“2021 YILI MASKELİ GEÇECEK”

Ana Sayfa » Kütahya Haberleri » “2021 YILI MASKELİ GEÇECEK”
Paylaş
Tarih : 23 Aralık 2020 - 12:04

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, KSBÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu (ADT) ve Medikritik’in Instagram üzerinden yaptıkları ortak yayına konuk olarak, Covid- 19 ve güncel gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Perçin Renders, 2021 yılının da maskeli geçeceğini belirtti.

#KSBÜ- Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ortak yayın üzerinden yaptığı açıklamalarda farklı konulara değindi. KSBÜ ADT Başkanı Sibel Canbazoğlu moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide Perçin Renders, toplumsal bağışıklık için toplumun en az yüzde 70’inin aşılanması gerektiğini ifade ederek, “En erken 6 ayda tamamlanır. Bu süre zarfında tüm önlemler aynı anda uygulanması gerekiyor. Maske, mesafe, hijyen kuralları gibi. O yüzden 2021 yılı maalesef maskeli geçecek.” bilgilendirmesinde bulundu.

“ELİME ULAŞAN İLK AŞIYI YAPTIRACAĞIM KENDİME”

Perçin Renders aşı konusunda, “Elime ulaşan ilk aşıyı yaptıracağım kendime” diye vurgulayarak, “Herkesin aşılanması gerekiyor. Başka bir tedavi yöntemi yok. Şu ana kadar onaylanan tüm aşılar antikor oluşturuyor.” dedi.

“COVİD- 19’A KARŞI 3 İLA 12 AY ARASI BİR BAĞIŞIKLIK ÖNGÖRÜLÜYOR”

Aşıların ne kadar süre etkili olduğunu bilinmediğini belirten Perçin Renders, “Şu an dünyada öyle bir bilgi yok. Genel olarak koronavirüse karşı 3 ila 12 ay arası bir bağışıklık öngörülüyor. Muhtemelen her yıl aşı yaptırmak zorunda kalacağız belirli bir süre.” şeklinde konuştu.

“AŞIDAN BAŞKA BİR TEDAVİ YÖNTEMİ YOK”

Aşıdan başka bir tedavi yönteminin olmadığını ifade eden KSBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Perçin Renders, “Sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliği çok fazla. Aşıdan başka bir tedavi yöntemi yok. Size ulaşan ilk aşıyı yaptırın.” dedi.

İLERLEYEN DÖNEMLERDE YERLİ AŞI KULLANILACAK

Perçin Renders, ilerleyen dönemlerde yerli aşılarımızı kullanabileceğimizi dile getirerek, Ege Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesinde aşı çalışmalarının devam ettiğini hatırlattı.

“COVİD-19 AŞILARI AĞIR ENFEKSYİON RİSKİNİ EN AZA İNDİRİYOR”

Covid- 19 tedavilerinde kullanılan ilaçlarının mutlaka kullanılması gerektiğini tekrar gündeme getiren Prof. Dr. Perçin Renders, “Covid19 olursanız size verilen ilaçları mutlaka kullanın. Yine aynı şekilde bilgi kirliliği mevcut. Bu ilaçlar ağır enfeksiyon riskini en aza indiriyor. Yoğun bakımdan kurtarabiliyor sizi.” diye ifadeler kullandı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANA YÜREĞİ ACILARA DAYANMADI

Simav’a 20 kilometre uzaklıktaki Kuşu beldesinde Bozkurt Ailesinin üstünde dolaşan kara bulutlar dağılmadı. Yakın zamanda aileden birçok

KÜTAHYA VE GENELİNDE VAKA SAYISI AZ DA OLSA DÜŞTÜ

‘Kontrollü normalleşme’ için illerin 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık korona virüsü vaka sayılarını içeren insidans haritanın

HASAN OKÇU BAŞKAN ADAYLIĞINI TAZELEDİ

Başkanlığını uzun bir süredir Murat Cengiz’in sürdürdüğü Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 18.olağan genel kurul toplantısına