AK PARTİ 24 HAZİRAN İÇİN SAHAYA İNDİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » AK PARTİ 24 HAZİRAN İÇİN SAHAYA İNDİ
Paylaş
Tarih : 30 Mayıs 2018 - 13:12

Dünyanın mercek altına aldığı Türkiye’nin 24 Haziran Seçimleri için partilerin milletvekili aday
listelerinin kesinleşmesi, siyasi hareketliliği başlattı. Simav, önceki gün 24 Haziran Seçimleri
için sahaya inen AK Parti Kütahya Milletvekili adaylarıyla tanıştı.

Türkiye’nin kaderini ve geleceğini önemli ölçüde etkileyecek, bazılarının; “Yol ayrımı” olarak yorumladığı 24 Haziran Seçimleri için AK Parti, Simav’da ilk gövde gösterisini yaptı. AK Parti Kütahya İl Başkanlığının düzenlediği, AK Parti İlçe Başkanlıklarının ise destek verdiği milletvekili aday tanıtımı ilk turunda AK Parti Kütahya’nın 5 Milletvekili Adayı partinin İl Başkanı Ali Çetinbaş ve Simav İlçe Başkanı Av. Adil Biçer ile birlikte Simav’da partililerle, esnaflarla, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaf odaları başkanları ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
AK Parti Kütahya Milletvekili Adayları Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Mustafa Özbey ve hemşerimiz Mehmet Kaymaz ile önce AK Parti Simav İlçe Merkezinde bir toplantı yapan AK Parti heyeti daha sonra çarşı turu yaparak esnafları ve belediyeyi ziyaret etti, milletvekili adaylarını tanıttı.
AK Parti Simav İlçe Başkanlığının organize ettiği programa bağlı olarak daha sonra Simav Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda milletvekili adaylarının tanıtımı yapıldı. Sivil toplum kuruluşları, esnaf odalarının başkanları ve mahalle muhtarlarıyla partililerin katıldığı toplantıda milletvekilleri tek tek söz alarak kendilerini tanıttı. İlk konuşan ise AK Parti’nin mevcut milletvekili ve aynı zamanda Kütahya Milletvekili Adayı olan Ahmet Tan yaptı. 24 Haziran Seçimlerinin yeni sisteme geçiş tarihi olduğunu Cumhurbaşkanı seçimi için yüzde 50-1 oya ve Meclis çoğunluğu için de gerekli milletvekili sayısına ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Tan, “Kütahya merkez ile Simav ve diğer ilçelerimizin desteğini alıp yanımıza da sizlerin evladı Mehmet Kaymaz’ı da alarak Ankara’ya gidelim istiyoruz” dedi.
Bitmek üzere olan 26.dönemde Kütahya Milletvekilleri olarak Kütahya merkez ve tüm ilçelerinde eşit bir şekilde dayanışma içinde görev yaptıklarını, hizmet verdiklerini de ifade eden Tan, “27.dönemde de vereceğiniz oyları helal ettirmenin gayretinde olacağız, önceki yıllarda ve dönemlerde olduğu gibi sizlerin ve halkımızın yüzünü yere indirmeden çalışacağız” ifadesinde bulundu.
AK Parti’nin mevcut milletvekili ve adaylarından olan Av. İshak Gazel ise kendini tanıtarak başladığı konuşmasında yeni bir seçim ortamında halkla ve partilileriyle birlikte olduklarını ifade etti. 27 Mayıs 1960 tarihinin Türk siyasi hayatı ve demokrasisi açısından önemine vurgu yapan Gazel, 24 Haziran Seçimlerinin yeni Türkiye için milletin iradesini sandığa yansıtacağı gün olacağını belirtti. Gazel, “24 Haziran seçimleri, Türkiye’nin 1950 yılından bu yana yaşayacağı en önemli seçim, dönüm noktası ve mihenk taşıdır” dedi.
Daha sonra konuşan AK Parti’nin yeni milletvekili adaylarından partinin Kütahya Kadın Kolları Eski İl Başkanı Ceyda Çetin Erenler kendini tanıttıktan sonra; “Tüm teşkilatlarımızla, partimizin ilkeleri ve halkımızın desteği ile bu seçimi de başarıyla geride bırakacağımıza yürekten inanıyorum. Rabbim hepimizi başarılı kılsın. Sizlerin evladı Mehmet Kaymaz’ı da yanımıza alarak sizlerin de desteği ile Ankara’ya gitmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
AK Parti Kütahya’nın 4.sıra yeni milletvekillerinden Mustafa Özbey, AK Parti’de gençlik kolları üyeliği, yöneticiliği ve başkanlığı dönemlerini hatırlatarak, “Parti çalışmaları nedeniyle defalarca geldiğim Simav, partimizin hayata geçirdiği yaptığı hizmetlerden çok daha fazlasını hak eden bir ilçemiz. Bizler 5 AK Parti Kütahya Milletvekili Adayları olarak ilimizin tüm ilçelerine daha fazla hizmet ve yatırımlar için birlikte yola çıktık. Desteğinizle beşimizde Ankara’ya gitmek istiyoruz. Ayrıca Mehmet Kaymaz ile birlikte bizler Kütahya’nın dinamikleriyiz” dedi.
AK Parti’nin Simav kökenli milletvekili adayı Mehmet Kaymaz ise tanıtım toplantısında konuşan son milletvekili adayı oldu. Simav’ın Simavlıların bir evladı olduğunu, Milletvekilliği yolunda partisinin tüm organlarının hep yanında olduğunu ifade eden Kaymaz, “16 yıllık AK Parti iktidarının kazandırdıklarıyla yeni bir döneme giriyoruz. Şahsımın Milletvekili adayı seçilmemde İlçe Başkanlığımdan İl Başkanlığıma, genel merkez yöneticilerimden liderimiz Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a varıncaya kadar herkesin katkısı ve desteği var. Bu desteğe layık olma gayretimi hep sürdüreceğim. Bunu yaparken de genç olmamın avantajlarını da sürekli olarak kullanacağım. Sizlerin ve AK Parti’ye destek veren herkesin desteğine layık olmak için gecemi gündüzüme katacağım. Çünkü ben; memleketini seven onurlu ve vicdanlı bir Simavlıyım” şeklinde konuştu.
Daha sonra AK Parti Simav İlçe Başkanı Av. Adil Biçer söz aldı. Cumhuriyet Tarihinde Simav’ın her zaman TBMM’de temsil edildiğini, son dönemlerde bunun Simavlı milletvekili olmaması nedeniyle gerçekleşmediğine dikkat çeken Başkan Biçer, “Ama şu bir gerçek ki, Simav’ın milletvekilsiz döneminde görev yapan tüm AK Parti Milletvekilleri bizlere milletvekilsizliğimizi hissettirmedi. Her derdimizin giderilmesinde, her problemimizin çözümünde yanımızda oldular” dedi.
Simav’ın Milletvekili Adayı Mehmet Kaymaz için herkesten destek istediğinin de altını çizen Başkan Biçer, “24 Haziran Seçimleri, seçimden öte bağımsız Türkiye’nin daha da büyümesi ve gelişmesi için önemli bir dönemeçtir. Onun için herkesi Cumhurbaşkanımız, Milletvekili adaylarımız ve Mehmet Kaymaz’ımız için 24 Haziran günü desteğe davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
AK Parti’nin Milletvekili Aday Tanıtımının son konuşmacısı ise AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş oldu. 24 Haziran Seçimlerinin en önemli unsurunun sandık olduğunu, seçimin sandıkta kazanıldığını ifade eden Çetinbaş, ‘Seçimin de tuzakları var’ diyerek bir tehlikeye dikkat çekti. Kamuoyunda “Milletvekilliğinde oyunu AK Parti’ye, Cumhurbaşkanlığında ise Erdoğan’a değil de şu adaya ver’ ya da tam tersi şeklinde kamu oyunda bir algı operasyonu yapılmak istendiğini belirten Çetinbaş, “Sakın ha! Bu tür algı oluşturmalara kanmayın. Hepimizin oyu cumhurbaşkanlığı için Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekilliği için de AK Parti olmalı. Eğer bu algı gerçekleşirse Meclisi ele geçirebilecek konuma gelen muhalefet, güçsüzleştirilmiş bir cumhurbaşkanı oluşturabilir. Onun için diyorum ki; ‘Güçlü Türkiye-Güçlü Cumhurbaşkanı-Güçlü Meclis’ sac ayağının oluşması için bütün oylar AK Parti’ye” ifadesinde bulundu. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle