Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

YILBAŞI MİLLİ PİYANGO BİLETLERİ ZEYBEK TİCARETTE

Ana Sayfa » Simav Haberleri » YILBAŞI MİLLİ PİYANGO BİLETLERİ ZEYBEK TİCARETTE
Paylaş
Tarih : 06 Aralık 2018 - 11:38

Milli Piyango, Yılbaşı büyük ikramiyesini 70 milyon lira olarak belirlediği 31 Aralık 2018 çekilişi için
biletler Simav’ın ünlü gazete, dergi, mecmua satıcısı, Sayısal ve Milli Piyango yetkili bayisi Zeybek
Ticaret’te satışa çıktı.

31 Aralık’ta yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 7 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet de 100 bin liralık ikramiye verilecek. Milli Piyango’nun bu çekiliş kapsamında ödeyeceği toplam ikramiye tutarı 390 milyon 910 bin lira olacak. Tam bilet 70, yarım bilet 35, çeyrek bilet 17,5 liradan satılacak. Yılbaşı özel çekiliş biletlerinin Simav’daki yerel yetkili satıcı Zeybek Ticaret’in Sahibi İsmail Zeybek, Simav’da da yeni yılı Milli Piyango ikramiyesi hayalleriyle bekleyenler olduğuna dikkat çekti.
BÜYÜK İKRAMİYE KAÇ KİLO?..
Yılın son günü olan 31 Aralık 2018 Pazartesi günü yapılacak çekilişle sahip ya da sahiplerini bulacak 70 milyon liralık büyük ikramiyenin 350 bin adet 200 lira, 700 bin adet 100 lira ve 1 mil-yon 400 bin adet 50 liralık banknotlarla verile-bileceğini kaydeden Zeybek, Milli Piyango İda-resinin yaptığı bilgilendirmeye göre büyük ik-ramiyenin ağırlığı, 1 liralık madeni para olarak hesaplandığında 574 tonu buluyor.
Ortalama bir otomobilin ağırlığının bin 100 kilogram olduğu göz önüne alındığında, ikramiye yaklaşık 522 otomobilin ağırlığına denk geliyor” dedi.
MİLLİ PİYANGO BİLETİ BAYİDE BASILIYOR..
Büyük ikramiyenin yine aynı kaynaklara göre, tedavüldeki en küçük kağıt para olan 5 liralık banknotlar halinde uç uca eklendiğinde bin 820 kilometre uzunluğa ulaştığına ve bu mesafenin yaklaşık İstanbul ile Roma arasındaki uzaklığa karşılık geldiğine dikkat çeken Zeybek, “Milli Piyango Biletleri konusunda en önemli yenilik ve sistem değişikliğinin bugüne kadar merkezi olarak basılarak bayilere ulaştırılan piyango biletlerinin bizim gibi bayilerde bulunan terminal makinelerde basılması olarak görüyorum. Edindiğim bilgilere göre seyyar bayilerde bilet satışı da aşamalı olarak kaldırılacak. 19 Haziran’dan itibaren sayısal loto bayileri piyango bileti satmaya başlayacak. 2020 yılı yılbaşından itibaren Milli Piyango, Merkez Bankasında soğuk damgalı bilet basımını durduracak. Piyango bileti, sabit ya da mobil terminal makinelerde anlık olarak basılarak satışa sunulacak” ifadesinde bulundu.
MAKİNEDEN BİLETTE AVANTAJLAR VAR..
Simav’ın Milli Piyango Bayisi Zeybek, iş yerinde yer alan terminal makinede bastığı Milli Piyango biletlerini müşteriye sunduğunu belirtirken, “Yeni uygulama ile müşteri istediği seri numaralı bileti bastırarak sahip olabilecek. Örneğin kişi için özel numaralar, doğum günleri, evlilik günleri, mezuniyet günleri gibi tarihler ya da kişinin şans getirdiğine inandığı numaralar istendiğinde Milli Piyango biletinin seri numarasında yer alabilecek” diyerek sözlerini tamamladı. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÜNAL ARASAN Z KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI

Simav Kaymakamlığının sevilen ve unutulmayan Yazı İşleri müdürü merhum Ünal Arasan’ın adı Güzelyurt köyü İlkokulu’nda adını

ÇİTGÖL’ÜN İÇME SUYU VE KANALİZASYON ŞEBEKESİ YENİLENECEK

Simav’ın en büyük beldesi olarak bilinen ilçeye 3 kilometre uzaklıktaki Çitgöl beldesi, tarihinin en büyük altyapı yatırımına hazırlanıyor.

TEMA SİMAV, POŞETE DİKKAT ÇEKTİ

Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında 1 Ocak 2019 itibarıyla plastik alışveriş poşetlerinin tüm satış noktalarından ücretli