AK PARTİ’NİN SİMAV HEDEFİ: 7-0

Ana Sayfa » Simav Haberleri » AK PARTİ’NİN SİMAV HEDEFİ: 7-0
Paylaş
Tarih : 22 Ocak 2019 - 12:18

31 Mart Yerel Seçimlerinin en güçlü adayı AK Parti Simav,
ilçe merkezi ve 6 beldesi için belediye başkanı adaylarının tanıtımını
yaparken AK Parti Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat seçimle ilgili hedef koydu; “7-0”.

Kütahya’da yapılan AK Parti Aday Tanıtım Buluşmasının ardından AK Parti, Simav’da da adaylarını tanıttı. “Önce Millet Önce Simav” sloganıyla yerel seçimlere start veren AK Parti Simav, ilçe merkezindeki parti lokalinde ‘Simav Belediye Başkan Adayları Basın Tanıtım Toplantısı düzenledi. AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan’ın onur konuğu olduğu, Belediye Başkanı Süleyman Özkan başta olmak üzere belde belediye başkan adaylarıyla AK Parti’nin Simav Belediye Başkan Adayı Av. Adil Biçer ve yakınlarının hazır bulunduğu tanıtım toplantısına, yaşadıkları beldeleri için aday adayı olan isimler de katıldı.
BAŞKAN KULAT, “SİMAV VE 6 BELDEMİZDE HEDEFİMİZ 7-0’DIR”..
Toplantının açılış konuşmasını yaparak geçtiğimiz Cumartesi günü Kütahya’da yapılan ilk aday tanıtım toplantısını hatırlatan AK Parti İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, “Bugün burada ilçemizin değerli gazetecilerine ilçe ve 6 beldemizin belediye başkanı adaylarını tanıtmak için toplandık. Görüyorum ki, bu sadece basına değil, geniş bir katılımla partililerimize ve vatandaşlarımıza tanıtıma dönüştü. Adaylarımızın geniş katılımlı tanıtımını ise Belediye Düğün Salonunda il genel ve belediye meclis üyelerimizin belirlenmesinden sonra yapacağız” dedi.
Yerel Seçimler için belediye başkanı aday adaylığı sürecinin AK Parti’de tatlı bir rekabete yol açtığından, AK Parti’nin ilkelerinden ve parti içi demokrasi işleyişinden söz eden Kulat, “Bugün görülüyor ki, Belediye Başkanımız Süleyman Özkan başta olmak üzere aday adaylarımız, adaylarımız aynı çatı altında bir araya gelmiş, omuz omuza olmuştur. Herkese şükranlarımı ve minnet duygularımı sunuyorum. Herkes AK Parti çatısı altında siyasetin ahlâklı ve dürüst bir şekilde yapıldığını gösterdi” ifadesinde bulundu.
2014 yerel seçimlerinde hemen hemen aynı zamanda AK Parti Simav olarak belediye başkan adayı Süleyman Özkan’ı gösterdiklerini, Simav halkına da AK Belediyeciliği getireceğiz sözünü verdiklerini hatırlatan Kulat, “Halkımızın teveccühü ile Belediye Başkanı seçilen Sayın Süleyman Özkan’ın ilk icraatı, yılan hikayesine dönen hastane arsası sorununu ilk meclis toplantısında oy birliği ile alınan ilk karar olarak alıp çözmesidir. Bu sayın başkan Özkan’ın Simav sevdası ve AK Parti hizmet aşkının açık bir göstergesiydi. İşte bu hizmet sevdasını İnşallah şimdi de halkımızın desteği ile Belediye Başkan Adayımız Av. Adil Biçer gösterecek. Biçer ve beldelerimizin değerli belediye başkan adaylarımızla kapısını çalmadık vatandaş, elini sıkmadığımız, görüşmediğimiz kişi kalmayacak. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, bu seçim bir yerel seçim olmakla birlikte Cumhurbaşkanı Hükümet Sisteminin ilk yerel seçimidir. Bu bakımdan çok daha fazla çalışmak zorundayız. Hedefimiz ise Simav ve 6 beldemizde seçim sonucunu 7-0 yapmaktır” dedi.
Başkan Kulat, konuşmasının son bölümünde belde belediye başkan adaylarının Akdağ’dan Yakup Oran, Naşa’dan İbrahim Yavuz, Güney’den Halil İbrahim İlhan, Çitgöl’den Güray Güner, Kuşu’dan Feridun Aktay ve Demirciköy’den Cahit Onar olduğunu açıklayarak onları özgeçmişleriyle tanıttı. Daha sonra da Simav Belediye Başkan Adayı Av. Adil Biçer’i kürsüye davet etti.
BAŞKAN ADAYI BİÇER; “MAKAMLAR ARAÇ DEĞİL AMAÇTIR”..
1974 doğumlu olduğunu açıklayarak kendisiyle ilgili öz geçmişini kısaca aktaran,
2002 yılından bu yana Simav’da serbest avukat olarak görev yaptığını, 2 kez de Simav belediye meclisine seçildiğini hatırlatan Av. Biçer, AK Parti’nin bir siyasi hareketten öte bir dava hareketi olduğuna dikkat çekti. Belediye başkanlığı gibi görevlerin birer emanet olduğunu, asıl olanın halka hizmet için bayrak yarışıyla birlikte makamların araç değil de halka hizmet için amaç olduğu konusuna vurgu yapan Biçer, “Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Özkan, AK Parti Belediyeciliği açısından 5 yıl boyunca önemli özverilerde bulundu.Kendisine bir kez daha partimiz ve halkımız adına teşekkür ediyorum” dedi.
31 Mart Seçimlerinde her zamanki gibi halkın desteği ile AK Parti Belediyeciliği adına bayrağı en yükseğe taşımak için ilçedeki tüm sivil toplum kuruluşları, akiller, esnaflar, kamu kurum yöneticileri ve vatandaşlarla görüşerek ortak aklın istek ve beklentilerine odaklanacaklarını, her zaman ve her yerde herkesle eşit mesafede duracaklarını ifade ederek sözlerini sürdüren Biçer, AK Parti’ye yükü olanlarla değil, AK Parti’den yükü alanlarla birlikte olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
AK Parti İlçe Başkanı Kulat daha sonra Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ı kürsüye davet ederek duygu ve düşüncelerini ifade etmesini istedi.
BAŞKAN ÖZKAN; “BU BİR NASİP İŞİDİR, NASİPTEN ÖTE BİR ŞEY YOK”..
2008’de AK Parti’ye üye olduğu günden AK Partili Belediye Başkanı oluşu ve ardından 5 yıllık Belediye Başkanı görev süresini kısa ifadelerle dile getiren başkan Özkan; “AK Parti’de hizmet yarışı şimdi de benden sonra Sayın Adil Biçer ile devam edecek. Bu bir nasip işidir. Nasipten öte bir şey yok. İnşallah 31 Martta Sayın Biçer kazanır ve ben de görevimi ona teslim ederim” dedi.
Belediye Başkanı olarak 5 yıl içinde projelerinden içme suyu şebekesi ve Elektrik santrali dışındakilerin tamamını hayata geçirdiği gibi onlardan çok daha fazla hizmet ve yatırımı gerçekleştirdiğine inandığını belirten, önceki dönem tamamlanamayan kanalizasyon şebeke yenilenmesinin elinde patladığını, ilçe merkezinde yaklaşık 80 kilometre uzunluğunda cadde, sokak ve kaldırımların zarar gördüğünü hatırlatan Özkan, jeotermal alanda özellikle enerji kuyularında sıkıntı yaşandığını, hayal gibi görünen doğalgazın Simav’a geldiğinde jeotermalde önemli sıkıntıların en aza indirileceğini, jeotermal alanda ilk reenjekte uygulamasını gerçekleştiren ilk kişi olduğunun altını çizdi.
Simav Belediye Başkanı olarak sadece Simav, köy ve beldelerine değil, Simav’a yakın ilçelere de bazı destekler sunduğunu hatırlatırken zaman zaman duygulanan başkan Özkan, “Bu bir nöbet değişimidir. Nasip böyleymiş. Adil başkanımın yolu açık olsun” diyerek sözlerini tamamladı.
MİLLETVEKİLİ TAN, “ÖZKAN’IN TAVRI ÖRNEK OLACAK NİTELİKTEDİR”..
Toplantının onur konuğu olan AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, aday tanıtımının da son konuşmacısı oldu. Yerel seçimleri öne sürerek mevcut belediye başkanlarının 5 yıllık görev süresinin dolduğuna işaret eden Tan, “Simav Belediyesine Sayın Süleyman Özkan 5 yıl boyunca başkanlık yaptı. Yaptığı çalışmalara her zaman milletvekili ve AK Parti olarak hep destek olduk, yanında yer aldık. Sayın Özkan da her zaman gerek Simav’da, gerek Kütahya’da ve gerekse Ankara’da bizlere yakın ilgisini hep gösterdi. Kısa bir süre önce Kütahya’da gerçekleştirdiğimiz Belediye Başkanı Aday Tanıtım Törenimize de katılarak, aday adayı olduğu halde aday gösterilmeyip bizleri spor salonunda yalnız bırakmayıp önemli bir farkındalık ve vefa göstermiştir. Sayın Özkan’ın bu tavrı Kütahya’ya örnek olacak niteliktedir” dedi.
Belediye Başkanlığının bir bayrak yarışı olduğunu, ilçe ve belde belediye başkanı adaylarına başarılar dilediğini ifade eden Tan, “Belediye başkanı adaylarımıza seçimleri kazanıp yarım kalan işleri tamamlama ve yeni yatırımlar gerçekleştirme fırsatı bu seçimlerle birlikte sunulacaktır. Ben her belediye başkanı adayımıza, belediyelerimize ve il genel meclisimize önce belirlenecek ve sonra seçilecek isimlere şimdiden başarılar diliyorum” dedi.
AK Parti Simav’da basına yönelik aday tanıtım toplantısı fotoğraf çekimleriyle son buldu. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle