OKUL SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » OKUL SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ
Paylaş
Tarih : 23 Mart 2017 - 13:27

Kütahya’nın en büyük ve kapsamlı ‘Taşımalı Eğitim’ine sahip Simav’da okul servis araçlarının denetimleri artarak devam ediyor.
İlçe merkezindeki ilkokul, ortaokul ve liselerle özel eğitim ve mesleki eğitim okullarına öğrenci getiren ve götüren araçlar şehir giriş ve çıkışlarında yönetmelik çerçevesinde denetleniyor.
Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ve İlçe Jandarma trafik ekipleri tarafından Yeşilova kavşağında okul servis araçları denetimi gerçekleştirildi.
Denetimlerde; servis aracı sahibiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan sözleşme ve şartlarına uyulup uyulmadığı, gerekli evrakların bulunup bulunmadığı, öğrencilerin yanısıra araçlarda sivil yolcu taşınıp taşınmadığı, fazla öğrenci olup olmadığı denetlenirken, aracın yolcu taşımasına ilişkin bir eksiği olup olmadığı da incelendi.
20 dolayında öğrenci sevvis aracının denetlendiği çalışmada evrak eksiği bulunan, sivil vatandaş ve fazla öğrenci taşıyan servis araç sahiplerine cezai işlem yapıldığı bildirildi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı