2017 YILI GENÇ ÇİFTÇİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » 2017 YILI GENÇ ÇİFTÇİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 13 Nisan 2017 - 13:26

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı kapsamında uygulanan Genç Çiftçilere 30.000 TL hibe desteklemesine ilişkin 2017 yılı başvurularının başladığı bildirildi.
Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgilendirmede bulunan Simav Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Tokdemir, “Nisan 2017 tarihinde başlatılan genç çiftçi müracaatları 5 Mayıs 2017 tarihinde sona erecektir. Bitkisel üretim, hayvansal üretim, yöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitkilerle ilgili konularda proje başvuruları kabul edilecektir. 18-40 yaş arası genç çiftçilerimizin öncelikle Bakanlığımızın; gencciftci.tarim.gov.tr internet adresinden başvurularını yapmaları, daha sonrasında ise Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüze başvuru yapılması ve gerekli evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyen genç çiftçilerimizin İlçe Müdürlüğümüze başvuru yapmaları onların yararına olacaktır” dedi.
Bakanlığın geçtiğimiz yıl uyguladığı ‘Genç Çiftçi’ proje desteklerinden Simav’da 28 genç çiftçinin yararlandığını da hatırlatan Tokdemir, “Bu uygulamada 28 genç çiftçiye 30’ar bin TL hibe verilerek toplam 840.000 TL ilçe ekonomimize katkı sağlanmış ve 28 ailenin geçimlerini sağlayacak istihdam oluşturulmuştur” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya