BAŞKAN İLHAN’DAN GELENEKSEL TEOG MORAL YEMEĞİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BAŞKAN İLHAN’DAN GELENEKSEL TEOG MORAL YEMEĞİ
Paylaş
Tarih : 27 Nisan 2017 - 13:08

Güney Beldesinin Belediye Başkanı Halil İbrahim İlhan geleneksel hale getirdiği TEOG’a girecek öğrencilere moral yemeği verme geleneğini bu senede sürdürdü.
Başkan İlhan, Güney Ortaokulu 8.sınıfında okuyan 18 öğrenciyi geleneksel TEOG motivasyon yemeğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticileriyle bir araya getirdi.Naşa Kaplıcaları Sönmez Pide Salonunda verilen moral yemeğine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, Şube Müdürleri Mehmet Yavuz, Hasan Atalay, Resul Çatal ve Özgür Yıldız, Naşa Ortaokulu branş öğretmenleri ve TEOG’a girecek öğrenciler katıldı.
Düzenlenen yemek sonunda ilk sözü alanGüney Ortaokulu Müdürü Erdoğan Yiğit, Güney Belediye Başkanı Halil İbrahim İlhan’ın her zaman eğitime destek verdiğini söyleyerek teşekkür etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi ise “Şimdi kaygıya düşmeden, enerjinizi yok etmeden, sahip olduğunuz ve edindiğiniz bilgilerle TEOG’da sizlerden bekleneni telaşsız ama kendinizden emin bir şekilde gösterin. Unutmayın eğitim ve öğretimde heba edilecek hiçbir bilgi, kelime yoktur. Hayat yolunda hiç ummadığınız bir zamanda anlamını öğrendiğiniz bir kelime bile hayatınızı değiştirebilir, sizi hedeflerinize götürebilir. Ayrıca sınav sorularının kesinlikle zor olduğunu düşünerek kaygılanmayın. Çünkü size zor gelecek soru, sınava girecek her öğrenci için de zor olacağını düşünün” dedi.
Yaşayan herkes için önemli olduğu gibi özellikle öğrenciler açısından bir kişinin mutlaka gelecekle ilgili hedefleri, hayalleri olması gerektiğini, TEOG’a girecek her öğrencinin bir şekilde hayat yolculuğu için yapacağı bir pazarlık olacağını, hayatın bekleyen tüm güzelliklerini yakalayabilmek için özgüvenlerini geliştirmeleri gerektiğini anlatarak sözlerini sürdüren Şirikçi, “Kendiniz, aileniz, beldeniz, ilçeniz, ülkeniz hatta hep birlikte yaşadığımız bu dünya için hedefleriniz olsun. Bazı bilim adamları gelecek 10 yıla dikkat çekerek, bu 10 yılda başarılı olup lider konumuna gelecek ülkenin dünyanın gelecek 100 yılını yöneteceğini ileri sürüyor. Bu ülke niçin Türkiye ve sizler olmasın. Bu gücün ve birikimin Türkiye’de olduğunu, sizlerin bu güce yeni güçler katacağına inanıyorum” dedi.
Sözlerinin sonunda Güney Belediye Başkanı Halil İbrahim İlhan’a teşekkür eden Şirikçi, “Eğitim kurumlarımız yerel yönetimlerden destek gördüğünde daha başarılı oluyor. Bunu Güney Beldemizde açıkça görüyoruz. Sayın Başkan İlhan’a okulumuza ve öğrencilerimize sunduğu destekten, geleneksel hale getirdiği sınav öncesi yemek buluşmasından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Şirikçi günün anısına Güney Belediye Başkan İlhan’a çiçek takdim etti.
Yemekli toplantının ev sahibi olan Güney Belediye Başkanı Halil İbrahim İlhan “Değerli öğrencilerimiz; sizler eğitimde başarılı olun ve hedeflerinizi yakalayın. Siz başarı olun ödüllendirmek benden diyorum.Elimizdeki imkânlar el verdiği ölçüde sizlerin yanında olmaya çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu. *Haber: K.Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET
MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET

22 Ağustos 2021 tarihinde Trabzon Köprübaşı’nda düzenlenen Türkiye Dağ Koşuları Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Türkiye

PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU
PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’de mücadele eden Şeref Koleji Voleybol Kulübünün düzenlediği Voleybol Turnuvası tamamlandı. Edinilen

ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI
ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI

Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Parlak, şehrin günlük temizliğinin en önemli unsurunun çöplerin araçlarla şehir dışındaki çöp