AK PARTİ SİMAV’DA “ADİL BİÇER DÖNEMİ” BAŞLADI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » AK PARTİ SİMAV’DA “ADİL BİÇER DÖNEMİ” BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 16 Ekim 2017 - 12:29

AK Parti Genel Merkezi tarafından tek İlçe Başkanı olarak aday gösterilen Avukat Adil Biçer, yapılan kongrede kayıtlı delegelerin hemen hemen tamamının oyunu alarak ilçe başkanı olurken 19 kişilik yönetim kurulu asil listesinde yer alan genç isimlerle dikkat çekti.
AK Parti Simav İlçe Teşkilatının 6. Olağan Kongresi Belediye Yeni Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen genel kurulda Avukat Adil Biçer İlçe Seçim Kurulu gözetiminde 400 dolayındaki delegenin kullandığı oylarla AK Parti Simav İlçe Başkanı oldu. Kongreye Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 60. 61 ve 62. dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, rahatsızlığı nedeniyle ilçeye gelemeyen Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı dışındaki Kütahya Milletvekilleri Prof.Dr. Vural Kavuncu, İshak Gazel, Ahmet Tan, Simav belediye Başkanı Süleyman Özkan, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Belde Belediye Başkanları, içmedeki muhalefet partilerinin ilçe başkanları, bazı sivil toplum ve meslek odalarının yöneticileri, AK Parti’nin ilçe, belde yöneticileriyle partililerin katıldığı kongrede divan başkanlığını AK Parti Kütahya İl Başkan Yardımcısı Remzi Günay yaptı.
HÜSEYİN GÜNER..
6.olağan kongrede program gereği görevi devredecek ilçe başkanı Hüseyin Güner ilçe teşkilatının raporlarını okurken bir veda konuşması da yaparak geçen 3 yıldan özetler sundu. Partisinin 2023 hedefleri doğrultusunda arkadaşlarıyla birlikte mücadele ettiğini ve bu yolda gerçekleşen 5 seçimde yapımı tamamlanan ve açılış için gün sayan yeni hastaneden, Huzur Evi açma çabalarından, ilçeye kazandırılacak doğalgazdan ve kurutulmuş 18 bin dekarlık Simav göl arazisinin ekonomiye ve istihdama kazandırılması gerektiğinden söz etti.
BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ÖZKAN..
Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ise AK Parti İlçe Kongresinde adeta “İcraatın İçinden” dedirten görev süresi boyunca bugüne kadar yaptığı ve yapamadığı çalışmalardan söz etti.
Başkan Özkan’ın kongrede sinevizyon eşliğinde görsellere dayanarak yaptığı konuşma şöyle: “Partimin görevlendirdiği bir Belediye Başkanı olarak ve partime karşı hissettiğim sorumluluğumun gereği olarak, Belediyemizin ilçemizdeki proje ve hizmet faaliyetlerinden partililerimin bilgisi olması inancından yola çıkarak, biraz zamanınızı alıp, Belediyemizin hizmetleri, faaliyetleri ve projelerinden kısaca söz etmek, partime ve partililerime karşı olan sorumluluğumu yerine getirmek isterim.
Sayın Bakanım, Değerli Milletvekilleri, Sayın İl Başkanım, Değerli Delegeler; biliyorum görev süremin başlangıcında büyük projelere başlayamadık. Bunun en önemli sebebinin geçmiş yönetimlerden bırakılan büyük borç kütlesi olduğunu biliyorsunuz. 35 milyon Liranın üstündeki borç miktarı elimizi, kolumuzu bağladı. Üstelikte yarım bırakılmış hizmetler ve darmadağın edilmiş bir şehir ile karşı karşıyaydık. Belediyemiz mevcut borç yükünden dolayı yeniden borçlanma kabiliyetine de sahip değildi, İller Bankası bile borç vermedi, ayrıca da Finans kuruluşları bu kadar yüksek borcu olan bir kuruma yeni borçlar verme, yeni krediler açma konusunda elbette istekli değildiler. Bunları şikâyet etmek, yakınmak için söylemiyorum, biz bunları bilerek, hatta bunları düzeltmek için halkımıza söz verdik ve bunun için göreve geldik. Bunları hatırlatmaktaki tek amacım sadece durum tespiti yapmak içindir. Göreve geldiğimizde oturduk, bir plan yaptık. Önce şehri dağınıklıktan kurtarıp, yaşanılır hale getirmeye, şehirde yaşamın akışını aksatmayacak ve yaşamı geliştirecek hizmetleri sürdürmeye öncelik vererek, borçlarımızı ödeyerek, şehri ağır borç yükünden kurtarmayı ve birkaç yıl içinde de yatırım yapacak hale gelmeyi hedefledik. İnsanımızın günlük ihtiyaçları ve sorunları ile en üst düzeyde ilgilendik, sorunlarını anında çözerek, kimseyi mağdur etmemeye çalıştık. Bu süre içinde sizlerden eleştiriler aldık ama sabrederek de şimdi hedeflediğimiz noktaya yani hizmet yapabilecek duruma geldik. Bu arada da yapacağımız yatırımlar ile ilgili projeler ürettik.Bu süre içinde olabildiğince partimizin, Milletvekillerimizin, Hükümetimizin ilgisine mazhar olmaya, Simav’ımızı ülkemizin gündemine getirmeye çalıştık. Çünkü uzun yıllardan beri Simav ihmale uğramış, siyasetçileri ve Hükümet tarafından unutulmuş bir şehir gibiydi. Bu yolda büyük desteklerini gördüğüm, ilgilerini Simav’dan hiçbir zaman eksik etmeyen, gerek Ankara’da bizleri karşılayarak, gerek Bakanlarımızla, Bakan Yardımcılarıyla veya Müsteşarlarımızla bizi buluşturarak projelerimize destek almamızı sağlayan, her aşamada da ilçemize gelerek bizi yalnız bırakmayan Kütahya Milletvekillerimizi yeri gelmişken, isimleri ile anarak ve alkışlayarak, Simav adına teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Sayın Milletvekilimiz Mustafa Şükrü NAZLI,
Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Vural KAVUNCU, Sayın Milletvekilimiz İshak GAZEL, Sayın Milletvekilimiz Ahmet TAN, gıyabında Hemşehrimiz Sayın Genel Başkan Yardımcımız Hamza DAĞ’a Simav adına çok teşekkür ediyoruz. Simav hiçbir döneminde Siyasetçilerin ve Bakanların ilgisine bu kadar mazhar olmamıştı. Özellikle de, 2014 seçimlerinde halkımıza söz verdiğimiz ve partimiz için bir şeref sözü saydığımız, şu anda hizmete açılma aşamasına getirdiğimiz Simav Devlet Hastanesinin yapımı ile ilgili gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılık için size bir kere daha teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi sunuyoruz. Sağ olun, var olun.
Şimdi onarım dönemimizi tamamlayıp, programımızın ikinci kısmına,yani projelerimizi hayata geçirme, uygulamaya başlama aşamasına geçtik. Şimdi Simav’ın yaşamına sunmayı hedeflediğimiz, yapımını gerek bizim yapacağı, gerekse Hükümetimizin gündemine aldırdığımız projelerimiz ve bunların bulundukları durum ile ilgili görseller eşliğinde sizleri bilgilendirmek istiyorum. Görsellere başlamadan önce şunu söylemek istiyorum, partimizin Belediyecilik anlayışı, şehrin ekonomi, turizm, sağlık ve eğitim gibi bütün unsurları ile birlikte geliştirilmesine ve bunun gerçekleştirilmesi için yerel yönetim ile merkezi yönetimin işbirliğine dayalıdır. Bu nedenle anlatacağı projelerde belediyemizin yatırımlarını içerdiği gibi hükümetimizin yardımlarını da kapsamaktadır.Termal Yol, 2018’de Doğal Gaz, Yeni Sanayi Bölgesi, Gölcük Kır Evleri, Eynal’a Termal Butik Otel, Kapalı Pazar Yeri, Kültür Evi, Aqua parkın üstünün kapatılması, Karşıyaka Teras Park, Jeotermalin modernizasyonu, TürkTelekom fiber optik internet bağlantısı,Güneş enerjisi, 2 adet kuyu jeotermal kuyusu, Hisarardı’na Park Yapılması, Eynal Kaplıcalarının girişinin düzenlenmesi, Değirmenciler Mahallesi Parkı ve Düğün Salonu,Çavdır Mahallesi Düğün salonu, SİMPARK Katlı Otopark, Park Kahvesinin yeniden yapılması, İçme Suyu Şebekesinin Yenilenmesi, Yağmur Suları Tesisatı, Atık Su Arıtma Tesisi, Göl Arazisi Kanal Islah Çalışmaları..
Sayın Bakanım, Değerli Milletvekillerim, Sayın İl Başkanım, Değerli Partililerim, gönüldaşlarım. Amacımız, Simav Halkının huzur ve mutluluk içinde yaşayabileceği bir kenti yaratırken, diğer yandan da, Simav’ımızın Termal Enerjisini ve Doğa Yapısını kullanarak Ülke Turizminin içinde hakkettiği mevkiye gelmesini sağlamak ve Simav’ın ekonomisini güçlendirmektir. Bu yolda biz çalışmaya devam ederken, Sayın Milletvekillerimizin de bu sürece katkı yapmaya devam edeceğinden şüphemiz olmadığını beyan etmek isterim.Çok Değerli Bakan’ım, Çok Değerli Milletvekillerim, Kongre Divan Heyetim ve Çok Değerli Delege Arkadaşlarım ve Gönüldaşlarımız, değerli partililerimiz; hepinizi bir kere daha saygıyla selamlarken, buradan hepimizin adına Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı saygıyla selamlıyor, hepimizin adına Simav’ımızın selamlarını gönderiyorum. Sayın Genel Başkanım bilmenizi isteriz ki, 2019 yılında da Simav her zaman bildiğiniz gibi bütün gücüyle arkanızda da olacaktır. İlçe Kongremizin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim”.
MUSA YILMAZ..
Daha sonra kürsüye gelen Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Simav’ın kırsalında yanı köylerinde yaptıkları çalışmalardan söz etti. İL Özel İdare ve İl Genel Meclisi olarak geçmişten günümüze Simav’a önem verildiğini 2017 yılının başından bu yana 11 milyon lira yatırım yapıldığını kaydeden Yılmaz, “2018’de de Simav ilçemize yapılacak yatırımlarımızın odağında yine yol yatırımlarımız olacak” dedi.
KAMİL SARAÇOĞLU..
Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Simav’ın kendileri için ayrı bir yeri ve önemi olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, “Kütahya ve ilçelerinden hangisi olursa olsun bir ilçeye yapılan yatırımı, hizmeti tüm Kütahya’ya yapılmış olarak görüyorum” ifadesinde bulundu.
MİLLETVEKİLİ VURAL KAVUNCU
AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, AK Parti’nin yaptıklarının bir siyasi hareket değil, bir dava, vefa ve halka hizmet hareketi olduğuna dikkat çekti. 2019 seçimlerini hatırlatarak Türkiye genelinde AK Parti’de yenilenen ve yenilenecek kadrolarla Türk halkının beklentilerine cevap vereceklerini kaydeden Kavuncu, Türkiye’nin özellikle güney bölgelerinde bir ateş çemberi içine alınmaya çalışıldığını, 15 Temmuz darbe hareketine ilişkin girişilen mücadeleyi anlattı. Kısa bir zaman sonra açılması planlanan Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet hastanesinin bölge açısından önemini, içinde yer alacak tıbbi donatıları, önceki belediye yönetimi sırasında hastane yeri konusunda karşılaştıkları zorlukları anlatan Kavuncu, “Hastanede yapım %97 tamamlandı. Bir ay içinde hastanenin kabulünün yapılabileceğini, ardından da açılmasının gerçekleşeceğini ümit ediyorum” dedi.
Alİ ÇETİNBAŞ..
AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Simav kongresinin Kütahya’da 8.kongre olduğunu hatırlatarak, ilçe başkanı olarak seçime tek başına katılan Avukat Adil Biçer’i sahneye davet ederek, “Simav’ın yeni başkanı, yönetim kurulu üyeleri Simav’ın olduğu kadar Kütahya’nın da yüzünü güldürecek, ağartacaktır. Sayın ilçe başkanımız Biçer ve arkadaşlarına başarılar diliyoruz” ifadesinde bulundu.
TANER YILDIZ..
Günün son konuşmacısı olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 60. 61 ve 62. dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Simav’da vatandaşlara hizmet için görev yapan geçmişten günümüze tüm AK Partililere teşekkür ettiğini belirterek sözlerine başladı. Yeni başkan Biçer’e ve çalışma arkadaşlarına başarılar temennisinde de bulunan Yıldız, “AK Parti’de hizmete veda değil hizmete devam için bir yarış vardır. Simav’da da bu yarışı görmekten mutluyum. Unutmayınız ki, AK Parti olarak her zaman ve her yerde ülkenin ve halkın menfaatlerini en üst seviyede tutan bir anlayışın temsilcileriyiz. Bunun yanında sürekli büyüyen ve gelişen Türkiye’mizin düşmanlarının da arttığı son zamanda açıkça görülmektedir. Çünkü 15 yıl öncesinin Türkiye’sini karşısında göremeyen harici güçler, ülkemiz için türlü zorlukları göstermeye başlamışlardır” diye konuştu.
Daha sonra 7640 üyeli AK Parti Simav İlçe Başkanlığı 6.Kongresinde ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri sahneye davet edilerek partilileri ve konukları selamlarken, Avukat Adil Biçer’in ilçe başkan adayı olarak katıldığı kongrede İlçe Seçim Kurulu gözetiminde 400’den fazla delege saat 17.00’ye kadar1 başkan, 19 yönetim kurulu asil üyesi, 10 yönetim kurulu yedek üyesi, 64 asil il delegesi ile 32 il yedek delegeleri için oylarını kullandılar.
AK Parti Simav İlçe Teşkilatı’nın Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Adil Biçer, Abdullah Emre Çetiner, Ahmet Kulat, Emine Mencik, Fatih Kalay, Gülbin Torun, Hüseyin Kalaycık, İbrahim Karataş, İsmail Karataş, İsmail Baştuğ, Metin Baykara, Murat Karakoç, Mustafa Türe, Orhan Akboğa, Ömer Ozan, Recep Güleç, Serkan Yıldırım, Sevim Kabak, Veysel Nerkis, Yusuf Doğrul ve Yusuf İlivan. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET
MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET

22 Ağustos 2021 tarihinde Trabzon Köprübaşı’nda düzenlenen Türkiye Dağ Koşuları Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Türkiye

PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU
PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’de mücadele eden Şeref Koleji Voleybol Kulübünün düzenlediği Voleybol Turnuvası tamamlandı. Edinilen

ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI
ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI

Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Parlak, şehrin günlük temizliğinin en önemli unsurunun çöplerin araçlarla şehir dışındaki çöp