ADD SİMAV’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ADD SİMAV’DAN BASIN AÇIKLAMASI
Paylaş
Tarih : 05 Mart 2020 - 12:23

da Atatürkçü Düşüncü Derneği (ADD) Simav Şube Başkanı Seçilen Necati Demir, ADD’nin tüm yurtta eş zamanlı olarak Atatürk Anıtları önünde dün gerçekleştir-mek istenen basın açıklamalarının valiliklerce yasaklan-ması nedeniyle söz konusu basın açıklamalarının ADD şubelerinde gerçekleştirildiğini açıkladı.
Eş zamanlı basın açıklamasına ilişkin ADD Simav Şubesinde gazetecilere konuşan ADD Simav’ın yeni başkanı Necati Demir, şöyle dedi; “Türkiye’mizin verdiği son şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimizin
aziz hatıralarına saygı göstermek, ulusal birlik ve bütünlüğümüzü korumanın yolunun Atatürk Devrimine sahip çıkmakla mümkün olacağını bir kez daha haykırmak üzere 5 Mart 2020 Perşembe günü saat 12.00-13.00 arasında eş zamanlı olarak yurt genelinde Atatürk Anıtları önünde Türk Bayrağımız ve kırmızı karanfille-rimizle birlikte toplanacaktık. Ne yazık ki bu hareketimiz yurt genelinde valiliklerin aldığı karar gereğince yasaklandı. Biz de kanunun bizlere ta-nıdığı kurallar çerçevesinde tüm ADD şubelerin-de olduğu gibi basın açıklamamızı yaptık.”
ADD şubelerinin kamuoyuyla paylaştığı ve Simav ADD’nin ortak basın açıklaması şöyle:
YÜCE TÜRK MİLLETİNE
ADD Genel Merkez Yönetim, Genel Denetleme, Yüksek Disiplin ile Bilim ve Danışma Kurullarımız; İdlip’de yaşanılan ve hepimizi derinden sarsan olaylar nedeniyle, 29 Şubat 2020 Cumartesi günü, Ankara’da, Genel Merkezimizde olağanüstü toplanmıştır. Toplantı-mıza, dış politika alanında uzman isimler ile bilim insanları da katılarak sunum yapmışlardır. Toplantı sonucunda, aşağıdaki hususları Yüce Türk Milleti ile paylaşmakta yarar görmekteyiz:
İdlib’de şehit olan kahraman askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve ulusumuza başsağlığı dileriz. Ayrıca, Libya’da şehitlerimizin olduğunu tesadüfen öğrenmiş bulunuyoruz. Büyük Atatürk’ün kurduğu; laik, demokratik ve hukukun üstünlüğüne dayalı parlamenter sisteme derhal dönülmelidir. Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız.
Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” felsefesi terk edilerek; Müslüman Kardeşler stratejisi izlenmeye başlanmış; laik ve demokratik sistem yıkılmıştır. Cumhuriyet kültürü örselenmiş, Milli Eğitim sistemi, Milli Ekonomi ve Milli Dış Politika yok edilmiştir. Yurttaşlarımız, geleceğinden kaygılıdır. Ekonomide adalet kalmamıştır. Kriz her kesimi vurmaktadır. Bu ortam içinde sömürgeci devletler, ülkemizin itibarını zedelemektedir. Türk Milleti demokrasiye sahip çıkarak hak ettiği sisteme kavuşacaktır. Emperyal devletlerin desteklediği PKK, PYD ve YPG unsurlarıyla ve terörizmle mücadelede devletimizin yanındayız. Türkiye Cumhuriyeti, bir Orta Doğu devleti değildir. Bir din ya da ümmet devleti de değildir. Ulus egemenliğini yeniden inşa etmek yaşamsal önemdedir.
Türkiye Cumhuriyet Devrimi’nin kültürel birikimini ve Devrimin tüm değerlerini benimseyen ve temsil eden Atatürkçü Düşünce Derneği; her üyesiyle, Atatürk Türkiye’sini yeniden inşa etmenin kararlılığı içindedir.
Görülmüştür ki Atatürkçü Düşünce’den uzaklaşıldıkça Orta Doğu bataklığına saplanmaktayız. Gerici ve bölücü zihniyetlere hedef olmaktayız. Artık, kaybedecek tek bir saniyemiz yoktur. Birlik ve bütünlük içerisinde, yasal zeminde mücadelemizi ödünsüz sürdüreceğiz. Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı; yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.
Atatürkçü Düşünce Derneği tüm kurullarıyla görevinin başında ve sorumluluğunun bilincindedir.
YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ                              *Haber:Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle