BAŞKANLARIN BULUŞMASINDA SİMAV KONUŞULDU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BAŞKANLARIN BULUŞMASINDA SİMAV KONUŞULDU
Paylaş
Tarih : 26 Ekim 2017 - 12:55

Yaklaşık 8 bin kayıtlı üyeye sahip AK Parti Simav İlçe Başkanlığının 14 Ekim Cumartesi günü yapılan olağan 6.kongresinden bu yana
ilçe başkanı olan Avukat Adil Biçer, 400 dolayındaki delegenin seçtiği ve yaş ortalaması 42 olan genç kadrosuyla teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor.
Simav İlçe Jandarma Komutanlığı ve Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü nezaket ziyaretlerinden sonra Simav Belediyesine iade-i ziyarette bulunan AK Parti Simav İlçe Başkanı Adil Biçer ve ilçe teşkilatının yönetim kurulu üyeleri, başkan Süleyman Özkan’ın makamında Özkan ve Belediye Meclisinin tüm üyeleri tarafından karşılandı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek AK Partili ve MHP’li Meclis üyelerine ziyarette hazır bulundukları için teşekkür eden Başkan Özkan, demokratik teamüllere ve AK Parti’nin siyasi anlayışının en güzel örneklerinden biri olarak kongrenin geride kaldığını, göreve seçilen isimlerin yakın planda tanınan ve partisi için olduğu kadar ilçesi ve Simav halkı için çaba gösterecek kişiler olduğunu belirtti.
Özkan, AK Parti’nin yeni yönetimi, Belediye Meclisi ve Belediye yönetimiyle halka, Simav’a ve dolayısıyla ülkeye hizmet vermenin gayretinde olunması temennisinde bulundu.
BİÇER; “SİMAV’A LAYIK OLDUĞU HİZMETLERİ BİRLİKTE SUNALIM”
AK Parti Simav İlçe Başkanı Adil Biçer ise kendisine ve çalışma arkadaşlarına gösterilen sıcak ilgiden mutlu olduğunu kaydederek, “Yeni bir dönemin başlangıcındayız. Halkımız bizden hatta hepimizden çok şeyler bekliyor. Simav’ımız ve halkımız için bizler, belediye, diğer siyasi partiler, muhtarlar hatta tüm sivil toplum kuruluşları, esnaf ve meslek odalarıyla birlikte Simav’ın layık olduğu hizmetleri birlikte sunalım istiyoruz. Çünkü Simav ve Simav halkı bunu hak ediyor” dedi.
ÖZKAN, “YAPTIKLARIMIZ DA VAR, BAZI NEDENLERDEN DOLAYI YAPAMADIKLARIMIZ DA”..
Daha sonra tekrar söz alan Belediye Başkanı Özkan, belediye çalışmalarından söz etti. 30 Mart 2014 öncesi seçim döneminde dağıttığı seçim beyannamesinde yer alan projelerinden bazılarını yaptığını, bazılarını mevzuatlar, bürokratik tıkanmalar ve kaynak yetersizliklerinden yapamadığını hatırlatan Özkan, “Yaşadığımız olumsuzluklara rağmen Belediyemiz kaynaklarıyla Eynal’da büyük ihtiyaç duyulan Termal Butik Otel’in projesini yaptırdık ve yapım ihalesini de gerçekleştirerek kısa bir süre önce temelini attık. Bunun yanında yine Simav’ımız için önemli olan Kültür Evi için de proje yaptırarak ardından ihalesini gerçekleştirdik. Şimdi anlaşmamız gereği hafriyatını belediye olarak yapıyoruz. Ardından müteahhit firma inşaata başlayacak. Kültür Evi, belediyemizce önceliklerimiz arasında değildi. Ama Simav Depremi sonrasında şartlı olarak belediyemize arsasının verilmesi, bu arsanın kazanılması adına Kültür Evi yapımı önceliklerimizden oldu” ifadesinde bulundu.
ÖZKAN, “DOĞALGAZIN GELMESİNİ DESTEKLİYORUM”..
Simav Belediyesi olarak halka hizmet noktasında AK Parti Simav İlçe Teşkilatının yeni yönetiminin kendilerine yardımcı olmasını beklediklerini ifade ederek Eynal Bölgesi için MTA’dan Jeotermal Kaynak Koruma Alanı taleplerini,Abide-Simav, Simav-Demirci Yol Ayrımı-Sındırgı Köprüsü güzergahı yol yapımı ve projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özkan, AK Parti Hükümetinin 2023 programına göre 2023 yılına kadar Türkiye’de yol yapımı konusunun bitirilecek olmasının Simav için de önemli bir milat olacağını kaydetti. Simav’ın Küçük Sanayi Bölgesi projesinin 10 ay süren bürokratik sorunlar yüzünden TOKİ tarafından Başbakanlıkta yeni onaylandığını bir zamanlar doğalgazın gelmesinin teklif edilmesine rağmen kabul edilmeyen doğalgazın Simav’a gelmesini desteklediğini kaydeden Başkan Özkan, “Gerek yol, gerek doğalgaz, gerekse Küçük Sanayi Bölgesi konularında başta Kütahya Milletvekillerimiz ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın önemli girişim ve gayretleri oldu. Hepsine şahsım ve ilçem adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunun yanında kısa bir süre önce Yozgat ilinde yapılan Jeotermal Kaynaklı belediyeler Birliği Toplantısında yaptığımız ikili görüşmelerde jeotermal enerjiyi konut ve sera ısıtmasında en ucuz bedelle sunan belediyenin de Simav olduğunun bilinmesini istiyorum” diye konuştu.
ÖNEMLİ CADDELER ASFALTLANACAK..
Ziyaretin son bölümünde Simav’ın şehir içi caddeleri için de açıklamalarda bulunan Başkan Özkan, “Simav’ın ana arterleri olarak bilinen Çavdır Benzinliğinden, Atatürk Caddesinin başladığı eski pancar deposu arası, Tabakhane Caddesi, Kışla Caddesi, 4 Eylül Caddesi, Barbaros Caddesi, Otogardan Sanayi Sitesine kadar olan cadde Kütahya İl Özel İdaresiyle yaptığımız anlaşma ve protokol ile yaklaşık 10 gün sonra sıcak asfaltla kaplanmaya başlayacak. Simav’ın hava kirliliği yaşanmayan şehir olarak gösterilmesinde en büyük etken olan jeotermal sistemimizde ise otomasyon uygulamasını yaygınlaştıracağız. Bu sayede enerjinin sevkinde kullandığımız pompaların yükünü azaltıp daha az elektrik enerjisi harcayacağız” diye konuştu.
Ziyaret, Belediye Başkanı Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Biçer ve belediye meclis üyeleriyle AK Parti yönetiminin Belediye girişinde günün anısına fotoğraf çekimiyle son buldu. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET
MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET

22 Ağustos 2021 tarihinde Trabzon Köprübaşı’nda düzenlenen Türkiye Dağ Koşuları Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Türkiye

PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU
PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’de mücadele eden Şeref Koleji Voleybol Kulübünün düzenlediği Voleybol Turnuvası tamamlandı. Edinilen

ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI
ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI

Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Parlak, şehrin günlük temizliğinin en önemli unsurunun çöplerin araçlarla şehir dışındaki çöp