BAŞKAN ÖZKAN: “HER ANNE DEĞERLİDİR”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BAŞKAN ÖZKAN: “HER ANNE DEĞERLİDİR”
Paylaş
Tarih : 13 Mayıs 2017 - 9:22

Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anneler Günü programında kadınlara seslenerek, her annenin özel ve değerli olduğuna dikkat çekti.
Simav Belediye Yeni Düğün Salonu tarihinde yine en özel günlerden birisine ev sahipliği yaptı. Simav Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Anneler Günü kutlama programı nedeniyle salonu dolduran anneler için hazırlanan müzik ve eğlence gecesinde Simav’da yılın annesi olarak bir kişiye değil 18 mahalleden 18 kadın yılın annesi olarak ilan edildi. Simav ilçe protokolünde yer alan isimlerin eşlerinin hazır bulunduğu, Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ın eşi Ayten Özkan’ın ev sahipliği yaptığı anneler günü programında annelerin önemini dile getiren şiirler okundu, şarkılar ve türküler seslendirildi.
Programın başında salona gelen Belediye Başkanı Süleyman Özkan, her annenin evladı için önemli olduğuna vurgu yaparak Anneler Günü programına katılan herkese teşekkür etti. Merhum annesinin kendisi için çok değerli ve bir o kadar da önemli olduğunu dile getiren Başkan Özkan, “Babamızı erken yaşta kaybettiğimizden ben ve merhum kardeşim Cemil için bizim annemiz yeri geldiğinde de baba olarak görevlerini yerine getirdi. Kabri cennet olsun. Bu vesile ile herkesin annelerinin Anneler Gününü tebrik ediyor, vefat eden tüm annelere de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Anneler Günü çerçevesinde yılın annesi seçimlerinin geleneksel bir şekilde yapıldığını hatırlatarak ‘Yılın Annesi’ geleneğinin bu güne özel bir seçim olduğunu belirten Başkan Özdemir, “Dediğim gibi benim için her anne özeldir. Simav için 18 mahallemizin 18’i de değerli olduğu için muhtarlarımız ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün çalışmalarıyla 18 mahallemizden 18 tane yılın annesini belirledik. Onların her birini ayrı ayrı kutluyor, çocuklarıyla birlikte sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” ifadesinde bulundu.
Başkan Özkan daha sonra 18 mahallede yılın annesi seçilen, kadınlara eşi Ayten Özkan ile birlikte saat, Kur’an-ı Kerim ve kitap setleri takdim etti.
Program daha sonra Mustafa Özcan ve Aslı Kaygısız adlı müzisyenlerin seslendirdiği şarkı ve türkülerle, sahneye davet edilenlerin okudukları Anne konulu şiirlerle devam etti.
Simav Belediyesinin düzenlediği Anneler Günü programında mahallelerden yılın annesi seçilen isimler şunlar; Fahriye Şener, Emine Karakaş, Feride Doğan, Nebiye Kazcıoğlu, Sabriye Çayır, Fatma Akman, Nuray Çam, Songül Açıkgöz, Hörü Aktaş, Cüfeyliye Yıldırım, Firdevs Alp, Hikmet Altaş ve Saide Sert. *Haber:

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı