissiyatımız bir, gayretimiz bir, Vatanımız bir, bayrağımız bir, istikametimiz bir, istiklalimiz bir. Bu birliğe kasteden her türlü zorbalığın karşısında biriz ve beraberiz.” *K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM HALİM, “ÜLKEMİZDEKİ BAŞARILI ÖRNEKLERDEN BİRİDİR”

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Süt Birliğini ziyaret etti. Ziyarete ilçe jandarma komutanı Yarbay Mustafa Matar ve İlçe Emniyet

OTOMOTİK ÖDEMEDE İÇERİKLERİ DÜZENLENDİ

Simav Belediye Başkanlığı, jeotermal ve su faturaları ile bazı ödemeler ve içme suyu yüklemelerinde hizmet veren Belediye hizmet binası girişinde

KAYMAKAM HALİM, TAMAMLANAN YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Beyce köyündeki Simav Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Ziyarete ilçe jandarma komutanı Yarbay