“AİLEMLE BİRLİKTE YARIŞIYORUM” SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » “AİLEMLE BİRLİKTE YARIŞIYORUM” SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİ
Paylaş
Tarih : 03 Aralık 2018 - 11:55

Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında
Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması düzenlendi.

Simav Akbaldır Spor Salonunda düzenlenen “Ailemle Birlikte Yarışıyorum” isimli Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Resul Çatal, Hasan Atalay, Mehmet Yavuz ve Özgür Yıldız, Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Arif Pala, okulun bazı öğretmenleri, yarışmacılar ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra açılış konuşmasını yapan Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Arif Pala, “Bugün Peygamber efendimizin doğum yılı münasebetiyle ‘Ailemle Birlikte Yarışıyorum’ bilgi yarışmasını icra etmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu yarışmacıların hepsi öğrencilerimiz yanlarındakilerde ailesi yani anneleri ve babaları. Bizim burada bir tek gayemiz var. Öğrencilerimiz kitap okurken anneleri ve babalarına da aynı kitabı okutalım ve aynı kitabı anneler babalar okuduktan sonra da bir yarışma yapalım diye düşündük ve bunu icra ediyoruz. İnşallah bunda muvaffak olmuşuzdur. Aynı kitabı annelere ve babalara da okutmuşuzdur diye düşünüyorum.
Siyer-i Nebi kitabı okuyarak yarışmaya hazırlanan tüm yarışmacılarımıza başarılar diliyorum. Ben yarışmacılarımızın tümünü bu kadar insanın önüne çıkabilme cesaretini gösterebildikleri için tebrik ediyorum. Hepsini de gönüllerimizin birincisi ilan ediyorum. Çocuklarımızı dünyaya iyi bir çocuk bırakmak için çalışıyoruz. İnşallah bu hedefimizde muvaffak olmuşuzdur” dedi.
Konuşmadan sonra Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Gülseren, aynı okulun Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Türkhan ve Meslek Dersleri Öğretmeni Emin Yıldırım’ın jüri üyesi olduğu “Ailemle Birlikte Yarışıyorum” isimli Siyer-i Nebi Bilgi yarışmasına geçildi. Yarışmacılara birer dakikalık sürelerde 15 soru soruldu. 15 soru sonunda tüm sorulara doğru cevap veren ve 150 puan alan Çakmak Ailesi birinci seçildi. İkincilik için 4 aile yedek sorularla yarıştı. Yedek sorularda ikinciliği Çiçekli Ailesi alırken Ersoy Ailesi üçüncülüğü elde etti.
Yarışmadan sonra sırasıyla Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu 7.A sınıfı öğrencisi Mehmet Doğan tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti, Hatim duası, dereceye girenlere açıklanması ve ödül töreni gerçekleştirildi.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Atalay tarafından tüm yarışmacılara Kuran-ı Kerim ve katılım belgesi takdim edildi.
Yarışmada üçüncü olan Ersoy ailesine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Resul Çatal, ikinci olan Çiçekli ailesine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yavuz ve birinci olan Çakmak ailesine de İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi tarafından ödülleri verildi.
Bilgi yarışması günün anısına hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle