Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

REKTÖR KAVUNCU’DAN KUTLAMA ZİYARETİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » REKTÖR KAVUNCU’DAN KUTLAMA ZİYARETİ
Paylaş
Tarih : 13 Nisan 2019 - 11:02

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Vural Kavuncu 31 Mart Yerel Seçimlerinde Simav Belediye Başkanı seçilen Avukat Adil Biçer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Rektör Prof.Dr. Vural Kavuncu’yu Belediye kapısında Simav Belediye Başkanı Adil Biçer törenle karşıladı.
Bütün Daire Müdürlerinin kapıda karşılamasından memnun kalan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Vural Kavuncu başkan Adil Biçer’e ve daire müdürlerine teşekkür etti.
Rektör Prof.Dr. Vural Kavuncu, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer’e makamında seçimden önce mitingde çekilmiş bir fotoğrafı hediye etti. Aldığı hediye ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Adil Biçer teşekkür etti.
Simav Belediye Başkanı Adil Biçer’in seçilmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmasına başlayan Rektör Prof.Dr. Vural Kavuncu, “Doğru fidan diktik ve doğru iklimle çalıştık. Çok iyi hedeflerimiz var. Sıradan bir üniversite olmak istemiyoruz. Değeri yüksek üniversite olmak istiyoruz. Öğrencimize sahip çıkmak istiyoruz. Bilim üretmek istiyoruz. Hizmet üretmek istiyoruz. İyide yol aldık. Simav’a başladık. Şimdi yeni öğretim elemanları aldık.
Hatta Simav’a aldık. Şu anda aldığımız öğretim elemanları Simav’da değil çünkü ilgili o bölüm açılmadığı için burada değiller. Simav’la ilgili bizim sadece yeni bölüm getirelim, öğrenci bulalım değil başka düşüncelerimizde var. Bizim üniversite olarak fiziksel bir yapılanma ile enine boyuna baktık mevcut üniversite kampüsü içerisinde yapılanma mevcut durumda mümkün değil. Başka imkânlarda oluyor. Simav’ın güzel fırsatlarda olabiliyor. Orta eğitimle ilgili okul durumları var. Milli Eğitimde bir yapılanma kulağımıza geldi. Kaymakam beyle görüşmedim. Ama sizin de görüşlerinize sunuyorum. Fen Lisenizin başka bir liseye taşınıp daha verimli çalışmayla bir düşünce jimnastiği olmuş. Eğer böyle bir durum olursa Fen Lisenizi ve olduğu alanı biz üniversite olarak talip olabiliriz. Orası bizim gelişim planımızı sağlar. Buna karar verecek sizlersiniz. Burada da gelişiriz ama aynı nitelikte, özellikte olmaz. Orası hem bizim kampüs özelliğimizi onaylayacak hem de bizim laboratuvar ve diğer imkânlara hem istediğimizde diğer gelişmelere neden olabilecek, şehre üniversite değeri katabilecek olan bir yer gibi gözüküyor. Bir diğeri biliyorsunuz burada bir fizik tedavi alakalı bir konu vardı. Yüzüp yüzüp kuyruğuna getirmiştik. Yukarıda bizi anlayamadılar. Çünkü biz dedik ki Kütahya’ya Türkiye’nin en nitelikli ve kapsamlı rehabilitasyon tedavi ili yapacağız dedik. Bununda göstergeleri yukarıda çıkmaya başladı. Yukarıdakiler anlayamadı. Öyle olunca burada yeni yeni tedavi merkezleri açmakta basit bir direnç meydana geldi. Hâlbuki bizim özelikler farklı. Çok bir şey değil. Eğer ben ilk burayı yaparsam aslında en ideali en rasyoneli şu anda bu. Ama en ideali Eynal bölgesinde merkezi müstakil ayrı bir ayaktan tedavi merkezi. Sağlık turizmi için hastane her zaman çok önde birinci planda olmuyor. Yoncalı’daki hastanenin çevreye verdiği turizm etkisi çok sınırlı. Hastalar geliyorlar dışarıdan bir ekmek aldıkları pek vaki değil. Sağlık turizm demek SGK’ya tedavi edilen sağlık birimi değil. Simav için bence para ile hastanın, gelecek olanların parasıyla otelde kaldığı, parasıyla yemek yediği, parasıyla etrafta alış veriş ettiği tedavisini de SGK’da yaptırdığı bir konsepten bahsediyorum. Bu yüzden başlangıç burası olsun” dedi.
Çıktığımız bu yolda Allah utandırmasın diyerek konuşmasına başlayan Başkan Adil Biçer, “2011 yılındaki yönetimle güzel işler yaptık. Emanet verildi. Bundan sonra inşallah hep birlikte çalışmalara başlayacağız. Sınavdan başarıyla çıktık. 6 beldenin 5’inde önde çıktık. İnşallah, bundan sonra ekibimizle güzel işler yapacağız. Hedefimiz belediye çalışmalarını daha ileriye götürmek. Benim seçim döneminde kullandığım bir tabir vardı. Kısa adımlar ile ilerleyişimizi artık daha uzun adımlar halinde gerçekleştireceğiz ve aradaki mesafeyi kapatacağız. Bazı şeylerin yaşanması gerekiyordu bazı şeylerin daha iyi anlaşılabilmesi için diye düşünüyorum. Simav şansız dönemlerden geçti. 2009-2014 ama onları biz yaşadık ki kimse artık aynı filmi izlemek taraftarı değil, olmadı. Yine çok fazla aday adayı olmasına rağmen birliğimizde çok şükür bir bozulma olmadı. Yaptığımız projeler bunlar halkımız arasında karşılık buldu. Bizde bu göreve layık olacağız ve şunu söylüyoruz Simav yeni bir döneme açılıyor burada iki durum öne çıkıyor. Birincisi projelerimizdeki farkındalık ve ikincisi de farklı bir yönetim Simav görecek. Bunu inşallah birlikte sağlayacağız. Hatta bugün Simav tarihinde ilk defa bir etkinli yaşanacak. Bu akşam seçime katılmış tüm siyasi partilerin adayları ve ilçe başkanlarıyla birlikte bir yemek yiyeceğiz. Bizim tarafımızdan tertiplendi. Artık bundan sonra tek gaye Simav” dedi. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BİÇERDÖVERLER DENETLENECEK

Simav Tarım ve Orman İlçe Müdürü Murat Tokdemir, Simav sınırları içinde çiftçiler tarafından ekimi yapılan tarla bitkilerine (arpa, buğday,

ORGANİZE SERA BÖLGESİ OLUŞUMUNDA ÇİTGÖL VE NAŞA AYRILIĞI

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman’ın Simav ziyaretinde Eynal Kaplıcalarında yapılan Kütahya-Simav Organize Jeotermal Sera Bölgesi Toplantısında

TÜRKİYE’NİN ŞİFALI SULAR ADRESİNDE EYNAL VE ÇİTGÖL DE VAR

Sağlık Bakanlığı, Türkiye kaplıcalarının şifa özelikleri, sularının niteliği ve kaplıca tesislerindeki tedavi birimlerinin yer aldığı,