BARIŞ PINARI HAREKÂTI İÇİN BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BARIŞ PINARI HAREKÂTI İÇİN BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
Paylaş
Tarih : 19 Ekim 2019 - 11:47

Simav Belediye Meclisi, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek açıklamasında bulundu.
Belediye Meclisinin olağanüstü toplantısı, Belediye Başkanı Av. Adil Biçer başkanlığında tüm meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 1. Dönem 2. Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısı’nda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat’ın doğusunda düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı’na destek veren bir bildiri yayınlandı. Belediye ve Meclis Başkanı Av. Adil Biçer’in toplantıya katılan tüm meclis üyelerinin ellerini tek tek sıkıp hoş geldiniz diyerek başlattığı toplantıda, “Simav Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında devletimizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildirmek için bir araya geldik. Barış Pınarı Harekâtının başladığı günden günümüze dek görülmektedir ki, tüm vatan aynı fikirde, aynı yolda ve aynı düşüncededir. Simav’ımızda da bunu görmek, yaşamak çeşitli kesimler tarafından harekâtın açıkça desteklenmesi sevindiricidir. Bizlerde Belediye Meclisi üyeleri olarak imza altına aldığımız bildirimizle devletimize ve ordumuza olan güvencemizi göstermiş, desteğimizi de sunmuş olacağız” dedi.
Başkan Biçer daha sonra tüm meclis üyelerinin imza altına aldığı bildiriyi okudu.
BARIŞ PINARI HAREKÂTINI DESTEKLİYORUZ
Kıymetli Simavlılar;
Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.
Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye içinbir tercih değil, zorunluluktur.Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır.Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.
Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgeninbarış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye,Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.
Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.
Bu çerçevede, Simav Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla arz ederiz. 18.10.2019”
Bildirinin okunmasının ardından sözlerini sürdüren Başkan Biçer, “Barış Pınarı Harekâtında tüm yurt tek vücut oldu. Harekât; Belediyelerden, İl Genel Meclislerinden, Simav’da da görüldüğü gibi sivil toplum kuruluşlarından önemli destek gördü. Şimdi 120 saatlik bir ara verilen harekâtta Türkiye’nin kararlı duruşu sergilenirken dünya ülkeleri haklılığımızı bir kez daha gördü. Türkiye hiçbir zaman işgalci olmamış, olmayacaktır. Dileğimiz Harekâta katılan askerlerimizin burnu kanamadan vatanına, ailelerine, dostlarına kavuşmasıdır” dedi.
MHP’li Meclis Üyesi Erdoğan Kılıç ise aldığı söz üzerine “Osmanlı’da ordu sefere çıktığında Mehteran da sefere çıkar. Simav Eynal Mehteranı olarak bizlerde Barış Pınarı Harekâtında ordumuzun sefere çıktığını kabul ederek ilçemizde milli birlik ve dayanışmayı sergilemek için halkımızla birlikte yürüdük, marşlar söyledik, dualar ettik. Allah kabul etsin. Bu harekât, bir zamanlar partimizin kurucusu merhum liderimiz Alparslan Türkeş’in güney sınırlarımız için ifade ettiği ‘Tampon Bölge’ gerçeğini bir kez daha ortaya koymuş ve günümüzde de sınır güvenliğimiz için tampon bölge oluşturma gayreti yaşanmaktadır. Allah sınır ötesindeki tüm güvenlik güçlerimizin yardımcısı ve yanında olsun” şeklinde konuştu.
Daha sonra ellerinde Türk bayraklarını sallayarak Barış Pınarı Harekâtına Simav Belediye Meclisi olarak destek verdiklerini hep birlikte ifade eden Belediye Meclisi üyeleri, belediye girişine gelerek ellerinde Türk bayrakları ve asker selamıyla harekâtı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesindeki tüm mensuplarını selamladılar. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle