Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

PAZARLAR BELEDİYE BAŞKANI DEMİRCİ: “UYUTULAN PAZARLAR, UYANDIRILACAK”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » PAZARLAR BELEDİYE BAŞKANI DEMİRCİ: “UYUTULAN PAZARLAR, UYANDIRILACAK”
Paylaş
Tarih : 18 Nisan 2019 - 11:59

Simav’ın yakın ilçe komşusu Pazarlar’da Belediye Başkanı seçilen
AK Parti eski ilçe başkanı Bilal Demirci, Pazarlar’da kaybedilen zamanı ve
halkın hak ettiği yatırımları çok çalışarak kazanacaklarını, uyutulan
Pazarlar’ın uykudan uyanacağını ifade etti. Simav’ın Sesi Gazetesi sahibi Mehmet Adil Turgut ve gazeteci Mustafa Arıgümüş’ü kutlama ziyareti çerçevesinde makamında kabul eden Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, “Bir zamanlar Simav’ın bir beldesi, bugün ise en yakın ilçe komşusu olan Pazarlar, Simav ile olan tarihten gelen güçlü birlikteliğini ve kardeşliğini sürdürmektedir” dedi.
SIRTIMDAKİ YÜK DAHA DA ARTTI..
Kiraz ve vişne diyarı Pazarlar’ın meyve tutkunu halkının neredeyse 4 kişiden üçünün desteğini alarak belediye başkanı seçildiğini hatırlatan başkan Demirci, “Yüzde 73’lere varan oy oranıyla halkıma başkan olmak beni onurlandırdığı gibi sırtımdaki yükün de ağırlığını artırmıştır. Daha önce AK Parti İlçe Başkanı olarak gecemi gündüzüme kattığım, doğduğum bu şehir için şimdi eksiklikleri, istenenleri ve özlenen yatırımları gerçekleştirme gayretim daha da arttı. Allah’ın izni, halkımızın hoşgörü ve desteği ile çalışmalarımız Pazarlar için devam edecek. Çünkü ben bundan böyle bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım” dedi.
PAZARLAR’IN ÖNCELİKLERİ VAR..
Pazarlar’ın ihtiyaçlarını ve önceliklerini çok iyi bildiğini bu konuda AK Parti İl Başkanlığının, Kütahya Milletvekillerinin ve AK Parti Genel Merkez yetkililerinin bilgileri olduğunu ifade eden başkan Demirci, “Pazarlar için kentsel dönüşüm öncelikli ve en önemli hayalimiz. Şehrimizin üst yapısında acil ihtiyaçlardan olduğunu kabul ettiğimiz park, bahçe ve Belediyemizin de bulunduğu Cumhuriyet Meydanımızı günün şartlarına uygun hale getirmenin gayretinde olacağız. Tabi ki vatandaşlarımızı bölünmüşlükten kurtarıp onları Pazarlar için özlediklerine kavuşturmada öncelikli gördüğümüz sosyal ve kültürel etkinlikler bizim için olmazsa olmazlardandır. Kısa bir süre önce el ele, omuz omuza birlikte gerçekleştirdiğimiz Büyük Hayır, halkımızın dayanışmaya duyduğu özlemin en büyük ve en açık kanıtıdır” ifadesinde bulundu.
ÇALIŞANIMIZA YETKİSİNİ GERİ VERİRKEN SORUMLULUKLARINI HATIRLATTIK..
Pazarlar Belediyesinde göreve başlar başlamaz öncelikli olarak önce birimlerin müdürleri, daha sonra memurları ve son olarak da işçileriyle bir dizi toplantılar yaptığını, onlara hem yetki hem de sorumluluklarını iade ettiğini kaydeden başkan Demirci, “Pazarlar Belediyesi köklü bir belediyedir. 64 yıl boyunca halkına ve çevresine merkez olmuş, vişne ve kiraz üretimine hatta hayvancılığın gelişimine destek olmuş bu belediye bir kişinin birimleri sürekli olarak emirleriyle yönetmesine değil, birimlerin adeta bir otomasyonla doğruyu yapıp, haklıdan yana olmasıyla çok daha etken ve saygın alacaktır. Ben de aldığım yeni karar ve uygulamalarla bunu yani belediyemizin, belediye çalışanlarımızın saygınlığını tesis etme mücadelesindeyim” dedi.
BORÇLARIMIZ VE PRESTİJİMİZ..
Çalışmalarında yasalara bağlı kalmanın yanında adil, şeffaf ve ilçedeki her kurum ve kuruluşla barışık olacağını, ilçenin geleceği olarak gördüğü eğitim alanındaki öğrenciler için hizmette sınır tanımayacağını, tüm Pazarlar’ı en iyi şekilde temsil etmenin unutulan güzelliklerini yeniden su yüzüne çıkaracağını sözlerine ekleyen başkan Demirci, “Göreve yeni seçilen her belediye başkanı gibi ben de belediyemizin tüm birimleriyle ilgili olarak kabaca denetim raporlarını istedim. İller Bankasına ve Pazarlar’ımızın değerli esnaflarına olan borçları tespit ettik. Bunları göz önünde bulundurarak hizmetlerimizi bir program dahilinde sürdüreceğiz. Bana göre bir şehrin en önemli yerleri girişleridir. Bu girişleri Pazarlar’ın prestij noktaları olarak kabul edersek belediye olarak ilk icraatımız şehrimizin güzelleştirilmesine girişlerimizden başlamaktır. Daha sonra cadde ve sokaklarımız, kaldırımlarımız Pazarlara ve değerli halkımıza yakışır bir hale elbette getirilecek, son 5 yılda cadde, sokak, kaldırım, yeşil alan, park, gençlik merkezi açısından elleri boş kalan halkımız, gençlerimiz bu hasletlerine mutlaka kavuşacaktır” şeklinde konuştu.
UYANMA ZAMANI..
Sözlerinin sonunda ilçe merkezinde en önemli eksikliğin belediyeye anında ulaşamamak olduğunu da belirten başkan Demirci, “Pazarlar Belediyesinin günün 24 saatinde ulaşılabilir bir belediye olması için önce WhatsApp ihbar hattına kavuşurken hemen akabinde de adını taşıyan internet sayfasıyla dünyaya açılacak. Vişnenin ve kirazın anavatanı Pazarlar artık kabuğunu kırıp, uyutulduğu uykudan uyanacak” diyerek sözlerini tamamladı. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

DEVLET, 423 MUHTAÇ AİLEYİ SEVİNDİRDİ

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi içinde bulunduğumuz bu yılın ramazan ayında Sosyal Yardımlaşma

İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDEN 528 DEKARLIK SİLAJLIK MISIR PROJESİ

2019 Yılı Kütahya İl Özel İdare bütçesinden ayrılan kaynaklarla Simav’da uygulanacak projelerden birisi olan ‘silajlık mısır’

BELEDİYE ÖDEMELERİ GARANTİ BANKASINDA

Simav Belediyesi’nin hizmetlerinden olan içme suyu ve su kullanımı hizmetleri Garanti Bankası’ndan otomatik ödeme talimatı ile ödenebilecek.Simav