BELEDİYE MECLİSİ DÜĞÜN SALONUNDA SON KEZ TOPLANDI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BELEDİYE MECLİSİ DÜĞÜN SALONUNDA SON KEZ TOPLANDI
Paylaş
Tarih : 03 Kasım 2021 - 13:32

Simav Belediyesinde her ayın ilk pazartesi günü gerçekleştirilen Meclis toplantısının Kasım dönemi

tüm meclis üyelerinin tam kadro katılımıyla Yeni Düğün Salonunda pandemi koşulları gözetilerek

yapıldı. Başkan Adil Biçer, Meclis Toplantılarını 11 Kasımdan itibaren yine Belediye Meclis Salonunda

yapma kararı aldı. Belediye Başkanı Adil Biçer’in başkanlık ettiği ve tüm gündem maddelerinin oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda önce geçen ayın Meclis toplantısında alınan tüm kararlar Belediye Yazı İşleri Müdürü Ahmet Balbulmuş tarafından tekrar okundu. Daha sonra yapılan oylamada alınan kararlar oy birliğince kabul edilince günün meclis gündemine geçildi.

Meclis üyeleri ilk önce Belediyenin 2022 mali yılı ve onu izleyen 2023, 2024 yıllarına ilişkin Gelir-Gider Bütçesinin görüşülerek karara bağlanmasını ardından da

2022 Mali Yılı Belediye Gelirleri tarifesini ele almayı oy birliğiyle Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna sev ederken, Simav Belediyesi tarafından sunulacak hizmet bedellerinin 01.01.2022 tarihinden itibaren kaç para olacağı konusundaki gündem maddesi de Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

Simav’ın gelişmesine hatta bölgesel zenginliğine önemli yarar sağlaması beklenen Simav Belediyesinin de üyesi olduğu Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için daha önce seçilen 5 adet asil müteşebbis üyenin ardından mevzuat gereği 5 adet de yedek müteşebbis üye seçimini gerçekleştiren meclis üyeleri Abbas Biroğul, Yüksel Mazılı, Ali Bal, Şener Kazcıoğlu ve Recep Güleç adlı meclis üyelerini oy birliğiyle seçti.

Daha sonra Bursa Büyükşehir Belediyesiyle yapılan görüşmeler sonucunda Simav Belediyesine hibe edilecek olan 2007 model şehir içi yolcu taşıma aracı hakkında başkan Biçer tarafından üyelere bilgi verildi. Geçen dönemden İstanbul Büyükşehir belediyesinden hibe edilen otobüslerin hem yakıt yönünden elverişsiz hem de kullanım ömrünü tamamladıklarından söz eden Biçer, “Balıkesir B.B’den sonra şimdi de benzer özelliklere sahip, piyasa değeri 400 bin lira civarındaki otobüs Bursa Büyükşehir Belediyesinden hibe ediliyor. Bu otobüs işimizi biraz daha rahatlatacak. HDP dışındaki diğer partilere ait belediyelerden belediyemize hibe araç vermek isteyen olursa onları da kabul ederiz” dedi. Yapılan oylamada otobüs hibesi için başkan Biçer’e istenen yetki verildi.

Belediye Meclisi daha sonra 5393 Sayılı Belediye Ka-nununun 49. Maddesi gereğince Tam Zamanlı Sözleş-meli personel olarak çalıştırılacak 1 adet 4/B’li Tekni-ker ücretini 3485 TL olarak oy birliğiyle kabul eden meclis üyeleri ardından 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 32. Mad-desi gereği Simav Belediyesinde çalışan personele yapılacak sosyal denge tazminatı için yetkili memur sendikasıyla görüşme ve toplu sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verdi.

Meclis üyelerinin gündemin 7.sırasında bulunan 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesinin (I) bendi gereğince norm kadro ilke ve standartlarına göre kadro iptal ve ihdası konusunu da ele aldıktan sonra son olarak Simav Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğinin Hisarardı Mahallesi 216 ada 53 parsel nolu taşınmaz da (İbrahim Eren İmam Hatip Orta Okulu) kadastral sınırına göre imar planı tadilatı yapılması isteğini görüştü. Karşılıklı konuşmaların ardından konu Meclis İmar Komisyonuna sevk edildi.

Belediye Meclisi toplantı sonunda Kasım dönemi ikinci toplantının komisyonlardan gelecek raporları son kez görüşerek karara bağlamak için 11 Kasım 2021 Perşembe akşamı saat 19.30’da toplanacak. Yaklaşık 20 aydır pandemi nedeniyle Yeni Düğün Salonunda yapılan meclis toplantıları 11 Kasımdan itibaren tekrar Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilecek. (Mustafa Arıgümüş)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle