21 YAŞIMIZA GİRDİK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » 21 YAŞIMIZA GİRDİK
Paylaş
Tarih : 20 Eylül 2019 - 12:47

Simav’ın ilk ve tek günlük gazetesi olan Simav’ın Sesi Gazetesi yayın hayatının 21.yılına adım attı.
Sahipliğini Mehmet Adil Turgut’un, Yazı İşleri Müdürlüğü’nü Zekeriya Türkel’in, Genel Yayın Yönetmenliğini Mustafa Arıgümüş’ün, Sayfa Editörlüğünü İsmail Yalçın’ın, muhabirliklerini ise Kemal Yalçın ile Şerif Erel’in yaptığı Simav’ın Sesi Gazetesinin ilk kuruluşunu 27 Ekim 1961 tarihinde yapan isim ise günümüzde Simav’ın en yaşlı gazetecisi olan asırlık çınar Kamil Muştu’dur.
21 Eylül 1999 tarihinde Simav’ın merhum gazeteci ve matbaacılarından Şeref Erim’in uzun süredir yayınına ara veren Simav’ın Sesi Gazetesini yeniden yayınlamaya başlamasıyla ilçedeki yerel ve haftalık gazeteler arasına katılan Simav’ın Sesi Gazetesi, daha sonra günün şartları gereği günlük ve vasıflı gazete statüsüne geçmiş ve diğer gazetelerin ilçede yayın hayatını sonlandırmasıyla Simav’ın günlük ve tek gazetesi haline gelmiştir.
Günümüzde haftanın 6 günü (Pazar hariç) yayın hayatını sürdüren ilçenin gözü, kulağı hatta dili olan Simav’ın Sesi Gazetesi aynı zamanda günümüz sosyal medyasında da yerini almış, Facebook’da yayınlandığı gibi www.simavinsesigazetesi.com adresinden de yayın hayatını sürdürmektedir.
Gazetemiz Sahibi Mehmet Adil Turgut, yaklaşık 10 yıldır sahipliğini sürdürdüğü Simav’ın Sesi Gazetesinin 21.yaşına girişiyle ilgili yaptığı açıklamada Simav’da gazete çıkarmanın, gazetecilik yapmanın zorluklarına dikkat çekti. İlçede tek gazete olmanın, ilçe meselelerine sahip çıkmanın, yeri geldiğinde yaşananların gözü, kulağı ve okuyucu adına da dili olmanın kolay olmadığını, siyasetin ve ekonomik çıkmazların her kurumu etkilediği gibi gazeteleri de zaman zaman etkilediğini kaydetti.
Simav’ın Sesi Gazetesinin çalışanlarının özverisi ile yayınını sürdürdüğüne de dikkat çeken Turgut, “İnternetin gelişimiyle sosyal medyanın yaygınlaştığı bir zaman sürecinde yaşanmış tarihin noterliğini sürdürmek kolay değil. Bizler kolay olmayan gazetecilik mesleğini sürdürme gayretindeyiz. Bu açıdan gazetemiz okurlarına ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu. *Haber: 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle