AZMİN ZAFERİ

Ana Sayfa » Kütahya Haberleri » AZMİN ZAFERİ
Paylaş
Tarih : 25 Temmuz 2017 - 13:49

Şaphane ilçesinde yaşayan 35 yaşındaki Ahmet Karakaş, düzenli bir şekilde 6 ayda 85 kilo zayıflayarak başta doktoru, ailesi ve arkadaşları olmak üzere herkesi hayrete düşürdü.
Şaphane’de yaşayan ve Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulunda hizmetli olarak çalışan Ahmet Karakaş, 6 ayda verdiği 85 kilo ile görenleri hayrete düşürüyor. Karakaş, ”13 yaşında 103 kilo olunca bu rahatsızlığımı öğrendim.
Askere 111 kilo olarak gittim. Askerlikten sonra daha da kilo almaya başladım. 34 yaşımda 206 kiloya kadar çıktım. Kendi imkanlarımla kilo vermeye çalıştım 183 kiloya kadar düştüm. Ancak rahatsızlıklarım arttı, kalp rahatsızlığım başladı. Aşırı kilodan dolayı damarlarımda genişleme olduğunu öğrendim. Koah, şeker ve astım hastası olduğumu öğrendim. Kalp krizi geçirdim kilolarımdan dolayı ve daha fazla kilo veremedim. Daha sonra arkadaşlarımın tavsiyesi ile Balıkesir’de Atatürk Devlet Hastanesinde mide ameliyatı oldum. 13 gün yattım hastanede. Doktorum Mustafa Erol’a sonsuz teşekkür ederim. Ameliyat olmakla her şey bitmemişti. Doktorum bana günde 3 litre en az su içeceksin dedi, ben 5 litre içtim. Doktorum bana günde 2 saat yürüyeceksin dedi, ben 4 saat yürüdüm. İlk zamanlarda yürüyüşlerde çok baygınlık geçirdim, ama yılmadım, azmettim ve başardım. Ailem, eşim çok büyük destek oldu. Abdest alamıyordum, tırnaklarımı kesemiyordum, çoraplarımı bile kendim giyemiyordum. Kişisel bakımlarımı yapamıyordum en önemlisi rüku, secde yapamıyordum, namaz kılamıyordum. 30 araç değiştirdim bugüne kadar, ama şimdi aracımı da rahat kullanabiliyorum” diye konuştu.
”Hedefim 70 kilo olmak”
Moralli olmanın önemli olduğunu da söyleyen Ahmet Karakaş, ”Allah’a çok şükür çevremin desteği ve kendi azmimle şimdi 43 numara ayakkabı giyiyorum. Eskiden 47 numara bile zor oluyordu. 74 bedenden 52 bedene düşmenin sevinci anlatılmaz. Özel sipariş gömlek giyerken şimdi L beden giyiyorum. Beni uzun süredir görmeyen arkadaşlarım gözlerine inanamıyor ve beni tanıyamıyorlar. Diyet yaparken çok özen gösterdim. Doktorumun dediğini yaptım. Sık ama az yedim. Kıymayı sadece yumurta içinde yiyerek, eti haşlanmış olarak yedim. Bunun dışında yumurta, süt, günde 5 litre su ve sürekli yürüyüş ile 6 ayda 85 kilo verdim. Bitti mi diye sorarsanız bitmedi. Hedefim 70 kilo ve bu hedefime inşallah 3 ay içinde azimle ulaşacağım” dedi.
”Tüm kilo sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem yaşamak umuttur sözünü kendilerine hedef koysunlar” diyen Karakaş, “Ben her gün yaşamak umuttur diyerek yürüyüş yaptım. Zaman zaman ağladım. Ama şimdi dünyaya yeniden geldim. Şimdi evimdeki eski elbiselerime baktığımda ben bile şaşırıyorum. Doymazdım, sürekli yemek yemeği isterdim. Ama doktorum sayesinde her şeyin irade ve azim olduğunu öğrendim. Bu süreçte bana destek olan Şaphane halkına, doktoruma, özellikle eşim ve çocuklarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ANA YÜREĞİ ACILARA DAYANMADI

Simav’a 20 kilometre uzaklıktaki Kuşu beldesinde Bozkurt Ailesinin üstünde dolaşan kara bulutlar dağılmadı. Yakın zamanda aileden birçok

KÜTAHYA VE GENELİNDE VAKA SAYISI AZ DA OLSA DÜŞTÜ

‘Kontrollü normalleşme’ için illerin 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık korona virüsü vaka sayılarını içeren insidans haritanın

HASAN OKÇU BAŞKAN ADAYLIĞINI TAZELEDİ

Başkanlığını uzun bir süredir Murat Cengiz’in sürdürdüğü Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 18.olağan genel kurul toplantısına