2 ÖĞRENCİ DAHA HAFIZ OLDU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » 2 ÖĞRENCİ DAHA HAFIZ OLDU
Paylaş
Tarih : 16 Temmuz 2021 - 13:19

15 Temmuz Şehitleri Kur’an Kursu’nda hafız olan 2 öğrenci için tören düzenlendi. Hafızlar, düzenlenen programda son derslerini okuyarak hafızlıklarını tamamlamış oldular.

Düzenlenen Programa Simav Müftülüğü Şube Müdürü Feyzullah Küçükçakır, Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Arif Pala, Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Gülseven, Öğretmenler,  15 Temmuz Şehitleri Kur’an Kursu Öğreticileri ile hafızların sınıf arkadaşları katıldı.

Hafızlar, son derslerini Simav Müftülüğü Şube Müdürü Feyzullah Küçükçakır’a okudu.

Küçükçakır,  hafızlar, hafızlıklarına devam eden öğrenciler, Kur’an Kurslarında emeği geçenler, törene katılanlar, vatan ve millet için dua edip Hafızları tebrik etti. Öncelikle hafızları tebrik ederek konuşmasına başlayan Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Arif Pala, “İmam Hatip Ortaokulu ve 15 Temmuz Şehitler Kursu işbirliği ile yapılan hafızlık programının inşallah meyvelerini toplamaya başladık. Hedefimiz bu programı 15 Temmuz günü 15 Temmuz Şehitler Kursu’nda yapmaktı ama yarınki programların yoğunluğundan dolayı 14 Temmuz’da yapıyoruz 15 Temmuz niyetini yaptık. İnşallah 15 Temmuz’da 15 Şehitler Kursu’nda 15. Hafızımız oldu. Hafızlarımızın bundan sonraki dönemlerinde hafız olarak hayatlarını devam ettirmelerini istiyoruz. Hafız olmak kolay ama hafız ölmek zordur. İnşallah hepiniz hafız olarak hayatınızı devam ettirirsiniz. İnşallah, sağlıklı, sıhhatli uzun bir ömürden sonra son nefesinizi de hafız olarak verirsiniz ümidi taşıyoruz. Hayatta çok güzel işler yapılıyor. Mesela ilahiyat fakültelerinde hafız öğrencilere kontenjan verilecek. Eğer hafızlarımızı eğitimlerini İlahiyat Fakültesinde devam ettirmek isterse İmam Hatip Lisesinden sonra ek kontenjanla çok daha düşük puanla ilahiyat Fakültelerine gidip hafız öğrenim görevlisi hoca, profesör olacaklar. Bizim ilahiyat Fakültelerinde hafız olan hocalardan daha çok hafız olan hâkim, hafız olan doktor, hafız olan savcı, hafız olan öğretmen, hafız olan belediye başkanı olsunlar istiyoruz. Simav Belediye başkanımız hafız kendisi. İmam Hatip Lisesi mezunudur. Simav’da o zamanlar böyle 15 Temmuz Şehitler Kursu gibi kurslar yoktu. Hafızlığını İstanbul’da tamamladı. O yüzden 15 Temmuz Şehitler Kursu bizim için artık bir nimet. Bu nimetin değerini bilelim. Hafız öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun” dedi.

Yetiştirenlere teşekkür ederek sözlerine başlayan Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Gülseven ise, “ Yetiştiren hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hafızlık zor hafızlığı muhafaza etmek daha zordur. İnşallah gençlerimizi hayatlarında muhafaza ederler. Hafız demek muhafaza etmek demektir. Yani işi korumak kazanmaktan daha zordur. Dolayısıyla gençlerin bu yaşta bunları ezberlemesi şu an mümkün ama ileri ki yaşlarda bu çok zor olan bir şey.

Dolayısıyla bunun kadrini kıymetini iyi bilmeleri gerekiyor. Gençlerden istediğimiz akademik tahsillerini yarıda bırakmamaları. Mutlaka hafız bir meslek sahibi olarak hayatlarını idame ettirmelerini istiyoruz. Hafızlarımızı tebrik ediyorum ve ayrıca İmam Hatip Ortaokulunu ile 15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu’nu özveriden dolayı teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra hafızla pasta kesip törene katılanlara ikram ettiler. *Zekeriya Türkel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

VALİ ALİ ÇELİK, GÖLCÜK YAYLASI’NI BİSİKLET TURUYLA İNCELEDİ

Kütahya Valisi Ali Çelik, Simav Belediyesi tarafından bin 450 rakımlı Gölcük Yaylası Mesire Alanı’na yapılan bisiklet yolu ve yürüyüş

SİMAV’DA BETON YOL YAPIMI İÇİN MALZEME ÜRETİLİYOR

Kütahya Valisi Ali Çelik, Silindir ile Sıkıştırılmış Beton Yol Üretim Tesisini inceledi Vali Ali Çelik, Simav’da İl Özel İdaresine

SİMAV; MİLAS YANGININA 3 ARAÇLA DESTEK OLDU

Türkiye, yurt genelinde çıkan orman yangınları ve bu yangınların şehirleri, insanları tehdit etmesiyle mücadele ederken, yangınla savaşta