Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

KAYMAKAMDAN HAYAT DERSİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KAYMAKAMDAN HAYAT DERSİ
Paylaş
Tarih : 12 Ocak 2019 - 10:57

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim ve bazı kurum amirleri
Kuşu Nurullah Bayram Öğrenci Pansiyonunu ziyaret etti.

Pansiyonda kalan öğrencilerinin, akşam saatlerini ve akşam yemeğini birlikte geçiren Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim ve kurum amirlerine karşı çok ilgili ve heyecanlı oldukları gözlendi.
Pansiyonun yatılı öğrencilere seslenen Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, “Buranın ilk öğrencileri sizleriniz. Belli başlı ihtiyaçları giderildi ama mutlaka ufak tefek eksiklikler vardır. Yurtta eksik olduğunu düşündüğünüz, iyi yürümediğini düşündüğünüz herhangi bir durum, hizmet varsa bunları şuan bizimle paylaşın” dedi.
Öğrencilerden gelen soruları cevaplandıran Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, “Karşınızdakine saygı göstermezseniz saygı beklemezsiniz. Şimdi bakın televizyon programları izliyorsunuz. Oralarda vatandaşa mikrofon uzatıldığı zaman en çok Belediye’den, hastaneden, doktorun, hemşerinin kaba davrandığından şikâyetçi olanlar olur ama bir öz eleştiri yapmak lazım. O konuşan vatandaşımız kendisi başka insanlara ne kadar saygı duyuyor. Mesela sokakta yürümekte bir saygıdır. Siz sokakta hoş olmayan bir davranışla yürürseniz hastanedeki doktordan saygı bekleme hakkınız olmaz. Görevini yapan polisle kavga yapmaya kalkarsanız nüfus memurluğundaki memurun size saygı göstermesini beklemeye saygınız olmaz. Ne yaparsanız ona gelen davranışlar ile karşılaşırsınız. O yüzden burası sizin için bir okul pansiyonu değil bir hayat okulu. Bununda temeli saygı ile inşa ediliyor. Burada ilişkileriniz sağlıklı düzeyde olursa hayatta da başarılı olursunuz” diye konuştu.
Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim’in Kuşu Nurullah Bayram öğrenci pansiyonu ziyaretinde İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Matar, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Ayhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, Simav Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfullah Dağ’da hazır bulundu. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAZCIOĞLU OTOMOTİV’E BAKAN SELÇUK’TAN “TEŞEKKÜR BELGESİ”

24 Haziran Seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Eğitim Bakanı görevine getirilen Ziya Selçuk, Kütahya’ya

SÖMESTRİ REZERVASYONLARI EYNAL’I DOLDURDU

İç Ege’nin termal turizm merkezlerinden birisi olarak kabul edilen Simav Belediyesine bağlı Eynal Kaplıcalarında, sömestri tatili gelmeden

ŞEREF KOLEJİ ANASINIF ÖĞRENCİLERİNE ÇİFT YABANCI DİL

Günümüzün ve geleceğimizin olmazsa olmazlarından olan yabancı dil eğitiminin Şeref Koleji’nde tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.