BAŞKAN ÖZKAN, ANLATTI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BAŞKAN ÖZKAN, ANLATTI
Paylaş
Tarih : 30 Ekim 2018 - 12:01

30 Mart 2014 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den Simav Belediye Başkanı olan Süleyman
Özkan, görev süresinin bitimine 5 ay kala başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği, tamamlanan, devam eden yatırım ve hizmetlerin yer aldığı 72 sayfalık “Simav’a Hizmette 4.5 Yıl” adlı kitabını basın toplantısıyla tanıttı.

AK Parti Simav İlçe Merkezinde gerçekleşen tanıtıma AK Parti Simav İlçe Başkanı Av. Adil Biçer, partinin yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Av. Hicret Karaman Kaymak, Gençlik Kolları Başkanı Ali İhsan Kuşdemir, Naşa Belediye Başkanı Kadir Bütüner, Güney Belediye Başkanı Halil İbrahim İlhan, İl Genel ve bazı Belediye Meclisi Üyeleri, partililerle basın mensupları katıldı.
Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını AK Parti İlçe Başkanı Biçer yaptı. Toplantıya katılanlara hoş geldiniz diyerek herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlayıp 95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal’in arkadaşlarıyla birlikte Cumhuriyeti kurduğunu ifade eden Biçer, “AK Parti de 95 yıl önce kurulan Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmayı sürdürmüş ve ülkenin gelişmesi noktasında yatırım ve hizmetlerini aralıksız devam etmektedir” dedi.
Simav Belediye Başkanı olarak görev süresinin 4,5 yılını geride bırakan Süleyman Özkan’ın bu süreçte gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımların yer aldığı kitabını tanıtacağını ifade ederek sözlerini sürdüren Biçer, “Başkan Özkan’ın 4,5 yıllık görev süresinin son 1 yılında AK Parti İlçe Başkanlığı görevine geldiğimiz göz önünde tutulursa başkan Özkan’ın hizmetlerinin son yılında bizler varız. Bizler, teşkilatımızın tüm kademeleriyle birlikte Başkan Özkan ile uyum içinde görev yaptık. Geride kalan 1 yıl içinde birlikte yaptığımız hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ederken ayrıca başkanımıza 4,5 yılda gerçekleştirdiği icraatlardan dolayı da teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu.
Daha sonra Belediye Başkanı Süleyman Özkan kitap tanıtım toplantısına katılan herkese ayrı ayrı teşekkür edip onların Cumhuriyet Bayramını kutlarken gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımları Belediye Meclis üyeleriyle birlikte hayata geçirdiğini ifade etti. AK Parti İlçe Başkanı Av. Biçer ile son bir yıl içinde ilçe meseleleriyle birlikte mücadele ettiğini, daha geçen hafta yeni bir Ankara ziyaretini birlikte gerçekleştirdiklerini hatırlatan Özkan, “Bu kitabı hazırlamamdaki amaç şudur. Malum, önümüzde bir seçim var. Bununla ilgili ön hazırlık olarak telefon anketleri de yapılıyor. Vatandaşlarımız da haklı olarak bana aday olup olmayacağımı soruyor. Ben de hem onlara cevap vermek hem de yaptığımız hizmetleri hatırlatmak adına bu kitapçığı hazırlamayı uygun buldum. Simav’a tekrar belediye başkanı olmak ise gönlümden geçiyor. Hayırlıysa, alnımıza yazıldıysa, nasipse ben varım” dedi.
Daha sonra 30 Mart 2014’den bu yana gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetleri başlıklar halinde kitabından göstererek anlatmaya başlayan Başkan Özkan, “Yatırım Hizmetleri” alanında Simav Devlet Hastanesi için ilk meclis toplantısında Panayır alanında yer veriliş kararını ve ardından gerçekleşen yeni hastane yapımını anlattı. Simav’ın kanalizasyon şebekesinin yenilenmesinin ardından Biyolojik arıtma tesisinin hizmete girerek 8 kişi tarafından aralıksız çalıştırıldığını, Eynal Kaplıcalarının en önemli eksiği olan Termal Otel yapımının ihaleye çıkılarak inşaatına başlandığını kaydeden Özkan, Termal Otel’in belediye tarafından yaklaşık 21 milyon liraya ihale edildiğini hatırlattı.
Simav’ın bir diğer önemli ihtiyacının yapımı devam eden PTT karşısındaki Kültür Evi olduğunu, ayrıca yapımı tamamlanan Butik Otel’in yılbaşına kadar içinin malzemelerinin Simavlı esnaflardan satın alınarak hizmete sunulmasının planlandığını anlatan Özkan, hizmete açılan Hisar Kafeterya’dan, tamamlanmak üzere olan Karşıyaka Seyir Terasından, Değirmenciler, Çavdır ve Karakür Mahallelerinde yapımı tamamlanıp çevre düzenlemelerine geçilen semt düğün salonlarından söz etti. Muradınlar Mahallesine İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer’in ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün bürokratik destekleriyle Sağlık Ocağı yapıp hizmete sunulduğunu ifade ederek, Muradınlar halkı ile üniversitenin isteklerine cevap verdiklerini anlatan Özkan, Otogar içinde kaba inşaat halinde duran şehir hamamını tamamlayarak hizmete açtıklarını, Babukbey Hamamının restorasyon çalışmasını yaptırdıklarını, yine otogar arkasına kapalı semt pazarı inşaatını sürdürdüklerini,
Cumhuriyet Meydanı kapalı otopark üzerine Hanımeli Pazarı dükkanlarını kurduklarını, Cumhuriyet Caddesindeki eski polis karakolunun Millet Kıraathanesi olarak hizmete girmesi için tadilat ve restorasyon çalışmasını sürdürdüklerini, Yeni Sanayi Sitesinde TOKİ tarafından istimlak çalışmalarının başlatıldığını, Simav Belediyesine ait iş makinelerinin Çeyrekçi bölgesinde yaptırılan Kademe Binasına toplandığını hatırlattı.
Çevre Düzenlemeleri başlığı altında Simav’ın kanalizasyon yenilenmesi nedeniyle bozulan yol ve kaldırımlar için 400 bin metrekare civarında kilitli beton parke, 10 bin metrekare doğal döşeme taşı ve 30 bin metre uzunluğunda bordür taşı döşendiğini İl Özel İdaresiyle yapılan anlaşmalarla asfalt yol çalışmaları gerçekleştirdiklerini, şehrin aynası olarak kabul edilecek çevre yolunda refüj ve ışıklandırma çalışmalarını yaptıklarını, çocuklar ve anneleri için irili ufaklı park, oyun alanı, fitres bölümleri gerçekleştirdiklerini, mezarların eskiyen dış duvarlarını beton duvarlarla yenilediklerini, şehrin birer parçası olar duvar, merdiven ve elektrik trafosu gibi yerlerin ressamlar tarafından boyanarak şehrin güzelliklerine kattıklarını anlatan Özkan, ”Jeotermal” başlığı altında da 2014-2018 tarihleri arasında Yeşilova, Muradınlar-TOKİ, Hisarardı ve muhtelif şehir hatlarında yaklaşık 25 kilometre uzunluğunda çelik boru kaynak ve montajını yaptıklarına dikkat çekti. Jeotermal alanda yeni sıcak su kuyuları açımında kendi dönemlerinde 5 kuyu açma ruhsatını başarıyla aldıklarını, Eynal, Çitgöl ve Naşa bölgelerinin jeotermal enerji alanlarında devam eden davaların kazanıldığını, jeotermal ısıtmada daha etkin olunmayı sağlayan otomasyon uygulamalarının Zafer Kalkınma Ajansına sunulan ve kabul gören otomasyon projeleriyle sürdürüldüğünü anlatan Başkan Özkan, Simav’ın içme suyu ve yağmur suyu hatlarının mutlaka yenilenmesi gerektiğini bunun için projenin hazır olup mali kaynak arayışlarının sürdürüldüğünü kaydetti.
“Eynal”a ayrı bir başlık açarak depremden sonra ihtiyaç olan otellerin yapılan ihalelerle hayata geçeceğini, Spor Toto Genel Müdürlüğü destekleriyle Eynal’da spor alanları oluşturduklarını, boşa akan bir sıcak su kaynağının kullanılarak Ayak banyoları yapıldığını, Kamelya ve Şadırvanlarla termal turizm konuklarının beklentilerine cevap verildiğini, Aqua Su Parkının yanındaki alanın kullanılarak Aqua kafeterya yapıldığını, Eynal restoranının günün şartlarına uygun hale getirilip Eynal girişine tak yapılıp ışıklandırma çalışması gerçekleştirdiklerini açıklayan Özkan, boşaltılan devlet hastanesinin diyaliz merkezi bölümüne Fizik Tedavi Merkezi açılması için belediye olarak bakım ve tadilat çalışması yaptıklarını bildirdi.
Doğalgaz’ın Simav için artı bir enerji olacağını, hastane başta olmak üzere büyük resmi kurumların, okulların bu enerji ile tanışmasının düşünüldüğünü, doğalgazın aynı zamanda sanayi sektöründe de kullanılacağını, şehrin önemli noktalarındaki derelere DSİ tarafından beton kanallar yapıldığını, Simav’ın gelişimi için termal yol projesinin önemli bir destek ve ilgi gördüğünü anlatan Özkan, Gölcük Mesire Alanı için kır evleri projeleri bulunduğunu, Eynal Kaplıcaları Ece Sultan Termal Tesislerinin alt bölümüne Millet Bahçesi yapacaklarını, Simpark projesinin yatırımcı beklediğini, Pancar Şefliği alanının sosyal tesis projesinin yapıldığını, Sosyal Hizmetler Alanında ise geleneksel büyük hayrın ve toplu sünnet şölenlerinin sürdürüldüğünü, iftar ve aşure günleri gerçekleştirildiğini, sosyal sorumluluk örneği olarak ilçenin yaşlılarının, gazi ve şehit ailelerinin, engellilerin her zaman ziyaret edilip istek ve beklentilerinin giderildiğini anlattı.
MÜZEMİZİ VALİMİZ AÇACAK..
Toplantının son bölümünde Kültür Hizmetleri açısından Simav Kent Müzesinin hizmete girişe hazır hale getirildiğini, bunun için Kütahya Valiliğinin önemli mali destek sunduğunu anlatan Başkan Özkan, “Simav Kent Müzemiz, ilçemizi ziyaret edecek Kütahya Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayir tarafından önemli bir değişiklik olmazsa 31 Ekim Çarşamba günü hizmete açılacak. Bunun yanında tarihe olan sahip çıkışımıza örnek gösterebileceğim Karşıyaka Mahallemizdeki Mozaikli Ev bölgesindeki kazı çalışmalarımız ise devam etmektedir. Kültür Gezileri çerçevesinde mahallelerimizden vatandaşlarımızı otobüslerle Çanakkale Gezilerine göndermemiz, panayır gibi etkinliklerimizde halk konserleri gerçekleştirmemiz, Kültür yayınları adı altında Simav’ımızla ilgili Simavlı yazarlarımızın kitaplarını bastırarak geleceğe bugünden eserler bırakmamızı önemli buluyorum. Ata sporu yağlı güreş, yamaç paraşütçülüğü, yaz spor okulları, spor turnuvaları ise aralıksız sürdürülmektedir. 4,5 yılda Simav ve halkımız için kayda değer çalışmalarımız budur, ‘Her şey Simav için” diyerek tanıtım toplantısını sonlandırdı. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye