AK PARTİ SİMAV’DA HEDEF:

Ana Sayfa » Simav Haberleri » AK PARTİ SİMAV’DA HEDEF:
Paylaş
Tarih : 02 Mart 2019 - 12:33

AK Parti Simav İlçe Başkanlığı 7-0 hedefiyle çıktıkları seçim yolculuğunda, 31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimlerde Simav merkez ve ilçenin 6 beldesinde isimleri açıklanan 6 belde belediye başkanını, belediye
meclis üyelerini tanıttı. Akdağ, Çitgöl, Demirciköy, Güney, Kuşu ve Naşa belediye başkan adaylarının ve belde belediye meclis üyelerinin tanıtımı ile Simav belediye başkan adayı belediye ve il genel meclis üye adaylarının
tek tek tanıtımının yapıldığı programda ilçe merkezi ve beldelerden gelen vatandaşlara Yeni Düğün Salonu dar geldi. Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ın her konuşmacı tarafından takdir edildiği programda AK Parti Belediye Başkan Adayı Adil Biçer, “Bize destek veren kimsenin başını eğdirmeyeceğiz ve Simav için kolları sıvamak istiyorum” derken AK Parti İl Başkanı Çetinbaş hedef koydu:7-0”. 31 Mart yerel seçimlerine bir aydan az bir süre kala Simav’ın tüm beldeleri için seçime katılan tek parti olan AK Parti, Simav Belediye Başkan Adayı, meclis ve il genel meclisi üye adaylarıyla belde belediye başkanı ve meclis üyelerinin tanıtımını Belediye Yeni Düğün salonunda görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, partinin bazı ilçe başkanları ve yöneticilerinin katıldığı tanıtım toplantısına coşkulu gösterileriyle yine dikkat çeken Kuşu ve Demirciköy öne çıkarken, her belde belediye başkanının destekçileri yanı sıra Belediye Başkan Adayı Adil Biçer’e Harmancık ve İmam Hatip Lisesi döneminden okul arkadaşları uzun süre destek tezahüratlarında bulundu.
AK Parti Simav İlçe Başkanlığı olarak belediye başkan adayları ve proje tanıtım programının açılış konuşmasını AK Parti Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat yaptı. Salonu doldurup ilçeye ve partisine tarihi bir gün yaşatan vatandaşlara, konuklarına ve partililerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Kulat, “Bu akşam 31 Mart akşamında yaşayacağımız zaferin küçük bir örneğini görüyorum. Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dimdik duranlara selam olsun, şükürler olsun. Bu coşkunun 31 Mart günü sandıklara da yansıyacağı açıkça görülüyor. Memleket işi, gönül işidir. Gönüller kazanmayı hep sürdüreceğiz. Bunun için herkesin ‘benim başkanım’, ‘benim meclis üyem’ diyebileceği isimlerle karşınıza çıktık. Nasıl bir belediye başkanı istiyorsunuz? Şeklindeki soruyu da yanıtlayacak olursam, adaylarımız; sizlerin emanetlerinize ihanet etmeyecek, şehr-i emin olacak, hiçbir olumsuzluğa, yanlışa imza atmayacaklar. İlçe ve İl başkanlığımızın takibinde halkımıza en iyi hizmeti vermenin gayretinde olacaklar” dedi.
AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ve AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan’a Simav’a gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ettiğini de belirten başkan Kulat, “Bir teşekkürüm de Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Özkan’adır. 5 yıl boyunca partimize bağlı olarak Simav ve halkına hizmet verdi. Sayın Özkan 1 Nisan günü AK Belediyecilik adına halkımızın da desteğiyle kazandığımız seçim zaferiyle birlikte hizmet bayrağını ve nöbeti adayımız Adil Biçer’e inşallah teslim edecektir” dedi.
BAŞKAN ÖZKAN, “BELEDİYECİ OLARAK ÖLECEĞİM”..
Daha sonra kürsüye davet edilen Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, sözlerine salonu dolduranları selamlayarak başladı. Partisinin 31 Mart Seçimlerinden zaferle çıkacağından kuşkusu olmadığını, bu nedenle toplantıyı aynı zamanda bir devir teslim toplantısı, bir nöbet devir merasimi olarak değerlendirdiğini belirten başkan Özkan, “Adaylarımızın tanıtımına geçmeden önce birkaç söz söylemek, sizlerle, partililerimle ve halkımızla vedalaşmak istiyorum. Değerli vatandaşlarım, değerli partililerim. Bundan 5 yıl önce partimin görevlendirmesi, halkımızın yani sizlerin takdiri ile Simav Belediye Başkanı seçildim. Öncelikle 39 yıl süren Belediyecilik görevimi Belediye Başkanlığı gibi çok önemli bir noktada yani Belediyeciliğin zirvesinde bitirmeme izin veren partime, AK Parti Merkez Yönetimine, İlçe Yönetimime ve Değerli Simav Halkına sonsuz minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Ama en çok Yüce Allah’ıma ve onun takdirine şükrediyorum. Görev yaptığım gerek 34 yıllık memuriyet, gerek sonraki beş yıldaki Belediye Başkanlığım süresince namusumla, hakkaniyetle, şerefimle halkıma ve şehrime hizmet etmeye çalıştım. Katiyen doğruluktan ve yasalardan dışarıya çıkmadım. Ne halkımın ne de partililerimin başını öne eğdirecek bir davranış içinde olmadım. Bilgimin ve Belediyemizin imkânlarının çerçevesinde en iyi hizmetleri yapmaya çalıştım. Bütün Belediyecilik hayatım boyunca halktan ve insandan yana bir görev anlayışını benimsedim. Bize işi düşen kimseyi geriye çevirmeyip herkesin problemini çözmeye çalıştım. Yani tam bir Gönül Belediyeciliği yaptım. Simav’ın en temel ihtiyaçlarını belirleyip, projeler hazırlayıp, bir program dâhilinde bu projeleri hayata geçirme konusunda önemli bir yol kat ettim. Belediyemizi gereksiz taahhütlerin ve borçların altına sokmamak için elimden geleni yaptım. Belki her şeyi yapamadım ama nöbeti devredeceğim değerli arkadaşlarıma daha programlı, daha düzenli, daha az borçlu, daha engelsiz bir Belediye bırakıyorum. Bu benim için bir son değildir. AK Parti’de her bitiş, yeni bir başlangıç, yeni bir heyecan, yeni bir atılım demektir. Şimdi 5 yıldır büyük bir onur, büyük bir gurur ve sorumlulukla taşıdığım görev bayrağımı büyük bir gönül rahatlığı ile değerli kardeşim Adil Biçer’e devrediyorum. Benim için görev bitmedi, hiç bir zaman bitmeyecek. Ben
Belediyeci doğdum, Belediyeci olarak öleceğim. Gerek seçim döneminde, gerek hizmet döneminde bilgime ve tecrübeme ihtiyaç duyulduğu her dakikada başkanımın yanında, her zaman partimin emrinde olacağım. Sözlerime son verirken beni bu göreve layık gören partime, partililerime, halkıma ve yüce rabbime bir kere daha şükranlarımı sunuyorum. Hakkınızı bana helal edim. Benden yana yerden göğe helal olsun. Seçimi kazanacağımızdan, 1 Nisan günü görevimi Adil Biçer’e devredeceğimden en ufak bir kuşkum yok. Öyleyse 1 Nisan’da Belediye önünde buluşmak üzere Partime, Adil Başkanıma, Meclis Üyesi arkadaşlarıma, il genel Meclisi adaylarımıza başarılar diliyorum. Sizi 1 Nisan’da Belediye önünde bekliyorum” dedi.
TAN; “SAYIN ÖZKAN SİYASİ OLGUNLUK GÖSTERMİŞTİR”..
Daha sonra alkışlar eşliğinde kürsüye gelen AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, salonu dolduran vatandaşlara yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı ve AK parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek olup yanında yer aldığını bugün bir kez daha gösterenlere teşekkür ettiğini belirtti. Simav’da 2014 yılından bu yana AK Belediyecilik adına hizmet veren Belediye Başkanı Süleyman Özkan’a ayrıca teşekkür etmek istediğini söyleyen Tan, “Sayın Süleyman Özkan, seçimler için aday belirleme süreci ve sonrasında gerçek bir siyasi olgunluk göstermiş, aday belirlenmesi tamamlandıktan sonra da hem partisine hem de görevine bağlılığını sürdürmüştür. Bu tutum, Türk siyasetinde örneği az görülen bir olgudur. Sayın Özkan bu konuda partimize ve siyaset dünyamıza önemli bir örnek olmuş, dik duruşunu her zaman yanımızda kalarak sürdürmüştür. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
17 yıldır AK parti çatısı altında çeşitli hizmetlerde bulunduğunu hatırlatarak Türkiye’nin bir yerden bir yerlere geldiğine dikkat çeken Tan, Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini kabul etmeyenler, AK Partinin önünü kapamak isteyenler var. Biz inanıyoruz ki sağduyulu halkımız 31 Mart günü 17 yıldır sürdürdüğü desteği yine gösterecek AK Parti karşıtlarını yine sandıklara gömecektir. Bu zamana kadar AK Parti olarak Simav’a çeşitli hizmetler verdik. Bundan sonra da vermeyi sürdüreceğiz. İşte bu hizmetlere yeni bir örnek, yıllardır Simav’ın üzerinde durduğu üretime, istihdama artı kazandıracak jeotermalli organize sera bölgesi Naşa-Çitgöl kurutulmuş göl arazisinin mera vasfında görülen ve tarım yapılamayan belli bir alanında kurulacak. Bununla ilgili resmi kararlar alındı, çalışmalar başladı. Tarım Bakanımız bizzat Kütahya ve Simav’a gelerek bu yatırımla ilgili müjdeli haberleri kendisi verecek” diyerek sözlerini tamamladı.
BAŞKAN ÇETİNBAŞ, “HEDEFİMİZ: 7-0”..
AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş Türkiye’nin iç ve dış politikalarında yaşanan gelişmelerden örnekler sunarak başladığı konuşmasında Simav halkının 17 yıldır her seçimde AK Partiye destek olmasını bu seçimde de sürdüreceğini ve genel başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu yine göstereceğini iddia ederek, “Bu akşam burada görünen gerçek, AK Parti olarak seçimin bittiği, kazanıldığıdır. Bizim görüşümüz bu. Simav ve 6 beldesinde 7 belediye başkanlığını kazanarak 7-0 yapmak istiyoruz. Ben salonu dolduran değerli halkımıza Türkiye’nin konuştuğu ve AK Partinin karşısında olan 5 benzemezi anlatmak isterim ama bugün güzellikleri konuşalım. Önce ilçe başkanı olarak partimize hizmet veren, sonra oluşturduğu ekip çalışmalarıyla dikkat çeken Sayın Adil Biçer’i bu kez AK Parti belediyeciliği adına Simav’da belediye başkanı olarak görmek Simavlıların desteği ile elbette olacaktır. Onun için diyorum ki, adayımız Adil Biçer’e ve arkadaşlarına Simav sahip çıkmalı. Gönül belediyeciliği adına Simav ve 6 beldesinde açılmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül kalmamalı, sandıklar AK Parti oylarıyla patlamalı” dedi.
Sözlerinin sonunda diğer konuşmacılar gibi Belediye Başkanı Süleyman Özkan’a teşekkür eden Çetinbaş, “Sadece AK Partiye değil tüm partilere örnek olacak tavır ve dik duruşu nedeniyle Sayın Özkan’ı yürekten kutluyor, partimize ve halkımıza verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
BİÇER; “SİMAV İÇİN KOLLARI SIVAMAK İSTİYORUM”..
Büyük buluşmanın son ismi olan AK Parti Simav Belediye Başkan Adayı Adil Biçer gecenin son konuşmacısı oldu. Uzun süren alkışlar eşliğinde sahneye gelen ve selamlamanın ardından kısaca kendini tanıtan Biçer, “Önümüzdeki 5 yıllık hizmet süreci içerisinde yapacak olduğumuz projeleri halkımıza tanıtacağım. Simav’da yapacak çok işimiz var. O yüzden ben ceketimi çıkartıp Simav için kolları sıvamak istiyorum” diyerek sözlerine başladı.31 Mart akşamı Simav halkının destekleriyle Belediye Başkanı seçildiğinde 5 yıllık hizmet süresi
içerisinde ilçeye daha iyi hizmet edebilmek için proje ekibi ve arkadaşlarıyla gece gündüz demeden var gücüyle çalışarak projeler hazırladıklarını ifade eden Biçer, “Biz önümüzdeki 5 yıllık sürede projelerimizi 5 ana başlıkta topladık. Bunlar;İstihdam, Turizm, Şehircilik, Eğitim ve Sosyal Belediyecilik” dedi.5 ana başlıkta topladığı projelerini sinevizyon eşliğinde tek tek anlatarak projelerinin özelliklerine vurgu yapan, organize sera bölgesi oluşumunda yılda en az 30 bin ton domates üretimi ve 1000 dolayında istihdam, Güney bölgesinde organize hayvancılık, 750-1000 çalışanlı orta ölçekli sanayi sitesi hedeflediklerini söyleyen Biçer, ayağı yere basmayan, hiçbir projeye imza atmayacaklarını, yapamayacakları hiçbir sözü de halka vermeyeceklerini söyledi. Eynal’da planlanan 5 yıldızlı ve marka bir otel, Millet bahçesi, engellilere yönelik 200 apart, Fizyoterapi Kür Merkezi, Gölcük’e butik otel ve bungalov evler, Hayvan barınağı gibi yatırım örneklerinden söz eden Biçer, “Simav’a dışarıdan gelen termal turizm konukları Simav’da kaldıkları sürece para harcarsa bundan Simav ve esnaflarımız kârlı çıkar, bunun için yapılması gereken her konuda elimizi taşın altına koyacağız, yeni dönemde hem adil hem de sosyal belediye olacağız. Derler ki; en iyi idareci her şeyi iyi bilen değil her şeyi en iyi bilenleri bir araya getirip onları birlikte çalıştırandır. Bu bakımdan belediye başkanı seçildiğimde yapılacak her çalışmayı konunun uzmanlarıyla hatta halkımızın temsilcileriyle birlikte ele alıp birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.
Sözlerinin sonunda Belediye Başkanı Süleyman Özkan’a ve onunla birlikte görev yapan AK Partili Meclis üyelerine bir kez daha teşekkür eden Biçer, “31 Mart’a kadar ülkemiz ve ilçemiz için durmadan, yorulmadan çalışacağız, gönüllere girip gönül belediyeciliği için çaba harcayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
AK Parti Belediye Başkan Adayı Adil Biçer’in açıkladığı, konuşmasında ise detaylandırdığı projeleri konu başlıkları altında şöyle:
İSTİHDAM
Organize Sera Alanı yapacağız
Yeni Sera alanları oluşturacağız
Organize Hayvancılık alanı yapacağız
Orta Ölçekli Sanayi Alanı yapacağız
Yeni Oto Sanayi Alanı Yapacağız
Tekstil Kent Yapacağız
YENİ OTO SANAYİ ALANI
125, 250 ve 500 metre karelik iş yerlerinden oluşacak
Sosyal Tesis Alanları olacak
Güvenliği tam olacak
Devlet Teşviklerinden faydalanılacak
Uygun ödeme koşulları oluşturulacak
TEKSTİL, KENT TURİZM
Eynal Kaplıcalarını yeniden dizayn edeceğiz
Eynal’a 150 bin metre karelik millet bahçesi yapacağız
5 yıldızlı oteli Simav’ımıza kazandıracağız
20 adedini engellilere özel olmak üzere 200 adet apart yapacağız
Butik oteli hemen hizmete açacağız
4 yıldızlı otel inşaatını en kısa sürede tamamlayacağız
Eynal’da MEB Arazisine Hizmet İçi Eğitim Tesisi kazandıracağız
Fizyoterapi ve Kür Merkezi Kuracağız
Yeni Sosyal tesisler kazandıracağız
GÖLCÜK YAYLASI
Bungalo evler, Butik Otel ve İskele Kafe yapacağız
Gençlik kampı yapacağız
MİLLET BAHÇESİ
SPA Merkezi
Kapalı Aqua Park
Macera Parkı
Restoran ve kafeler
Sergi Alanları
Amfi Tiyatro
Bitki Atölyeleri
Yürüyüş Yolları
Bisiklet Yolları
Bowling Salonu
ŞEHİRCİLİK
İçme Suyu, Yağmur Suyu ve Jeotermal Hatlarını modernize edeceğiz
Otopark sorununu gidereceğiz
Askerlik Şubesi ve Pancar Dairesi Alanlarına sosyal tesisler yağacağız
Simav-Eynal Kaplıcaları arasına bisiklet ve yürüyüş yolu yapacağız
Hayvan Barınağı yapacağız
Toplu taşıma sistemini modernize edeceğiz
Şehir İçi Mini Spor Alanları yapacağız
Hayvan Pazarı ve Mezbahayı ilçemize kazandıracağız
Modern Cadde, Prestij Cadde ve Meydan düzenlemeleri yapacağız
Eski Hükümet ve Belediye Meydanını düzenlemesi
Yukarı Çarşı Düzenlemesi
Prestij Caddelerin oluşturulması
TOPLU TAŞIMA SİSTEMİNİN MODERNİZASYONU
Araçlarımız yenilenecek, Otobüs Sefer süreleri sıklaştırılacak, Ulaşım ücretlerinde iyileştirme yapılacak (Abonman Kartı), İhtiyaca göre yeni güzergâhlar oluşturulacak
EĞİTİM
ÖSYM Sınavlarını getirdiğimiz gibi Açık Öğretim ve Motorlu Taşıtlar sınavlarını da Simav’a kazandırıp ilçemizi sınav Merkezi yapacağız
Üniversiteye 3 Bölüm kazandırdık, bu Yıl 2 Bölüm daha kazandıracağız
İlçemize yeni bir Fakülte Kazandıracağız
Üniversite Öğrencilerimize ve gençlerimize amatöri Sportif faaliyetlerde önderlik edeceğiz
SOSYAL BELEDİYECİLİK
Muhtaç Ailelere evde yemek ve bakım hizmeti vereceğiz
Atıcılık ve Okçuluk ile ilgili tesisler yapacağız
Yamaç Paraşütü, Off- Road ve ekstrem sporlar için yuğun tesisler yapacağız
Jeotermalli otobüs durakları yapacağız, Engelsiz Şehir ve Parklar yapacağız
Genç Girişimciler merkezi kuracağız
Amatör spor Kulüplerimize destek vereceğiz. Profesyonel Liglerde mücadele eden takımlar oluşturacağız. Ecdadın izinde projesi (İlçemiz Sakinlerini tarih ve Kültür gezilerine götüreceğiz). Mahalle Çeşmeleri, Senin Projen, Şehri Yönetirken, projelerimizi belirlerken popülizmden uzak duracağız, birilerine şirin görünmeye çalışmayacağız, halkın isteklerini Hakkın rızasını esas alacağız. Biz bu işi başaracağız” dedi.

AK Parti Simav Belediye Başkan Adayları ve Proje Tanıtım Toplantısının son bölümünde AK Parti’nin İl Genel Meclisi Üye Adayları; Kahraman Aktay, Ali Osman Ergün, İbrahim Karataş ve Ahmet Şimşek, partinin Simav’a bağlı 6 beldesinde gösterdiği Belediye Başkan Adayları ile adayların belediye meclis üye adayları sırasıyla tanıtıldı. Akdağ’dan Yakup Oran, Naşa’dan İbrahim Yavuz, Güney’den Halil İbrahim İlhan, Çitgöl’den Güray Güner, Kuşu’dan Feridun Aktay ve Demirciköy’den Cahit Onar belde belediye başkan adayları olarak tek tek sahneye çıkarken meclis üye adayları da onlarla birlikte salonu dolduranları selamladılar. Program AK Parti Simav Belediye Başkan Adayı Adil Biçer ve meclis üye adaylarıyla sahnede halkı selamlamasıyla son buldu. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye