4 YILLIK EMEĞİN KARŞILIĞI “TÜRKİYE YARI FİNALLERİ” OLDU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » 4 YILLIK EMEĞİN KARŞILIĞI “TÜRKİYE YARI FİNALLERİ” OLDU
Paylaş
Tarih : 01 Mart 2017 - 14:05

Bursa Mustafakemalpaşa TOKİ Fatih Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Engin İlhan’ın özverisi ve fedakârlığı sonucu 4 yıl sonra Türkiye Finallerine gitmeyi başaran bir takımın hikâyesidir.
Okul Sporları kapsamında Simav’da düzenlenen 14-15 yaş basketbol Yıldız Kız Grup Müsabakalarında Türkiye finallerine gitmeyi başaran TOKİ Fatih Ortaokulu kız takımında bir başarı hikâyesi saklı. Okulun İngilizce öğretmeni Engin İlhan’ın istedikten sonra birçok başarı kazanılabileceği düşüncesi bu takım ile gerçek oldu.
Engin İlhan’ın kaleminde bu başarı hikâyesi şöyle anlatılıyor;
“4 yıl önce basketbol topuyla tanıştırdığım 6 öğrencimle okullar arası yıldız kızlar basketbol grup yarışmalarını “birinci” sırada tamamladık ve Türkiye Yarı Finalleri’ne yükseldik.
Öncelikle şu konunun iyice bilinmesini istiyorum: TOKİ Fatih Ortaokulu yıldız kız basketbol takımı, Kütahya-Simav’da düzenlenen grup yarışmalarında 6 sporcuyla mücadele etmiştir. Ve bu 6 sporcunun tamamı ilk kez Engin Öğretmen sayesinde basketbol topuyla tanışmış ve bugüne dek “sadece” onun tarafından eğitilmiştir! Basketbola dair, bu 6 sporcunun üzerinde Engin Öğretmen ve onun başkanlığını yaptığı Biz Olalım Spor Kulübü dışında hiç kimsenin emeği yoktur!
Türkiye Yarı Finalleri’ne yükselen TOKİ Fatih Ortaokulu yıldız kız basketbol takımı olarak ne okul aile birliğinin, ne okul müdürlüğümüzün, ne de Mustafakemalpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün bütçesinden “bir kuruş” destek almadığımız gibi bugüne kadar hiçbir kurum/kuruluştan maddî destek talebinde de bulunmadık!
4 yıldır gerek finansman olarak, gerekse eğitim yönünden “Türkiye Yarı Finalleri”ne yükselme başarısı gösteren bu 6 sporcunun her türlü ihtiyacı şahsım tarafından karşılanmıştır.
Benim ve yetiştirdiğim 6 sporcumun Türkiye Yarı Finalleri’ne yükselme başarısına ortak olmak arzusunda olanlardan tek ricam, bana ve sporcularıma özellikle “manevî” yönden destek olmaları.
Paylaşmak istediğim bu birkaç satırın ardından Kütahya-Simav’da insanüstü bir mücadele örneği sergileyen 6 öğrencimi de alınlarından öpüyor; Simav maceramızda bize eşlik eden ve birçok konuda boşluğu dolduran, desteklerini hiç esirgemeyen Beden Eğitimi Öğretmenimiz Olcay Uğur Tunç ve Türkçe Öğretmenimiz Nazmiye Sarıca’ya şükranlarımı sunuyorum.
İyi ki vardınız… İyi ki bizimleydiniz.” *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı