Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

OBEZİTE AMELİYATI YAPABİLEN MERKEZLERDEN BİRİ DE KÜTAHYA

Ana Sayfa » Kütahya Haberleri » OBEZİTE AMELİYATI YAPABİLEN MERKEZLERDEN BİRİ DE KÜTAHYA
Paylaş
Tarih : 25 Ocak 2019 - 11:36

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Faik Yaylak konu hakkında açıklamasında”Obezite Ameliyatı Yapabilen Merkezlerden Biriyiz”dedi.
İlk olarak 2012 yılında Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi bölümünde Prof. Dr. Mustafa Cem Algın tarafından başlatılan tüp mide ameliyatı; 2015 yılından itibaren ileri seviye laparoskopi (kapalı) şeklinde Prof.Dr Mustafa Cem Algın, Doç. Dr. Faik Yaylak ve Doç. Dr. Sezgin Zeren tarafından Obezite ve Metabolik Cerrahi tedavisinde başarıyla uygulandığı açıklandı.
Son olarak 31 yaşında 130 kg olan Oğuzhan Kara, Doç. Dr. Faik Yaylak ve Doç. Dr. Sezgin Zeren tarafından yaklaşık 2 saat süren bir operasyon ile sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu edildiği belirtildi.
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Faik Yaylak konu hakkında açıklamalarda bulundu.
“Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın “Herkesin yapabileceği bir ameliyat şekli değil. Artık bu ameliyatı kimlerin yapması gerektiğiyle ilgili kuralları belirliyoruz. Obezite ameliyatı yapacak doktora tecrübe şartı getiriyoruz.” Açıklamasında olduğu gibi bizler 2012 yılından bu yana ileri seviye laporaskopi (kapalı) ameliyatları için gerekli alt yapı çalışmalarını yapmaktayız. Çok iyi bir şekilde eğitimini aldık. Şu anda da Kütahya’mızda Obezite Merkezimizi kurmuş bulunmaktayız. Günümüzün hastalığı olarak karşımıza çıkan Obezite için mücadele edilse de her şeyi deneyip zayıflayamayan hastalarımızı en son çare olarak tüm tetkiklerini araştırıp ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz. Böylece obezite ile beraber gelişen diğer hastalıklarından da kurtulmaları mümkün olmaktadır.
En son 31 yaşındaki genç arkadaşımız Oğuzhan Kara’ya Tüp Mide (mide küçültme) ameliyatını Sezgin Hocam ve tecrübeli ekibimiz ile birlikte 2 saat gibi bir sürede gerçekleştirdik. Hastalarımızı ameliyattan sonra öylece bırakmıyoruz. Diyetisyenler ile birlikte kontrollü bir şekilde takip ediyoruz. Genç arkadaşımız 8 günde 10 Kg vererek şimdiden rahatladığını görüyoruz. İlerleyen zamanlarda sağlıklı bir şekilde tamamen fazla kilolarından kurtulacağını bekliyoruz.”
Dr. Yaylak; Hastanede tüp mide ameliyatını yanında, laporoskopik gastrik by-pass ameliyatlarının da başarılı bir şekilde yapıldığını ifade etti.
Ameliyat olan Oğuzhan Kara ise; “Öncelikle burada bu imkanları sağlayan İdarecilerimize ve Hekimlerimize teşekkür ederim. Ben aslen Sivaslıyım, Antalya’da doğup büyümüş, 2006 yılından itibaren okul sebebiyle Kütahya’da yaşayan biri olarak, hiçbir zorlukla karşılaşmadan bu ameliyatın burada olmasından çok mutluyum. Hocalarımız ekip ve görevliler işlerinde gayet başarılılar. Hepsine teşekkür ederim. Şimdiden 8 kilo verdim. Fit olmaya hazırım.” Dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KORKMAZ’A “VEFA ZİYARETİ”

Simav’ın üniversite dünyasında önemli hizmet ve görevlerde bulunan ve günümüz Pazarlar Meslek Yüksek Okulu Müdürü olan öğretim görevlisi

YÜZME HAVUZUNUN BİLE OLMADIĞI SOFULAR’DA “YÜZME KURSU”

Simav’a komşu ilçelerden Pazarlar’a bağlı Sofular Köyünde bir ilke daha imza atıldı. Yüzme havuzunun bile olmadığı Sofular İlk

SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ YAVRU SOKAK KÖPEĞİNİ ÖLÜMDEN KURTARDI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Öğretim Görevlisi Melike Pehlivan, açlıktan ölmek üzere olan yavru sokak köpeğini sahiplenerek,