BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NA HEM TEŞEKKÜR HEM YOL İSTEĞİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NA HEM TEŞEKKÜR HEM YOL İSTEĞİ
Paylaş
Tarih : 11 Ağustos 2020 - 12:27

Geçtiğimiz hafta sonunda Simav’ın kadersiz yolu Abide-Simav güzergâhında yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yaptığı açıklamaları ve şantiye ziyaretini değerlendiren Belediye Başkanı Av. Adil Biçer ve AK Parti Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, kısa bir süre önce ziyarette bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Abide-Simav arasındaki yol yapım çalışmasını incelemesinin bölge için önemine değindi. Geçtiğimiz hafta sonu güzergâh itibariyle Gediz, Simav, Emet ilçelerinde incelemelerde bulunarak Karayolları Genel Müdürlüğü olarak yapılan yol çalışmalarını yerinde gören Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yapımı devam eden Gediz-Simav-Demirci ayrımı Karayolu çalışmalarında incelemelerde bulundu.
Yol yapım projesini yerinde inceleyen ve bilgiler alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hamza Dağ, AK Parti MKYK Üyesi-Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Kütahya Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi İshak Gazel, Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Vali Vekili Mustafa Güney, Karayolları 14.Bölge Müdürü Ömer Güzel, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ve İl Genel Meclisi Üyeleri, AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Melek Mankan, Kütahya Protokolü, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Simav Belediye Başkanı Av.Adil Biçer, AK Parti Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, bölgedeki beldelerin Belediye Başkanları ve yol yapım firması Bayburt Grup İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Güngör Şentürk devam eden Gediz-Simav-Demirci ayrımı Karayolu incelemelerinde eşlik etti.
Yapımı devam eden Gediz-Simav-Demirci yol ayrımı karayolu projesinde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Bayburt Grup şantiyesine gelerek çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yol yapım şantiyesinde yapılan bilgilendirme sunumunun ardından Bakan Adil Karaismailoğlu basın mensuplarına bölgede yürütülen çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verdi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin her noktasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde projelere devam ettiklerini, bir taraftan tarihe, kültüre sahip çıkarak, bir taraftan da vatandaşların yaşam standartlarını yükseltecek çalışmaları hayata geçirdiklerini söyledi.
Yürüttükleri projelerde salgın tedbirlerini alarak yoğun bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini belirten Karaismailoğlu, şöyle konuştu:
ALTYAPI PROJELERİ İNSAN HAYATINA DOKUNDUĞU İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
“Projelerimizi tamamlamanın çabası içerisindeyiz. Bu da ülkemizin ekonomisinin ne kadar güçlü olduğunu, ülkemizin ne kadar güçlü ve büyük ülke olduğunun bir göstergesi. Onlarca projede hiçbir sıkıntı olmadan harıl harıl çalışıyoruz.
Bölgemizde lider, dünyada da ekonomisi en büyük ülkeler arasına yerleşmek için canla başla çalışıyoruz. Bir gün Siirt’teyiz, bir gün İstanbul’dayız, bir gün Kütahya’dayız, bir gün Denizli’de, bir gün Erzurum’da. Ülkemizde vatandaşımıza hizmet etmek noktasında harıl harıl, canla başla çalışıyoruz.
Ulaştırma, altyapı projeleri insan hayatına dokunduğu için çok önemli. Yaptığımız yerlerde, projelerimizin bittiği, tamamlandığı yerlerde özellikle istihdama, ekonomiye, ticarete, tarıma, turizme önemli derecede artılar sağlıyor. Bölgemizi ilgilendiren önemli projelerden bir tanesi, Aydın-Denizli otoyolunun ihalesini yapmıştık, dünya ölçeğinde büyük bir proje, bu projeye gösterilen ilgi, ihaledeki yarışma ülkemize olan güvenin, ekonomimize olan gücün bir göstergesi.”
Kütahya’da da farklı projelerle vatandaşlara hizmet etme çabası içinde olduklarını kaydeden bakan Karaismailoğlu, Kütahya’da devam eden projeleri bitirip halkın hizmetine açmak istediklerini ve yeni ihtiyaçlara göre projeler üretmek için gerekli adımları attıklarını ifade etti.
BAŞKAN BİÇER, “SİMAV’IN ÖZLEMİNİ ÇEKTİĞİ YOL YAPIMLARI VAR”..
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Simav-Abide Yolu şantiyesini ziyaret etmesiyle ilgili olarak gazetemize değerlendirmede bulunan Simav Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, Hükümetin iki önemli bakanının son bir ay içinde Simav’a ziyarette bulunmasının önemli olduğuna dikkat çekti. Simav ve yakın çevresinin AK Parti Hükümetleri dönemlerinde önemli yol yatırımları aldığını ve almaya da devam ettiğini kaydeden Biçer, “Elbette birçok ilçeye ve ile karayolu bağlantıları olan Simav’ın özlemini çektiği yol yapımları yok değil. Şimdi bu yolların yapımını, devam eden yol yatırımlarının da tamamlanmasını bekliyoruz. Bu açıdan yol yapım şantiyesini ziyarette bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na bizzat Simav-Abide, Simav-Dağardı, Simav-Sındırgı ve Simav-Selendi yollarımız ile ilgili dosyalarımızı teslim ettik. Bakanımızın bu verimli ziyareti için AK Parti Kütahya il başkanımıza, AK Parti Kütahya milletvekillerimize, bizleri yalnız bırakmayan AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Av. Hamza Dağ’a halkımız ve Simav adına teşekkür ederiz” dedi.
BAŞKAN KULAT; “YOL YAPIM DOSYALARIMIZI BAKANIMIZA SUNDUK”
AK Parti Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat ise gazetemize bakan Karaismailoğlu’nun ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada ise uzun süredir önemli bir yapım çalışması olmayan Simav-Abide yolunda yeniden başlayan ve hız verilen yol yapım çalışmasının önemine değindi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Bayburt Grup şantiyesine gelerek çalışmaların son durumu hakkında bilgi alması ise bu yolun bitirilmesine yönelik en önemli hamlelerden birisi olarak görüyoruz. Ayrıca bu ziyaret fırsatını değerlendirerek halkımızın özlemini çektiği Simav-Dağardı, Simav-Sındırgı ve Simav-Selendi yollarının yapılmasına ilişkin isteklerimizi dile getirdiğimiz ilgili dosyaları da bakanımıza bizzat sunma fırsatı yakalamamız AK Parti Simav olarak yollara verdiğimiz önemin ayrı bir göstergesidir. Bu vesile ile bakanımızın ziyaretinin gerçekleşmesinde emeği olan başta AK Parti İl Başkanımız ve tüm milletvekillerimizle bizleri yalnız bırakmayan Genel Başkan Yardımcımız Av.Hamza Dağ’a şükranlarımı sunuyorum” ifadesinde bulundu.  *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle