AKDAĞ İLKOKULU’NDA MANGALA TURNUVASININ İKİNCİSİ DÜZENLENDİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » AKDAĞ İLKOKULU’NDA MANGALA TURNUVASININ İKİNCİSİ DÜZENLENDİ
Paylaş
Tarih : 09 Nisan 2018 - 12:48

Akdağ İlkokulu’nda ilki geçen yıl düzenlenen mangala turnuvasının 2.si düzenlendi. Mangala Turnuvasına Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Jandarma Komutanı Binbaşı Sayit Bayramoğlu, Akdağ Belediye Başkanı Yakup Oran, Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Resul Çatal, görevli müdürler, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.
Bu yıl ikincisi düzenlenen Turnuvanın açılışında konuşan Akdağ İlkokulu Okul Müdürü Erkan Erden, “Bu gibi turnuvaları genelde bilim sanat merkezi kurumlar düzenlemesine rağmen biz Akdağ ilkokulu olarak bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Çünkü bu oyun satranç ya da diğer zeka oyunları gibi Çin yada başka kökenli olmayıp bizzat Türk oyunu” dedi.
Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim’in masa hakemliği yaptığı yarışmaya İlçe genelinde 13 ilkokul ve 14 ortaokuldan 100 öğrenci katıldı. Ayrıca yarışmaya girenlere ve misafirlere Akdag belediyesi tarafından gözleme ve ayran ikram edildi.
3 aşamalı olarak yapılan yarışmanın erkeklerde birinciliğini Karacahisar İlkokulu’ndan Furkan Karagöz, ikinciliği Yaykın İlkokulu’ndan Ahmet Can Çetin, üçüncülüğü Yeniköy İlkokulu’ndan Mustafa Savakazanırken kızlarda birinciliği Yaykın İlkokulu’ndan Azime Altınkaya, ikinciliği Karacahisar İlkokulu’ndan Esra Kurt ve üçüncülüğü Yemişli İlkokulu’ndan Ferhan Tapa kazandı.
Ortaokullardan ise erkeklerde birinciliği Çitgöl Şehit Uzman Çavuş Adil Oruç Ortaokulu’ndan Enes Açıkgöz, ikinciliği Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu’ndan Emir Dikici, üçüncülüğü Yaykın Ortaokulu’ndan Bayram Can Altınkaya kazanırken kızlarda birinciliği Karacahisar Ortaokulu’ndan Ayşe Kurt, ikinciliği Beyce Ortaokulu’ndan Esma Ertürk, üçüncülüğü Naşa Ortaokulu’ndan Fadime Özkurt kazandı.
Katılımcıların her birine katılım belgesi verilirken dereceye girenlere madalya verildi.
Dereceye girenlere ileriki zamanda Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim tarafından ödüllendirileceği öğrenildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle