Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

NASRETTİN HOCA FIKRA CANLANDIRMA YARIŞMASI EĞLENDİRDİ

Ana Sayfa » Genel » NASRETTİN HOCA FIKRA CANLANDIRMA YARIŞMASI EĞLENDİRDİ
Paylaş
Tarih : 13 Nisan 2019 - 10:53

Simav’ın en büyük beldesi konumundaki Çitgöl’de “Nasrettin Hoca Fıkra Canlandırma” yarışması düzenlendi.
Çitgöl İlkokulu tarafından ikincisi düzenlenen ve Çitgöl Belediyesi Kültür Evi’nde tertiplenen yarışmaya Çitgöl Belediye Başkanı Güray Güner, okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan yarışmanın jüri başkanlığını Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ahmet Tural yaparken jüri üyeliklerine ise İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Serap Güzel, Akdağ Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Seyhan Bal, Simav Cumhuriyet Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Mutlu Baysal ve Simav Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni Cemal Ayan yaptı.
Yarışmadan önce kura çekildi ve akabinde Jüri Başkanı Ahmet Tural tarafından yarışmanın kuralları anlatıldı.
Daha sonra yarışmaya katılacak Çitgöl İlkokulu, Güney İlkokulu, Naşa İlkokulu, Özel İsabet İlkokulu, Güli-zar Eren İlkokulu, Akdağ İlkokulu, Demirci İlkokulu ve Özel Şeref Koleji İlkokulu tanıtıldı.
Kura sonucu yarışmaya Çitgöl İlkokulu öğretmenleri Ayşegül Türkel, Özge Irmak ve Fedai Başol’un hazırladığı “Ye kürküm ye” isimli Nasrettin Hoca Fıkrası öğrenciler tarafından başarıyla canlandırıldı.
Sırasıyla sahneye çıkan ilkokul ekipleri yeteneklerini sergilerden jüri tarafından puanlandı.
Puanlanma sonunda birinciliği 480 puanla Gülizar Eren İlkokulu, ikinciliği 430 puanla Şeref Koleji İlkokulu, üçüncülüğü ise 426 puanla Çitgöl ilkokulu kazanırken birinci ekibe 500 TL, ikinci ekibe 300 ve üçüncü ekibe de 200 TL ödül ve plaket takdim edilirken katılan her ekibe katılım belgesi verildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN SATRANÇ TURNUVASI

Simav Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, her yıl sürdürerek geleneksel hale getirdiği Satranç Turnuvasının dördüncüsünü bu yıl 17 Nisan

EYNAL KONAKLAMA TARİFESİ AÇIKLANDI

İç Ege’nin termal turizm merkezi olarak gösterilen 800 yatak kapasiteli, tesisleri ve seralarıyla ünlü Eynal Kaplıcalarında Simav Belediyesine

ROBOT YARIŞMALARINA DRONLA KATILACAKLAR

Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, 10-12 Nisan günlerinde Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü