BAŞKAN BİÇER İLK BİR YILINI HALKA ANLATTI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BAŞKAN BİÇER İLK BİR YILINI HALKA ANLATTI
Paylaş
Tarih : 07 Mart 2020 - 14:37

Simav Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, beklenen “2019 Yılı
Bilgilendirme ve İstişare Toplantısını” geçtiğimiz Cuma
akşamı Belediye Yeni Düğün Salonunda gerçekleştirdi. 31 Mart
2019 Seçimleriyle Belediye Başkanı Seçilen ve görevi teslim
aldığı 5 Nisan 2019 tarihinden itibaren 1 yıllık icraat dönemini her
yönüyle açıklayan başkan Biçer, 2019 yılı faaliyetler, 2020 yılında
yapılması planlananlar, 2021 ve sonrasında yapılması planlananlar,
2019 yılında Simav’a alınan yatırımlar ile 2019 yılında alınan
hibe ve desteklemeler başlıkları altında 5 ayrı konu başlığında ele
alınan bilgilendirme ve istişare toplantısı yaklaşık 3 saat sürdü. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen Belediye Başkanı Av. Adil Biçer’in bilgilendirme ve istişare toplantısı tüm şehitler için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşının okunmasının ardından Belediye Meclis Üyesi Emekli Din Görevlisi Erdoğan Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tüm şehitler için yaptırdığı dua ile başladı. Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kalay, Belediye Meclis üyelerinden bazı isimler, AK Parti İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, İYİ Parti İlçe Başkanı Zeki Erdinç, Demokrat Parti İlçe Başkanı Şaban Sargın, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hicret Karaman Kaymak, Muhtarlar Derneği Başkanı Hidayet Şahin, mahalle muhtarları, birçok sivil toplum kuruluşu yöneticileriyle vatandaşların katıldığı program başkan Biçer’in kürsüye gelmesiyle hız kazandı.
Belediye Başkanı adaylık açıklamasının yapıldığı salonda seçildiğinde adil, dürüst ve şeffaf bir yönetim sergileyeceğini, hesap soran değil, halkına hesap veren bir yönetici olacağını söylediğini hatırlatan başkan Biçer, Suriye’de devam eden Bahar Kalkanı Harekatında ve tüm zamanlarda verilen şehitler için Allah’tan rahmet, şehitlerin ailelerine sabır ve yaşayan tüm gazilere de şifalar diledi. Göreve gelişiyle ilgili Simav halkının desteğinin büyük olduğunu, halkın seçiminden dolayı onların yüzünü eğdirmemenin kendisi için en önemli ilke haline geldiğini açıklayan Biçer, “Bu ilkemle görev süremi tamamlamak istiyorum. Bu sürede de bir yılı geride bıraktım. Şimdi de siyasi açıdan Simav’da olumlu bir gelişme olarak adlandırdığım halka hesap verme görevimi yerine getiriyor. Bu şehirde madem ki birlikte yaşıyoruz, sorunları da çözüm yollarını da birlikte ortaya koyup tartışalım, yapılanlara da sahip çıkılmasını istiyorum. Çünkü halkına gidemeyen, hesap vermeyen seçilmiş bir yöneticinin görevini layıkıyla yapamayacağına inanıyorum” dedi.
Bir yıl önce nasıl bir belediye başkanı olacağı konusunda açıklamada bulunduğunu, herkesin ve her kesimin belediye başkanı olmak istediğini hatırlatan, yaptığı icraatların tamamında adil ve şeffaflığın hep en önde olmasına gayret ettiğini anlatan Biçer, “Söz konusu 1 yıllık icraatımı 5 ayrı konu başlığında anlatacağım. Anlatacaklarım içinde yer alan hizmet ve yatırımlarda her zaman desteğini gördüğüm, benimle birlikte Simav için çaba harcayan, başta kaymakamımız Türker Çağatay Halim’e, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Kulat ve partinin tüm organlarında görev yapan değerli isimlere, Belediye meclisimizde Simav halkı için hizmet veren meclis üyelerime, Belediyemizin tüm birim amirlerine ve her birimde Simav için çalışan personellerimizin tamamına, mahalle muhtarlarımıza, kuruluş amacı halka ve ilçeye hizmet olan sivil toplum kuruluşu yöneticilerine, Kütahya milletvekillerimize, Kütahya Valimize ve Simav’a hizmet aşkını daima sıcak tutan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekilimiz Av. Hamza Dağ’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
TOPLANTI 2 BÖLÜMDEN OLUŞTU..
Belediye Başkanı Av. Biçer görsellerle desteklediği “2019 Yılı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı”nın 2 bölümden oluştuğunu, ilk bölümde; 2019 yılı faaliyetler, 2020 yılında yapılması planlananlar,2021 ve sonrasında yapılması planlananlar, 2019 yılında Simav’a alınan yatırımlar ile 2019 yılında alınan hibe ve desteklemeler başlıkları altında 5 ayrı konu başlığının bulunacağını açıklarken programının ikinci ve son bölümünde yapılan ve geride kalan çalışma ve hesap raporlarına, 2020 yılı yapılacak çalışmalarla ilişkin hatta gelecek yıllara ilişkin olarak vatandaşlardan gelecek her türlü soruyu tek tek cevaplayacağını açıkladı.
2019 hizmet yılında belediye birim müdürlüklerine bağlı bölümlerle ilgili her türlü hizmet, yatırım, personel sayısı, mal ve hizmet alımı ve ihaleler konusunda raporları her birim için tek tek açıklayan, geçen dönemden yarım kalan yatırımların bitirilme çalışmalarına ilişkin yapılanları anlatan, kısacası Simav Belediyesinin tüm birimleri yanı sıra jeotermal ve Eynal Kaplıcalarına ilişkin de açıklamalarda bulunan başkan Biçer’in yaklaşık 3 saat süren programının son bölümünde vatandaşlar söz aldı.
VATANDAŞLAR SORULARINI YÖNELTTİ..
Vatandaşlar da; Simav şehir merkezindeki otopark yetersizliği, ilçede adeta kilitlenircesine yaşanan trafik sorununu, kaldırım ve araç parkı ihlallerini, jeotermalde yaşanan sıkıntıları, Eynal hamamlarında istedikleri soyunma kabinleri ve hijyenin sağlanmasını, binaların altına otopark yapılarak sorunun biraz olsun giderilebileceğini, Eynal Kaplıcaları-Hüsüm arasında yapılması planlanan Millet Bahçesi programının ne olduğunu, Eynal Kaplıcalarının tanıtımını yetersiz bulduklarını, bu alanda sosyal medyanın niçin daha etkili kullanılmadığını, çocukların spor yapmasının yararları yanı sıra Simav şehir merkezinde neden kapalı halı saha olmadığını, jeotermal enerji hatlarında kullanılan boru cinsi ve yapılan kaynak şekillerinin uygun görülmediğini, profesyonel spor kulüplerinin Eynal ve Gölcük’te yapılacak spor tesisleri ve futbol sahalarıyla Simav’a gelmesinin yollarının açılabileceğini, önceki belediye yönetimi döneminde Belediye desteğiyle sürdürülen Termal Yol programının günümüzdeki durumunu, Simav’da Süleyman Özkan döneminde yapımına başlanan kapalı Pazar yeri projesinin durumunu ve ilçede kurulan Çarşamba pazarıyla ilgili neler yapılabileceği, Hisarardı, Ağdacılar Caddesi ve Atatürk Caddesinin bir bölümünde prestij cadde uygulamasının yapılması konusundaki belediyenin düşüncelerini sordu.
***
Başkan Biçer’in her birini tek tek cevapladığı 2 bölümlü programının uzun sürmesi nedeniyle Simav’ın Sesi Gazetesi olarak aldığımız kararla toplantıyı yarından itibaren haber ve yazı dizisi halinde tarihe not düşme adına uygun gördük. Yarından itibaren “Başkan Biçer’den İstişare ve Değerlendirme” adlı yazı dizimizi takip edebilirsiniz. *Haber: M.Arıgümüş

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle