18+

Paylaş
Tarih : 02 Haziran 2018 - 12:07

Türkiye: gündeminde olmayan, sözü edildiğinde; ”Yok” denilen ama AK Parti Hükümetinin destekçisi MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin teklifi ile bir erken seçim arifesinde.
Bir ayı geçen bir süredir Türkiye seçimle kalkıp seçimle yatarken, gündemde sadece Cumhurbaşkanı adayları konuşulmakta, milletvekili adayları ikinci sırada yer almakta, seçimlerin vazgeçilmezi olan televizyon ekranları ise ikiye ayrılmış bir şekilde liderleri ön plana çıkarmakta.
***
İktidar yanlısı televizyon kanalları bir TSM Korosu gibi.
Birinde ne anlatılıyor ya da gösteriliyorsa diğerlerinde de aynı o görüntüler..
Birinde iktidardan hangi lider konuşuyorsa, diğerlerinde de aynı görüntü, aynı açıklamalar.
Bu durumla ilgili zaman zaman şu fıkrayı anlatırım;
“Elindeki televizyon kumandasıyla televizyonda kanal kanal tur atan küçük çocuk, diğer odadaki anne ve babasına koşarak; -Anne, baba; bizim televizyon bozulmuş. Hangi kanalı açsam aynı görüntü var!” demiş.
Anne ve baba merakla diğer odaya geçip televizyonu kontrol edince durum anlaşılmış. İktidar yanlısı tüm kanallar canlı yayını ortak sürdürüyormuş. Ekranlarda da o bildik lider.”
***
Bugünkü yazımın başlığını, televizyon kanallarında yayınlanan programlar öncesinde yaş guruplarını belirlemek, izleyicileri uyarmak için konulan yaş sınırlarındaki gibi yapmak istedim.
Her ne kadar televizyonla direk alakası olmasa da ortaya koymak istediğim; sonuçta televizyon ekranlarından izleyiciye aktarıldığı için 18+ yazmak zorunda kaldım.
Durum şu;
24 Haziran Seçimlerine az bir süre kala adaylar arasında gerginlikler baş gösterdi.
Bazen ailelerin, küçük çocukların duymaması gereken sözler, görmemesi gereken hareketler miting meydanlarından televizyon ekranlarına yansımakta.
İster istemez karşılıklı suçlamalar nedeniyle bazı “bib”li sözler 18+ yaş gurubunun duymaması gereken sözlerden ibaret olunca her anne ve baba elbette endişe duymakta.
Bu nedenle oy kullanma yaşına gelmemiş, yani 18 yaşına girmemiş çocuklarımızın seçimlerle ilgili miting yayınlarını televizyonlardan izlememelerini uygun görüyorum.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KORONA GÜNLERİMİZ 303

”Gelen gün, giden günü aratıyor” Koronavirüs salgınıyla ilgili bugüne kadar pandemiyi çeşitli boyutlarıyla ele aldım.Ama bugüne kadar

KORONA GÜNLERİMİZ 302

”Hatırlatma Dozu” Koronavirüse karşı yurt genelinde aşı çalışmaları aşı karşıtlarına rağmen devam ederken, 1 ve 2.doz aşılarını

KORONA GÜNLERİMİZ 301

”Nereden nereye..” Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi artık ülkemizin toplumsal mücadelesi oldu.Hangi şehre gitseniz o şehrin öncelikli