Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

KIŞ LASTİĞİ DENETİMLERİ BAŞLADI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KIŞ LASTİĞİ DENETİMLERİ BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 05 Aralık 2018 - 12:08

Zorunlu kış lastiği uygulamasının başlamasının ardından Simav’da da trafik ekipleri denetim yaptı, broşür dağıttı.
Simav Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, araçların yüklenmesine ilişkin ölçü ve usuller ile tartı ve boyut ölçüm toleransları hakkında yönetmelik uyarınca yolcu taşıyan ve ticari araçlarda kış lastiği kontrollerine başladı.
Kış lastiği tedbirlerine yönelik yapılan uygulamada ekipler, sürücüleri bilgilendirdi ve gerekli uygulamalar yapıldı.
Simav Taşıyıcılar Kooperatifi şoförlerindenTaha Oktay, kış koşullarında yola çıkan araçların sorun yaşamaması için sürücülerin kış lastiği takması gerektiğini söyledi.
Denetimlerin çok faydalı olduğunu ifade eden Oktay, “Kış lastiklerimizi zamanında taktırdık. Trafik ekiplerinin yaptığı uygulama da çok yerinde. Kış lastiği taktığın zaman yollarda daha rahat gidiyorsun. Bir problem olmuyor. Ama kış lastiği takmayanlar yolda kalıyor ve yolu kapatıyor. Yol kapanınca bizim lastiklerimiz olsa da gidemiyoruz. O yüzden herkes kurallara uyup lastiklerini taktırsın” dedi.
1 Nisan 2019’de sona erecek kış lastiği takma zorunluluğuna uymayan araç sahiplerine 625 liralık ceza uygulandığı öğrenildi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÜNAL ARASAN Z KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI

Simav Kaymakamlığının sevilen ve unutulmayan Yazı İşleri müdürü merhum Ünal Arasan’ın adı Güzelyurt köyü İlkokulu’nda adını

ÇİTGÖL’ÜN İÇME SUYU VE KANALİZASYON ŞEBEKESİ YENİLENECEK

Simav’ın en büyük beldesi olarak bilinen ilçeye 3 kilometre uzaklıktaki Çitgöl beldesi, tarihinin en büyük altyapı yatırımına hazırlanıyor.

TEMA SİMAV, POŞETE DİKKAT ÇEKTİ

Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında 1 Ocak 2019 itibarıyla plastik alışveriş poşetlerinin tüm satış noktalarından ücretli