Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

KÜTAHYA’YA GELEN BAKAN DÖNMEZ’DEN JEOTERMAL VE DOĞALGAZA DESTEK SÖZÜ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KÜTAHYA’YA GELEN BAKAN DÖNMEZ’DEN JEOTERMAL VE DOĞALGAZA DESTEK SÖZÜ
Paylaş
Tarih : 20 Mart 2019 - 13:54

AK Parti Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, Irak’ın kuzeyinde yürütülen terör operasyonlarında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Yaşar Çakır’ın cenazesinin Altıntaş ilçesinde gerçekleştirilen son yolculuğuna uğurlama törenlerine Simav heyeti olarak katıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,
Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve Kütahya il protokol üyelerinin de yer aldığı şehit törenlerinden sonra Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş adamları ile bir araya gelen bakan Dönmez,burada AK Parti Simav İlçe Başkanı Kulat ve Simav’ın AK Partili belde belediye başkan adaylarıyla görüştü.
Görüşmede jeotermal enerji kaynaklarıyla ünlü Simav’ın hem konut ısıtmasında hem de termal tesislerle seraların ısıtılmasında yararlanılan jeotermal kaynaklarıyla ilgili olarak AK Parti’nin modernizasyon projeleri hazırladığını anlatan AK Parti İlçe Başkanı Kulat, jeotermal kaynakların modernizasyonu konusunda bakan Dönmez’den destek sözü aldı.
Bakan Dönmez ile görüşme sonrası Simav’a dönen AK Parti İlçe Başkanı Kulat, gazetemize yaptığı açıklamada bakan Dönmez’in Kütahya merkezde siyasi ve sivil toplum kuruluşları ile iş dünyasının önemli isimleriyle bir araya gelmesini değerlendirdiklerini ifade ederek, “Bilindiği gibi jeotermali olmayan Demirciköy beldemizin bu konuda sondaj isteği, ilçeye 5 kilometre uzakta bulunan Naşa beldesinin de başvurusu yapılmış doğalgaz isteği var. Bu istekleri de bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e anlatma fırsatı yakaladık. Bakanımız isteklerimize hem ilgi gösterdi hem de destek olacağını ifade etti” dedi. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANIZ YAKANLARA DEKAR BAŞINA CEZA KESİLECEK..

Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Tokdemir, havaların ısınması ve hasat sezonunun da başlaması nedeniyle anız yangınlarının riskini

EYNAL RESTORANI VE 2 SALON KİRAYA VERİLECEK

Simav Belediye Başkanlığı, Eynal Kaplıcalarının tek lokantası olarak bilinen Eynal Kaplıca Restoranı ile yeni yapılan Değirmenciler ve Çavdır

EĞİTİMCİLER SİMAV KENT MÜZESİNİ GEZDİ

Okulların tatile girmesiyle başlayan ve yaklaşık 420 idareci ve 800 öğretmenin katıldığı sene sonu seminer dönemi tüm hızıyla devam ediyor.