AK PARTİDE “VEFA BULUŞMASI”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » AK PARTİDE “VEFA BULUŞMASI”
Paylaş
Tarih : 25 Şubat 2019 - 13:21

31 Mart Yerel seçimlerinin en güçlü adaylarından AK Parti’de kamu ve özel
sektör, esnaf ziyaretleriyle ev toplantıları devam ederken AK Partililerin
seçimlere ilişkin geniş katılımlı ilk buluşması Eynal’da gerçekleşti. AK
Parti’nin Simav’da teşkilatlanmasından günümüze dek ilçe yönetiminde, belediye meclisinde, il genel meclisinde, belde teşkilat ve belediyelerinde görev yapmış isimlerin bir araya geldiği kahvaltılı vefa buluşması Eynal Firuze Salonunda yapıldı. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın onur konuğu olduğu Vefa Buluşmasının açılış konuşmasını AK Parti Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat yaptı. 31 Mart 2019 tarihinde bir yerel seçime gidildiğini, 30 Mart 2014’te Simav Belediyesi burçlarına diktikleri AK Parti bayrağını bir 5 yıl daha dalgalandırmak üzere bir yarışa girdiklerini ifade eden Kulat, “Ben öncelikle bu 5 yıllık görev süresi boyunca gerek teşkilatımıza sahip çıkması, gerek Simav’a yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Özkan’a huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Malumunuz AK Partide görev istenilmez verilir. Beldelerimizde ve ilçemizde belediye başkanlığı hizmeti için birçok arkadaşımız, kardeşimiz, abimiz bu görevi yapabileceklerini aday adayı olarak beyan ettiler. Teşkilatımızın temayülü, Genel Merkezimizin yaptığı anket çalışmaları, değerlendirmeler neticesinde birbirinden kıymetli adaylar içerisinde hem ilçemizde hem beldelerimizde bu vazife birer kişiye nasip oldu. Gerek aday adaylığı sürecinde gerekse seçim çalışmaları sürecinde hem beldelerimizde hem ilçelerimizde büyük bir dava ruhuyla, dava kardeşliği ile bu mücadele AK Parti teşkilatlarında dimdik devam ediyor. Ben belediye başkanımızın beldelerimizde ve ilçemizde aday adayı olan bütün abilerime, bütün arkadaşlarıma mücadele hukukunu, hakkını muhafaza ederek sağduyulu bir mücadele süreci geçirdikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah 6 tane beldemizde ve Simav ilçe merkezimizde toplamda 7 belediyeyi de kazanarak Simav’a hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
Vefa toplantısının amacına da değinen başkan Kulat, “Bizler bugün burada gerek kurucularımız gerek kuruluşundan bugüne yönetim kurullarımızda, belediye meclisimizde, il genel meclisimizde görev alan arkadaşlarımızla belde ve belediye başkanlarımızla bir araya gelelim istedik. Şimdi soruyorlar bizlere. Ya ne zaman sahaya çıkıyoruz. Ne zaman gümbür gümbür sokaklarda olacağız diye. İlçe Teşkilatımızın seçim planlama koordinasyonunun yaptığı bir plan dâhilinde seçim çalışmalarını yürütüyoruz. Şubat ayını resmi kurum ziyaretlerimiz, ev toplantılarımız, Belediye ziyaretlerimiz ve bire bir ziyaretlerimizle tamamlayacağız. İnşallah önümüzdeki günlerde daha büyük kahve toplantılarına, mahalle gezilerine, mahalle ziyaretlerine başlayacağız. Sizleri de hep birlikte bu çalışmalarımızın içinde görmek bizlere onur verecek. Adayımızın açıklandığı ve Kütahya’da düzenlenen tanıtım toplantısından bugüne 22 tane okulumuzu, 15 tane resmi dairemizi, bazı sivil toplum kuruluşlarını, belediyemizin iki tane birimi hariç tüm birimlerini ziyaret ettik. Kahvaltı programları yaptık.
Bire bir toplantılar yaptık ve bugüne kadar 49 tane ev toplantısı düzenledik. Ben kadın kolları nezdinde bütün kadın kolları teşkilatımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Bir veya iki mahalle haricinde her mahallede 3’er 4’er toplantı düzenledik. Belediye başkan adayımız ile bayanlarımızı, annelerimizi, bacılarımızı bire bir temas kurmasını onlarla birebir diyaloga girmesini sağladık. Biz sadece seçim çalışmaları derken esnaf ziyaretleri ve benzer faaliyetler algılıyoruz. Fakat herkesin bu seçim sürecinde vazifesi var. Kendi eşine, komşusuna AK Parti Belediyeciliğinin Simav’da devam etmesini anlatması gerekiyor. 31 Mart Seçimleri Sayın Cumhurbaşkanımızın defalarca belirttiği gibi sadece bir yerel seçim değil. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içerisinde yaşadığımız ilk seçim ve onun için cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin devamı noktasında ciddi bir görev arz ediyor. Bizler inşallah Simav’da seçimi kazandık. Fakat daha büyük bir oy oranıyla daha büyük bir temsil kabiliyetiyle Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olacağız ki bu sistemin devamı noktasında güçlü bir irade gösterdiğini tüm Türkiye bütün dünyaya tekrar gösterecek. Ben bu noktada sizlerin özel gayretlerini rica ediyorum. Ben 6 tane belde adayımızın ve ilçe belediye başkan adayımızın bu teşkilatı hiçbir zaman mahcup etmeyeceğini, beldesinin ve ilçesinin yararına olmayan hiçbir işin altına imza atmayacağını bugün buradan bütün teşkilat mensuplarımıza taahhüt ediyorum. Bizim adaylarımız teşkilat terbiyesini almış, kuruluşundan bugüne teşkilatın çeşitli kademelerinde görev yapmış ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları onun bizlere emanetleri ve onlar görev süreleri boyunca, 5 yıl boyunca inşallah bizleri ve sizleri mahcup edecek hiçbir işe imza atmayacaklar. Güzel bir ekip kurdular. Hepsinin Belediye Meclis üyeleri birbirinden değerlidir. Biz diyoruz ki Belediye bir ekip işi. Memleket yönetmek tek başına olmuyor. Güzel bir ekiple bu görevi layıkıyla yerine getireceklerine inanıyorum” dedi.
AK Parti Simav Belediye Başkan adayı Av. Adil Biçer, AK Parti’nin siyasi bir hareket olmaktan öte öncelikle bir dava hareketi olduğunu, bu davada asıl olanın ise davanın hizmeti ve kurumsallığın devamı olduğuna dikkat çekerek sözlerine başladı. Halka hizmet görevlerinin AK Partiye verilmiş birer emanet olduğunu ifade eden Biçer, “AK Parti’de halka hizmet birer bayrak yarışından ibarettir. Biz halkımızın desteği ve teveccühü ile Belediye Başkanımız Süleyman Özkan’dan 31 Mart gecesi alacağımız bu hizmet bayrağını sizlerin desteğiyle inşallah Simav’da en ileri seviyeye taşıyacağız. Bu bilinçle, bu şuurla 5 yıldır gecesini gündüzüne katan, gerektiğinde ailesini ihmal eden, partimize ve Simav’ımıza önemli katkılar sunan Sayın Belediye Başkanımız Süleyman Özkan’a huzurlarınızda bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Partisinin Simav ilçe merkezinde, belde teşkilatlarında ve belde belediyelerinde geçmişten günümüze hizmet verenlere hitaben konuşmasını sürdüren Biçer, “Çok değerli AK gönüllüler, seçim sürecinde çalmadık kapı, girilmedik gönül bırakmıyoruz, bırakmayacağız da. Bu kutlu yürüyüştü sizlerle beraber hep birlikte olacağız. Mücadelemizi her birlikte vereceğiz. Amacımız Simav’a ve Simavlıya hizmet etmek olacak. Simav’ın hizmetkârı olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız 1994 yılında çöp ve çamurdan ibaret olan dünyanın mega şehirlerinden İstanbul’u içinde bulunduğu durumdan alıp şimdiki haline getirmiştir. Şimdiki haline getirilmesinde vesile olmuş, öncülük etmiştir. Türk halkı da İstanbul’u yönettiği ekibi ile birlikte ona Türkiye’yi yönetme görevini ve emanetini vermiştir. Bizlerde Sayın Başkanımızın açtığı bu yolda Simav’da Simav’ı ve Simav Belediyesini marka bir Belediye ve marka bir şehir haline Allah’ın izni ile sizlerden aldığımız güçle yerine getireceğiz. Bütün seçimler çok önemli. Ama 31 Mart seçimleri şimdiye kadar olan seçimlerden çok daha önemli. Çünkü cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’de gerektiğinde eski Türkiye’ye o güruhun gerektiğinde PKK ve Terör örgütüyle işbirliği yapmaktan bile çekinmeyen o grubun Cumhurbaşkanlığı Sisteminin tartışmaya açılmasını amaçladığı aşikârdır. Bizler buna fırsat vermeyeceğiz. O sebepten dolayı 31 Mart seçimleri gerçekten bir beka seçimleridir. Cumhurbaşkanlığı süreci içerisinde bu sistemin meşruiyetini biz sizlerden aldığımız güçle 31 Mart’ta ki alacağımız oy oranı ile onları tartışmaya açtırmayacağız” dedi.
Seçimler için AK Parti’de aday adaylığı sürecinde aday adayları arasında emsali görülmemiş büyük bir olgunluk, fedakârlık ve samimi yaklaşımların yaşandığını hatırlatarak sözlerini sürdüren Biçer, “Bu süreçte birlik ve beraberliğimizin daim olması için var gücümüzle elimizden gelen çabayı gösterdik. Bu nedenle başta aday adayı arkadaşlarıma ve sizlere huzurlarınızda bir kere daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
31 Mart’ta sandıklarda en önde yer alındığında yeni bir AK Belediyecilik döneminin başlayacağına da dikkat çeken Biçer, “Bizlere bu görevi verdiğinde Simav için düşündüklerimizden kısaca bahsetmek istiyorum. İstihdam, termal ve doğa turizmi, belediyecilik ve sanayileşme alanlarındaki çalışmalarımızla, organize sera bölgesi, hedeflerimizdir. Bunları vatandaşlarımıza tek tek anlatacağız. Bunu yaparken yapacaklarımızı dile getirip yapamayacaklarımızı, yapmayacaklarımızı asla halkımıza vaat olarak söylemeyeceğiz. Örneğin Millet Bahçesini mutlaka kurarken aqua parkın üstünü kapatıp olmazsa yenisini yapacağız. Butik Otel, Seyir Terası, Gölcük’te doğa turizmi çabalarımız hizmette devamlılık ilkesi çerçevesinde hayata geçecek. Simav’ın Gençlik Kampı Merkezi olması, Belediyemiz tarafından hazırlanan Fizik Tedavi Merkezinin hizmete girmesi ehliyet sınavlarının, açık öğretim sınavlarının Simav’da yapılması konularını gerçekleştirme gayretinde olacağız. Adil, şeffaf ve sosyal bir belediyecilik uygulaması ile gönül ve hizmet belediyeciliği yapacağız. Kısacası marka belediyecilik, marka Simav oluşumu mücadelesini sürdüreceğiz” dedi.
Buluşmaya eşi Ayten Özkan ile birlikte katılan Belediye Başkanı Süleyman Özkan ise selamlama konuşması için davet edildiği kürsüde 38 yıllık bir belediyecilik döneminin ardından 5 yıl da belediye başkanı olarak görev yapmasının bu işin taçlandırılması olduğunu ifade etti. Başkanlık sürecinde zor, sıkıntılı hatta vefalı günler yaşadığını belirten Özkan yaptığı hizmet ve yatırımlardan kısaca söz ederek, yarım kalan hizmet ve yatırımların ise hizmette devamlılık esası çerçevesinde seçilecek belediye yönetimi tarafından halkın hizmetine sunulacağından kuşkusu olmadığını kaydetti.
Vefa Kahvaltısının son konuşmacısı AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş oldu. Simav AK Parti’de kuruluştan günümüze taşın altına elini koyanların bir araya geldiği vefa kahvaltısında olmaktan sevinç ve onur duyduğunu anlatan Çetinbaş, “Benden önce konuşarak belediye başkanlığı döneminden kesitler sunan, AK Parti Belediyecilik adına başarılarından, özveri ve partisine bağlılığından söz eden Sayın Özkan, bugün aramızda olmasıyla makamların halka hizmet noktası olduğunu, makamların geçici olduğunu bir delikanlılık örneği olarak herkese sergilediği dik duruşuyla göstermiştir. Kendisine şahsım ve partim adına teşekkür ederim” dedi.
31 Mart seçimlerinin Cumhurbaşkanlığı Yönetim Şeklinin ilk yerel seçimi olması nedeniyle çok önemli olduğunu da belirten Çetinbaş, “Bu seçim aynı zamanda Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da elini güçlendirecektir. Onun için sandıklar AK Parti oylarıyla patlamalı. Bunun için herkes üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmalı” diyerek sözlerini tamamladı. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

GAZİLER GÜNÜ YARIN KUTLANACAK

Simav Kaymakamlığı organizasyonunda Gaziler Günü 19 Eylül Pazar günü Hükümet Konağı tören alanında kutlanacağı bildirildi. Pazar günü

SİMAV’IN DİN GÖREVLİLERİ AYLIK TOPLANTISI YAPILDI

Pandemi nedeniyle online olarak yapılıp uzun zamandır yüz yüze gerçekleştirilemeyen Simav İlçe Müftülüğü din görevlileri aylık mutat

SİMAV’IN ÜNİVERSİTELİLERİ SİMAV’I SEÇMİYOR

Simav’daki yaklaşık 7 liseden mezun olanların, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı üniversiteye hazırlık kurslarına katılanların