ANADOLU İHL’DE KOORDİNASYON TOPLANTISI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ANADOLU İHL’DE KOORDİNASYON TOPLANTISI
Paylaş
Tarih : 10 Nisan 2018 - 12:31

Simav İmam Hatip Okulları Platformu Koordinasyon Toplantısı Anadolu İmam Hatip Lisesinin Beyce Köy’deki eğitim bloklarında gerçekleştirildi.
Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim Başkanlığındaki toplantıya; Belediye Başkanı Süleyman Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Av. Adil Biçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz, SİHMED yöneticileri, Simav’daki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının, eğitim sendikalarının temsilcileri ve il genel meclisi üyeleriyle Simav’daki imam hatip okullarının idarecileri katıldı.Geçtiğimiz Mart ayında Kütahya’da gerçekleşen Eğitim Koordinasyon Toplantısında ele alınan konuların değerlendirmeleri yapılarak başlanan Kaymakam Türker Çağatay Halim başkanlığındaki toplantıda Simav’daki imam hatip okullarının durumlarının değerlen-dirmeleri yapıldı.
Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Simav İbrahim Naci Eren İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri tarafından okullarıyla ilgili sunumlar gerçekleştirildi.
Sunumların ardından söz alan Belediye Başkanı Süleyman Özkan, her eğitim kurumunun yanında oldukları gibi ilçedeki imam hatip eğitimi veren okulların da hep yanında olduklarına dikkat çekti. “Okullar Hayat Olsun” projeleriyle katkı sağlamayı sürdürdüklerini ifade etti.
SİHMED Başkanı Ali Zengin ise Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 20 tane ortaokul bulunduğunu, bunlardan sadece 1 tanesinin imam hatip ortaokulu olduğu öne sürerek, “Öğrenci ve öğrenci velilerinden Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokuluna uzak olduğu bölge ve beldelerdeki ortaokullara ‘İmam-Hatip’ sınıfları açılmasına yönelik çok sayıda istekler geliyor. Bu isteklerin değerlendirilmesi imam hatip eğitimi veren okullarımıza güç katacaktır” dedi.
AK Parti Simav İlçe Başkanı Av. Adil Biçer de İmam hatip okulları ile ilgili katsayı başta olmak üzere birçok adaletsizliğin ortadan kaldırıldığını ifade ederek, “Bu katsayı konusundan vatandaşlarımız tam haberdar değil. Artık imam hatip okullarının diğer okullardan hiçbir farkı yok. Fakat biz bunu vatandaşlarımıza yeteri kadar anlatamamışız” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi ve toplantıya katılan diğer STK temsilcilerin konuya ilgili olarak görüşlerini aktarmasının ardından Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim bu tür toplantıların belli aralıklar ile devam edeceğini belirtti. Yapılan toplantıda ortaya çıkan öneri ve fikirlerin bir rapor haline getirileceğini ve gelecek zamanda imam hatip okulları için yapılacak çalışmalara ışık tutacağını ifade eden Kaymakam Halim, katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı. *Haber: k. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye