AİLELERİYLE BİRLİKTE YARIŞTILAR

Ana Sayfa » Simav Haberleri » AİLELERİYLE BİRLİKTE YARIŞTILAR
Paylaş
Tarih : 03 Aralık 2019 - 12:24

Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu tarafından Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması düzenlendi.
Akbaldır Spor Salonunda düzenlenen bilgi yarışmasına Simav Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kalay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Özgür Yıldız, Resul Çatal, Simav Müftüsü Muhammed Aydın, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Yaklaşık 2 saat süren “Ailemle Birlikte Yarışıyorum Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması” saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İbrahim Eren İmam Hatip Lisesi Ortaokulu öğrencisi Ramazan Göktepe’nin okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Ailemle Birlikte Yarışıyorum Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasının sunuculuğunu ilçenin deneyimli program sunucusu haline gelen Simav Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hafize Akcan ile Simav Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni Turan Akbulut birlikte yaparken jüri üyeliğini ise Simav İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Gülseren, Simav İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı M. Ali Türkhan, Simav İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Erol Karatay ve Simav Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Erol Karatay yaptı.
Yarışmanın başında Simav İbrahim Eren İmam Hatip Lisesi Müdürü Arif Pala hoş geldiniz konuşmasını yaptı. Pala, “Bugün Peygamber Efendimizin hayatını anlamak ve anladığımızı yaşamak için okumuş olduğumuz kitaplardan bilgi yarışması yapalım dedik. Geçen sene kendi okulumuz içerisinde yapmıştık bu yarışmayı, bu sene diğer ortaokulları da dâhil edelim ve diğer ortaokullarda birinci seçilen öğrencilerimiz anneleri ve babaları ile bir grup oluştursunlar ve burada onlarla birlikte yarışalım o öğrencilerimize, o annelere, o babalara peygamberimizin hayatı ile ilgili kitabı okutalım istediğimizi için böyle bir yarışma düzenledik. Peygamberimizin daha yakından tanımak için böyle bir yarışma düzenledik. İnşallah muaffak olmuşuzdur. Yarışmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
13 okulun katıldığı Ailemle Birlikte Yarışıyorum Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasında 10 adet çoktan seçmeli ve 10 yazılı soru yöneltildi. Toplam 20 sorunun yöneltildiği bilgi yarışması sonunda 19 soruya doğru cevap veren Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu birinci, 18 soruya doğru cevap veren Esenevler İMKB Ortaokulu ikinci ve 17 soruya doğru cevap veren Akdağ Ortaokulu üçüncülüğü kazandı.
Bilgi yarışması sonunda birinci Esenevler İMKB Ortaokulu ekibine küçük altın, ikinci Kuşu Nurullah Bayram Ortaokulu ekibine gram altın ve üçüncü olan Akdağ Ortaokulu ekibine yonca hediye edildi.
Dereceye girenlere ayrıca Kuran-ı Kerim ve iki adet kitaptan oluşan hediye seti verilirken tüm yarışmacılara katılım belgesi verildi. Simav Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kalay bilgi yarışmasına katılan öğrencilere ayrıca SİHMED’ten 100 TL para ödülü verileceğini söyledi. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle