1984’DEN 2020’YE TÜRKİYE KAN AĞLIYOR

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » 1984’DEN 2020’YE TÜRKİYE KAN AĞLIYOR
Paylaş
Tarih : 02 Mart 2020 - 12:08

Eğer iddialar doğru değilse sadece 33 Mehmetçiğini bir defada şehit veren Türkiye, “Suriye Bataklığı”nda tarihinin en büyük kayıplarından birisini daha verdi.
Hatırlarsanız PKK teröründe de karakol baskınlarıyla onlarca şehit verdiğimiz olmuştu.
Şimdi ise Suriye’de, sayısı bir türlü netleştirilemeyen Libya’da şehitler veriyoruz.
***
15 Ağustos 1984.
Bu tarih PKK terörünün başladığı ve Türkiye’nin teröre ilk şehidini verdiği gündür. O gün terör örgütü PKK, Diyarbakır Lice’nin Fis Köyü’ndeki kuruluşundan altı yıl sonra ilk silahlı saldırısını Siirt’in Eruh ilçesinde gerçekleştirerek ülkemize ilk şehidimizi verdirmişti.
15 Ağustos 1984’den bu güne binlerce asker, sivil, öğretmen, polis şehit verdik.
Yüce Türk Milleti her şehidini törenlerle kalbine gömerken, “Kahrolsun PKK”, “Kahrolsun Apo”, “Kahrolsun Esad”, “Katil Esed” gibi yüzlerce sloganla terörü ve teröristleri, Türkiye düşmanlarını lanetledik.
“Vatan sağ olsun” derken, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” diye milyonlarca kez haykırdık.
***
Ya bizleri yöneten seçilmişlerimiz..
Evet onlar da yürekleri yangın bir şekilde her şehit verişimizde duygularını ve taziyelerini dile getirdiler.
1984’den bu yana bir iki cümle, bir iki isim değişikliğiyle taziyeler hep benzer oldu.
Suriye’de verdiğimiz son 33 şehit için bakınız seçilmiş yöneticilerimiz ve taziye mesajlarında neleri ifade ediyor.
Sakın unutmayın, inşallah olmaz ama olursa yeni şehitlerde de benzer ifadeler olacaktır.
Çünkü 1984’den bu yana hep aynı.
İnşallah iktidarıyla, muhalefetiyle milletiyle bütünleşen bir Türkiye oluruz da binlerce şehidimizi kara toprağa boşuna vermemiş oluruz.
***

İşte bazı taziye mesajları:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerin ailelerine şahsım ve milletim adına baş sağlığı diliyorum”.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak:”Bu mübarek gecede aldığımız haberle ciğerimiz yandı. Milletimizin başı sağ olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet eylesin”
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu:
“Hatay Valimizden gelen acı haberle yüreğimiz dağlandı. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah Mehmetçiğimizi korusun”.
MHP Genel Başkanı ; “Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin egemenlik haklarının muhafazasıyla birlikte güvenlik ihtiyaçlarının fedakârlıkla karşılanacağına inanmakta, hükümete ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine sonuna kadar güvenmektedir. Biriz, diriyiz, hep birlikte güçlüyüz, aşılmaz son kaleyiz. Yılgınlık yoktur, umutsuzluk yoktur, taviz ve teslimiyet söz konusu bile edilemeyecektir. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmetler diliyorum. Yaralı kardeşlerimize şifalar temenni ediyorum. Şehitler hepimizindir, alınacak intikam hepimizin namusuna emanettir. Başımız sağ olsun, vatan sağ olsun, zalimlere, hainlere lanet olsun”.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “Vatan için şahadete eren kahramanlarımıza Cenabıhak’tan rahmet diliyorum. Allah, ruhlarını şad, mekânlarını cennet eylesin” dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “Böylesi mübarek bir gecede İdlib’deki hain saldırı sebebiyle gelen acı haberler yüreğimizi yakmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Bu millet her zorluğu birlik ve beraberlikle aşabilecek güçtedir. Milletimizin başı sağolsun.”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici: “Kahraman ordumuz meşruiyet sınırları içinde bulunduğu İdlib’de Rusya ve Suriye rejimi ortak yapımı kahpe saldırıların hedefi olmuştur. Bu hain saldırıların neticesinde şehit ve yaralılarımız vardır. Bu mübarek gecede her şeyden önce şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyoruz.”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: “İdlip’den gelen acı haberler yüreğimizi yakıyor. Şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum”
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Hepimizin gözü yaşlı, acımız çok büyük. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun”
Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan: “Acımız büyük, İdlib’den gelen haberler yüreğimizi dağladı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum.”
***
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Türk askerlerinin şehit olması haberini derin üzüntüyle karşıladım. Hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına, kardeş Türk halkına, kendim ve Azerbaycan halkı adına taziye dileklerimi iletiyorum. Allah rahmet eylesin.”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KORONA GÜNLERİMİZ 339

”20 AY ASKERLİK GİBİ” Tam 20 ay ya da yaklaşık 610 gün.. Ne çileler çektik, ne tehlikeler atlattık. Kimisi nezle ile gribi, kimisi Koronavirüsle

KORONA GÜNLERİMİZ 338

”Kafalar karışık..” Pandemiyle mücadele sürerken bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyelerinin açıklamaları da aylardır

KORONA GÜNLERİMİZ 337

”Aşı Olmak – Olmamak” İçinde bulunduğumuz Koronavirüsle mücadele sürecinde her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerin pandemi kuralları