BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN:“PANAYIR, SİMAV’IMIZIN KÜLTÜRÜDÜR”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN:“PANAYIR, SİMAV’IMIZIN KÜLTÜRÜDÜR”
Paylaş
Tarih : 15 Eylül 2018 - 10:11

Belediye Başkanı Süleyman Özkan, geride kalan 86. Simav Turizm ve Ticaret Panayırının son yılların en etkin panayırı olduğuna işaret ederek, Simav Panayırının ilçenin ve bölgenin değişmez kültürü olduğuna dikkat çekti.

31 Ağustos Cuma günü dualarla başlayıp 9 Eylül Pazar akşamı muhteşem Türk Sanat Müziği Halk Konseriyle sona eren 86.Simav Turizm ve Ticaret Panayırını gazetemize değerlendiren Belediye Başkanı Süleyman Özkan, “Başlangıcından sonuna dek her günü önemli bir etkinlik ve güzellikler içinde geçen panayırımız belki de son yılların en etkin ve görkemli panayırı oldu” dedi.
MUHTEŞEM AÇILIŞ..
Panayırın kalabalık bir resmi erkan, sivil toplum ve vatandaş kitlesiyle açılışının yapılmasıyla birlikte Simavlı yamaç paraşütçülerinin hem açılışta hem de düzenlenen festivale renk katmaları, Simav’ın semalarını doldurmalarının ikinci kez vatandaşları hem sevindirip hem heyecanlandırdığını kaydeden başkan Özkan, “Belediyemizin tüm müdürlükleri ve bunlara bağlı birimler, otobüs ve otopark işletmelerimiz, Eynal Kaplıcaları Müdürlüğümüz her zamanki gayretlerinden daha fazlasını gösterirken Simav Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş ve trafik birimleri bizlerle birlikte sorunsuz, hatasız ve kazasız bir panayır döneminin geçirilmesi için üstün çaba gösterdiler. Kaymakamlığımız,mahalle muhtarlarımız, beldelerimizin değerli bele-diye başkanları, il genel ve belediye meclis üyelerimiz, siyasi partilerimizin değerli yöneticileri panayır ve
4 Eylül Kurtuluş Günü Şenliklerinde halkımızla birlikte yanımızda oldu. Panayır esnaflarının heyet olarak tamamını tek tek ziyaret ettiğimizde ise hep güzel sözler, olumlu görüşler ve yeni isteklerle karşılaştık. Onlardan Simav Panayırını ve değerli halkımızı övücü sözler duyduk. İnşallah gelecekte de Simav Panayırı devam edecek ve bu panayırda edindiğimiz yeni tecrübelere, güzellik ve başarılara yenilerini ekleyeceğiz” ifadesinde bulundu.
SİMAV’IN SOSYAL VE KÜLTÜREL KUCAKLAŞMASI..
Simav Turizm ve Ticaret Panayırının sadece bir eğlence dönemi değil aynı samanda panayıra Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelenlerle bölge halkının sosyalleşmesi, kültür eşleşmesi açısından da bakmak gerektiğini ifade ederek sözlerini sürdüren başkan Özkan, “Panayıra bu açıdan baktığımızda değişmeyen tek gerçek Türkiye’nin en köklü ve uzun soluklu panayırı olan Simav Panayırının Simav’ın ve değerli halkımızın değişmeyen bir kültürü olduğudur. Bu bakımdan bu kültür etkinliğine sadece belediye olarak değil tüm sivil toplum kuruluşları, meslek ve esnaf odaları ve Simav halkı olarak sahip çıkmalıyız, geleceğe taşımalıyız” dedi.
EN ZENGİN PROGRAM BU PANAYIRDA YAŞANDI..
Simav Panayırında bu yıl zengin bir program hedeflediklerini ve bu hedefe ulaştıklarını da kaydeden başkan Özkan, “Simav’ın tarihinde önemli bir yeri olan 4 Eylül Kurtuluş Günü Şenliklerini ülkemiz ve ülke dışından gelen ekiplerle, Sarı ve Mor Zeybekler Yareninin gösterileriyle unutulmaz bir şekilde geride bıraktık. 3 yıl önce ata sporu güreşin Simav’daki önemli temsilcisi hemşerimiz Hüseyin Sarıca’nın organizasyonuyla başlattığımız Yağlı Pehlivan Güreşlerini panayır alanında oluşturduğumuz Er Meydanında güreş severlerimizle tekrar yaşarken bu yıl ilk kez Altın Kemer uygulamasını başlattık. Güzellikler zincirine Muradınlar Aile Sağlığı Merkezini açma, Eynal Kaplıcalarında 4 yıldızlı termal oteli temel atma, Kapalı Pazar Yeri temel atma ve Şehir Hamamını Kaymakamımız, milletvekillerimiz, kamu ve STK yöneticilerimizle birlikte açma törenleriyle taçlandırırken Kurtuluş Günümüze özel ücretsiz halk konserimizde Pelin Taneli Kadıoğlu, Komedi Dans Üçlüsü ve halkımızın en çok istediklerinden olan ünlü ses sanatçısı Zara’nın konseriyle panayır alanını dolduran vatandaşlarımızla bütünleştik. Panayır alanımızda Türk kültürünün temsilcilerinden olan Simav Ertuğrul Gazi Yörükler Derneğine, Simav İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ve sadece ilçemiz için değil tüm dünya insanlığına yardımda bulunan IHH İnsani Yardım Vakfı Simav Temsilciliği için tanıtım stantları açılmasına destek verdik. Panayırın sonu yaklaşırken bu kez Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği Topluluğu ile aynı bakanlığın sanatçıları Sıtkı Akın ve Nilgün Kızılcı’yı türkü gecesinde Simavlılarla buluşturduk. Son olarak da 86. Simav Turizm ve Ticaret Panayırımızı TRT İstanbul’un her geçen gün yıldızları parlayan Türk Sanat Müziği Sanatçıları İsmail Özkan ve Ayşen Birgör’ün konseriyle panayırımızı sonlandırdık” şeklinde konuştu.
Panayır içinde yapmak isteyip de yapamadığı da olduğunu belirten başkan Özkan, “Önceki panayırlarda olduğu gibi bu panayırda da Simav Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü ile ödüllü trap atış yarışması düzenlemek istiyorduk. Panayır bölgesi yakınında Atış Alanı olmadığı için bunu gerçekleştiremedik. Bunun yanında özellikle panayırımızın orta bölümüne çevre yolundan geçişin yapılabilmesi için panayır esnaflarından istek altık. Bunu da gelecek panayırlarımızda değerlendirmek istiyoruz. Kısacası dolu dolu bir panayırı geride bıraktık. Halkımızla birlikte şahit olduğumuz güzellikleri yaşatanların hepsine halkımız, belediyemiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. *Haber:

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle