AKTAŞ, “ANDOLSUN! VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN!”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » AKTAŞ, “ANDOLSUN! VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN!”
Paylaş
Tarih : 24 Ekim 2018 - 12:02

Türk Eğitim Sen Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş yazılı bir basın açıklaması yayınladı.Aktaş’ın açıklaması aynen şöyle; “Milli Eğitim Bakanlığı 1933 yılında yayımladığı bir genelgeyle ilk ve orta dereceli okullarda Andımızın okutulmasına karar vermiştir. O günden itibaren 80 yıl boyunca yavrularımızın okuduğu Andımız uygulamasına 2012 yılında ortaokullarda, 2013 yılında da ilkokullarda son verilmişti.
Türk Eğitim Sen olarak bu duruma kayıtsız kalmadık bunu hem sürekli olarak gündemde tuttuk hem de dava açtık.8 Ekim 2013 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 1.maddesi Danıştay tarafından iptal edildi.
Yargı kararının uygulanmasıyla ilgili sorumluluk bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ndadır.
Çözülme sürecinin en karanlık döneminde Andımız kurban seçilmişti. “Ne Mutlu Türküm Diyene” seslenişi her taraftan silinmiş ve kazınmıştı.
Türk Eğitim Sen olarak açtığımız dava neticesinde yargı kararını vermiş ve artık Türk Milletinin çocukları sınıflarına “Türküm, doğruyum, çalışkanım …”nidalarıyla gireceklerdir. Sükût dönemi sona ermiştir.
Türk Eğitim Sen olarak “Andımızı” bu suskun dönemde her yerde okuduk. Şimdi daha gür sesle “ Varlığımız, Türk varlığına armağan olsun” deme zamanıdır.
Andımız; her sabah ettiğimiz yemindir.
Andımız; yerli ve milli olmanın gereğidir.
Andımız; Türk Milletinin ruh kökünden fışkıran çığlıktır.
Andımız; Türk milletine mensubiyet şuurunun tezahürüdür.
Andımız; adımızdır.
Şimdi görüyoruz ve izliyoruz ki; bazı kesimler bu durumdan rahatsız olmuştur. İbretle ama şaşırmadan izliyoruz. 81 ilde basın açıklaması yapan sendikalar var. Ne var Andımızda? Neresi sinirlerini bozuyor, neyi vicdanlarını bulandırıyor? Neyi kabullenemiyorlar. Türküm demek suç mu? Doğruyum demek yanlış mı? Çalışkan olmak gaflet mi? Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti, üzerinde yaşayan millet ise Türk’tür.
Buradan milletimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına sesleniyorum;Milletimizin değerlerine sahip çıkan “Yerli ve Milli” olan, Türk memurunun gür ve güçlü sesi, haksızlıklara karşı dik duran Türk Eğitim Sen’in yanında durun.
Durun ki; yanlışta olan yalnız kalsın!
Durun ki; doğru olan büyüsün,çoğalsın,artsın,taşsın!
Buradan tekraren ilan ediyorum;
Andolsun ki; Andımızı okuyacaz,okutacaz…
Andolsun ki; herkes susacak, her şey susacak Türk Milleti susmayacak.
Andolsunki; Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.
Ne Mutlu Türküm Diyene !” *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye