KORONA GÜNLERİMİZ 210

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » KORONA GÜNLERİMİZ 210
Paylaş
Tarih : 30 Mart 2021 - 13:56

MAVİ SİMAV ÖZLEMİMİZ ve STSO

Simav Kaymakamlığı her fırsatta koronavirüs denetimlerini sorumluluk alanında sürdürüyor.
İçişleri Bakanlığının genelgeleri çerçevesinde şehir merkezi, belde ve köylerde denetimlerine aralıksız sürdüren Kaymakam Türker Çağatay Halim, kamuda görevli personellerden oluşturduğu 14 ayrı ekiple; vatandaşların kalabalık ortamlardan, cenaze törenlerinden, taziye ziyaretlerinden kaçınmaları gerektiğini vatandaşlara en uygun dille ifade edilmesini istiyor.
Her mahallenin ve önemli bölgelerin söz konusu ekiplerle denetlenmesinde en büyük sıkıntı ise, pandemi sürecinde iyice bunalan, sıkılan ve en küçük bir hava sıcaklığının artmasında kendini dışarı atan vatandaşların maske taksalar da sosyal mesafeleri, kuralları ihlal etmesi.
Bu durum geride bıraktığımız süreçte sık sık yaşanırken bunun kanıtı da ilçede artış gösteren vaka sayıları oldu.
Simav Müftülüğü’nün ezan ve salalarda ara verdiği koronavirüs, taziye, cenaze töreni uyarılarına tekrar başlaması, Belediyenin yaptığı “Birlikte Başaracağız” başlıklı anonslarıyla vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen konusunda bilinçlendirmeye çalışırken, Simav Ticaret ve Sanayi Odası (STSO)’nın sivil toplum kuruluşu olma sorumluluğu ile önemli bir duyarlılık örneği göstermesi ve uygulaması sadece Simav için değil ülkemiz için de örnektir.
STSO, TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU..
Hatırlanacağı gibi geçen hafta Cuma günkü gazetemizin birinci sayfasında da yayınlanan haberde de ifade edildiği gibi STSO Başkanı Şeref Kazcıoğlu, odanın Yönetim ve Denetim kurullarından bazı üyeler ve oda personelleriyle STSO üyesi esnaflara ziyaretlerde bulunarak kontrollü normalleşme döneminde kurallara uyarak bu dönemin görüldüğünden çok daha dikkatli davranılması gereken önemli bir süreç olduğuna dikkat çekti.
İşyeri sahiplerini bilgilendirerek özellikle sosyal mesafe ve maske konusunda titiz davranılması gerektiğine vurgu yapan başkan Kazcıoğlu, “Pandemi sürecinin uzayıp gittiğinin ve insanların artık sıkılmaya başladığı bir gerçek. Bu acı gerçekten kurtulmanın tek yolu birlikte hareket ederek pandemi kurallarına uymaktır. Sen, ben, onun kontrollü normalleşme kurallarına uyması asla sorunun çözümü değildir. Hep birlikte kurallara uyar, görevlilere yardımcı olursak küresel salgından kurtulur, bu günleri en az zararla atlatırız. Böylece evinden çıkamayan yaşlılarımızdan tutun da üretim ve istihdam merkezleri daha rahat çalışır, esnaflarımız, memurlarımız endişesiz işlerini görür, hayat eskisi gibi normale döner. Bu konuda şehrimizin diğer sivil toplum kuruluşu ve esnaf odalarına da önemli görevler düşmektedir. Bunun artık bir yaşam mücadelesi haline geldiğini görmeli, toplumsal mücadele örneği göstermeliyiz. Koronavirüs mücadelemizde başta Kaymakamımız ve Belediye olmak üzere ona bağlı birimlere bu süreçte desteğimizi artırmalı, Kontrollü Normalleşme döneminin “Mavi Şehri” olmalıyız” dedi.
***
Keşke bu dilek gerçekleşse, keşke Kütahya’nın “Mavi Şehri” olabilsek..
Keşke çocuklarımız okullarına tekrar kavuşsa,
Keşke öğrenciler sınav kaygıları taşımasa,
Keşke vatandaşlarımız “Aşı sırası bana ne zaman gelecek?” demese,
Keşke esnaflarımızın işleri eskisi gibi iyi olsa,
Keşke şehrimizin cadde, meydan ve sokakları, evleri üniversite, lise öğrencileriyle dolsa,
Keşke akşamları TOKİ ve Esenevler bölgelerinde evlerin tüm ışıkları yansa,
Keşke servis araçları taşıdığı işçi ve öğrencilerine tekrar kavuşsa,
Keşke okul kantincileri hayallerine ulaşsa,
Keşke, koronavirüs mikrobunun ne kadar öldürücü olduğunu vurdumduymazlar bir anlayabilse!

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KORONA GÜNLERİMİZ 220

“Rekorlar Ülkesi Türkiye” ‘Keşke’ kelimesinin Türkçemizdeki en kötü kelime olduğunu bile bile,Olumsuzlukla biten her şeyin sonunda

KORONA GÜNLERİMİZ 219

“Hayat devam ediyor” Sağlık Bakanlığının koronavirüs salgınına ilişkin yayınladığı veriler gerçekten endişe verici. Özellikle Dünya

KORONA GÜNLERİMİZ 218

Yurdumuzu esir alan Koronavirüs salgınında son günlerde vaka artışlarında rekorlar kırılırken, Sağlık Bakanlığı, Bakanlığın Bilim Kurulu