14 GENÇ ÇİFTÇİ DÜVELERİNE KAVUŞTU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » 14 GENÇ ÇİFTÇİ DÜVELERİNE KAVUŞTU
Paylaş
Tarih : 20 Nisan 2018 - 14:49

Kütahya merkez dahil olmak üzere ilin hayvancılık sektörü açısından en zengin ilçesi olan Simav’da 14 genç çiftçiye daha hibe desteği ile 84 düve dağıtımı gerçekleştirildi.
Simav Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 2018 yılı Genç Çiftçi destekleme başvuruları devam ederken “2017 Genç Çiftçi” projesi kapsamında 84 büyükbaş hayvan dağıtımı Simav Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında tamamlandı.
Simav Hayvan Pazarında düzenlenen Genç Çiftçi büyükbaş hayvan dağıtım törenine Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, AK Parti Simav İlçe Başkanı Av.Adil Biçer, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Tokdemir ve çalışma arkadaşları, İl Genel Meclisi Üyeleri Ali Osman Ergün, Gazi Bülbül ve genç hibe desteği almaya hak kazanan çiftçiler katıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Tokdemir yaptığı açıklamada, Simav’ın Kütahya genelinde büyük ve küçükbaş hayvancılık kapasitesi açısından önemli konumda bulunduğunu dikkat çekti. İlçenin mera varlığı göz önüne alındığında hayvancılığın geliştirilmeye müsait olduğunu vurgulayan Tokdemir şunları kaydetti: “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın ‘Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’ çerçevesinde 2017 yılında yapılacak olan desteklemelerden ilçemizde 32 çiftçi faydalandı. 2017 Yılında bu projelerden yararlanan 32 çiftçimiz ile ilçe ekonomisine ve çiftçilerimize 960.000,00 TL katkı sağlandı. İşte bu desteklemelerin büyükbaş hayvan alanında desteklenmeye hak kazanan üreticilerimize bugün düvelerini törenle teslim ediyoruz” dedi.
Tokdemir, 2017 yılına ilişkin desteklemelerden yararlanacak 32 projenin dağılımını ise şu şekilde sıraladı: 14 Proje Büyükbaş-Sığır, 6 Proje Küçükbaş- Koyun, 4 Proje Mantarcılık, 3 Proje Örtü altı Tesisi, 2 Proje Tıbbi ve Aromatik Bitki, 2 Proje Kanatlı ve 1 Proje de Arıcılık.
Simav Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Mü-dürlüğü merkezli 2017 yılında
Simav’da uygulanan 32 Genç Çiftçi Projesinden 14 tanesinde yer alan ve hibe düve almaya hak kazanan genç çiftçiler şunlar:
Memnune Akçay (Öreğler), Saide Zengin (Çitgöl), Merve Gönültaş (Esenbağ). Ezgi Kaygısız (Yağıllar), Serpil Alanyalı (Hasanören), Şükrü Kupay (Taşköy), Kıymet Sarı (Yemişli), Kadir Yiğit (Güney), Fatma Ertan (Kestel), Yaşariye Türkmen (Başkonak), Kadir Dik (Koyunoba), Mehmet Turan (İnkaya), İmdat Dayan (Ihlamur) ve Faruk Döndar (Kiçir).
Düvelerin dağıtım töreninde bir hatırlatmada bulunarak Büyükbaş hayvancılık projesi kapsamında getirilen 2018 destekleme başvurularının 30 Nisan’da sona ereceğini duyuran Simav Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tokdemir, Simav hayvancılığına yeni güçlerin katılımının yararına vurgu yaparken Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, AK Parti Simav İlçe Başkanı Av.Adil Biçer ile diğer katılımcılar dağıtılan düvelerin genç çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulundular. *Haber: Şerif Ere

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye