BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN: “SİMAV PANAYIRI, TÜRKİYE’NİN EN İSTİKRARLI PANAYIRIDIR”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN: “SİMAV PANAYIRI, TÜRKİYE’NİN EN İSTİKRARLI PANAYIRIDIR”
Paylaş
Tarih : 13 Ağustos 2018 - 12:30

Simav Belediyesinin son yıllarda sadece 2011 Simav depremi döneminde gerçekleştirmediği Simav Turizm ve Ticaret Panayırı kesintisiz devam ediyor. Panayır alanında oluşturulan 6 çay bahçesinden başlanarak yapılan 438 iş yerinin kira ihalesi yaklaşık 3 saat sürerken panayır alanındaki tüm yerler 10 gün süre ile sahiplerini buldu.

Simav Belediyesi’nin 86.kez kapılarını açacağı Simav Turizm ve Ticaret Panayırı için yer kira ihaleleri gerçekleştirildi. Panayır alanındaki Sevgi-1 Aile Çay Bahçesinde yapılan 10 gün süreli kira artırma ihalesine Belediye Başkanı Süleyman Özkan İhale komisyon başkanı olurken yardımcılıklarını ise Belediye Encümeni Ramazan Sarı ve Mustafa Çakır yaptı. Belediye Başkan Yardımcısı ve Simav Turizm ve Ticaret Panayırı Müdürü Birol Sarmış ile belediye birim müdürleri ise yer kira ihaleleri boyunca hazır bulundu.
İhale öncesi yaptığı konuşmada Simav Turizm ve Ticaret Panayırının; esnaflarına, bölge halkına, ilçeye ve Türkiye’ye hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Özkan, Türkiye’nin en iyi, en kapsamlı ve en istikrarlı panayırını düzenlemeye devam etmekten onur duyduğunu açıkladı.
Panayır süresince havaların herkes için iyi gitmesi temennisinde bulunarak; Türkiye’nin ünlü ses sanatçılarından Zara’nın ücretsiz halk konserinin, geleneksel okçuluk alanında yarışmaların, ödüllü trap atışlarının, yağlı pehlivan güreşlerinin, cirit müsabakalarının, yamaç paraşüt gösterilerinin ve çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerin panayır süresince yer alacağını müjdeleyen başkan Özkan, Türkiye’nin dört bir yanından gelerek panayırda 10 gün süreli iş yeri açmak isteyen esnaflara ihale ve panayır kuralları hakkında hatırlatmalarda bulundu.
Simav Polisinin aldığı güvenlik önlemleri çerçevesinde Panayır alanındaki 6 çay bahçesinden başlanarak yapılan kira artırma ihaleleri tartışmasız bir şekilde yaklaşık 3 saat devam ederken Simav Zabıta Müdürlüğü denetim ve kontrolünde 10 gün süre ile gerçekleştirilecek 86. Simav Turizm ve Ticaret Panayırı için Zabıta Müdürlüğü de şu uyarılarda bulundu:
* Esnaflar megafonla yüksek sesle bağırarak satış yapmayacaklardır.
*Panayır alanındaki meydanlarda, meydan aralarında kesinlikle hiçbir sergi ve seyyar satıcı olmayacak. Bu tür satıcılara hemen toplu halde müdahale edilecektir, gösterilen yerin dışına çıkmayacaklardır.
*Kahvelerde, aile çay bahçelerinde ve bakkallarda alkollü içecek satışı yapılmayacak, alkollü içecek satışı yapanlar hakkında gerekli işlem yapılarak barakaları iptal edilecektir.
*Kahvehanelerde kesinlikle müstehcen film izlenmeyecek, kumar oynatılmayacak, aksi durumda polislere haber verilecek, aksine hareket edenler hakkında gereken yapılarak barakası iptal edilecektir.
*Panayır mahalline kesinlikle araç bırakılmayacak, barakaların içinde veya kenarında gece saat 24.00’dan önce kesinlikle araç girmeyecek, park etmeyecek her ne maksatla olursa olsun acil durumlar dışında araçla girerek halkı rahatsız eden sürücülere cezai işlem uygulanacaktır
*Çevre yolu üzerindeki kaldırıma yol üzerine araç olmayacak, seyyar satıcı v.s. satış yaptıramayacaktır.
*Kaçak elektrik ve su bağlantısı yaptırılmayacak, herkes aboneliğini yaptıracak takip edilecek, tasarruflu ampul kullanılacaktır. Takibi ve kontrolü için iki koldan elektrikçiler ve Zabıta, tahsilat memurları ile sıkı takip edilecektir.
*Taksiciler, köy belde otobüsleri gelişigüzel park etmeyecek, gösterilen otoparka düzenli bir şekilde park etmeleri sağlanacak, otopark görevlileri takip edeceklerdir.
*Otopark ücreti ödemeden giriş olmayacak. Her araç sürücüsü otopark ücretini ödeyecek ve abonman giriş kartını alacak ödemeyenlere cezai işlem uygulanacaktır.
*Kasaplar, börekçiler, lokantalar, tavukçular, tostçular ve benzeri panayır esnafı veteriner hekim ve Zabıta Memurları ile düzenli olarak İlçe Tarım ve Orman müdürlüğü görevlileriyle birlikte kontrol ve takipleri yapılacaktır.
*Kahvelerin ön ve arka kısımları çul ve çuval ile gerilmeyecek, görüntü kirliliğine sebebiyet verilmeyecektir.
*Bütün çay ocakları, dondurmacılar, aile çay bahçeleri ve kahvehaneler kırık dökük malzeme kullanmayacak fahiş fiyatla satış yapmayacak, çarşıdaki tarife uygulanacak, kağıt paketli şeker kullanılacaktır.
*Çay bahçelerinin işletmecileri dükkânlarını ve dükkânlarının önlerini başka bir esnafa satmayacaklardır, satanlara cezai işlem uygulanacaktır. Gerekli temizlik ve tertip düzeni mağduriyet vermeden yapacaklardır.
*Tostçular dükkânlarının önlerine çıkıp işgal etmeyecek, müsaade edildiği kadar öne çıkacaklar, etrafının temizliğini de yapacaklardır.
*Panayır bitiminde esnaflar boşalttıkları barakadaki çöplerini çöp poşetlerine doldurarak, çöp bidonlarının yanlarına bırakacaklardır. Bunu yerine getirmeyenlere, baraka numarasına göre adına işlem yapılacak ve ileriki yıllarda yer tahsis edilmeyecektir.
*Panayır yerinde bulunan esnaflar sergilerini kendilerine gösterilen alanda çizgilerin dışına çıkmayacaklar, Sergilenecek olan kıyafetler yolu kapatmayacak, Belediye tarafından belirlenen kurallara uymayan, kaçak elektrik kullanan, Belediye görevli memurlarına karşı gelen zorluk çıkaran, panayırın düzenini ve halkın huzurunu bozan, başkalarının yerlerini işgal eden esnafların yerleri kapatılacaktır.Barakaların yanında bulunan kör tıpalı su boruları kesinlikle izinsiz açtırılmayacak, gereksiz su sarfiyatı yapılmayacaktır. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle