BELEDiYE MECLiSiNDE KABUL EDiLDi

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BELEDiYE MECLiSiNDE KABUL EDiLDi
Paylaş
Tarih : 09 Eylül 2020 - 13:18

Simav Belediye Başkanlığının Eylül 2020 dönemi olağan ilk meclis
toplantısı pandemi tedbirleri çerçevesinde yine Belediye Yeni Düğün
Salonunda 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20-21.maddeleri gereğince
gerçekleştirildi. Belediye başkanı Av. Adil Biçer’in yönetiminde 4 gündem maddesine 1 ek gündem maddesiyle birlikte yapılan toplantıya MHP’li üye Erdoğan Kılıç mazereti nedeniyle katılmazken toplantı yazı İşleri Müdürü Ahmet Balbulmuş’un Ağustos dönemi meclisinde alınan kararları okuyarak hatırlatması ve başkan Biçer’in yaptığı oylamada da oy birliği kabulüyle başladı.
Belediye Başkanı Biçer, gündemin ilk maddesinde yer alan yeni Adliye Sarayı yapımı konusunda bilgi vererek ilçede deprem sonrası yenilenmeyen birkaç kamu binasından birisi olan Adliyenin orta hasarlı olduğu ve güçlendirme mi yapılsın, yenilenmesi mi ger-çekleşsin sorularının yenisinin yapılması yönünde karar veril-diğini hatırlattı. Ankara ziya-retlerinde Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kuru-mu’na yaptığı ziyarette yeni adliye binası için Belediyeye ait Fatih Mahallesi 939 ada 19 parsel nolu taşınmazın Adliye binası yapımı için bedelsiz hisse devri yapılması isteğinin Simav Cumhuriyet Savcılığı kanalıyla geldiğini hatırlatan başkan Biçer, meclis üyelerine görüşlerini sordu.
Bunun üzerine söz alan İYİ Parti’li üye İsmail Bozyiğit, belediyeye ait yerin bedelsiz ve adliye binası yapılması şartıyla verilmesine karşılık kapatılan Simav Cezaevi arsasının da belediyeye bedelsiz tahsisi sağlanırsa Simav Belediyesi bu işten yarar sağlar dedi. Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 7 bin metrekare kapalı alanı olacak yeni adliye binasının yapılacağı ve bir bölümü Simav Belediyesine ait olan arsanın (Halk Kütüphanesi bölümü) bedelsiz tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin ikinci ve üçüncü maddelerinde Yenimahalle Kabristanı yanında arsaları bulunan Şefika Edev, İsmail Yüksel Önal, İsmail Oğuz Önal, Emin Ersoy ve Tülin Güleçoğlu’nun sahip oldukları arsaları ‘mezarlık’ yapılması ya da Yenimahalle Kabristanına katılması şartıyla bağışta bulunmaları oy birliğiyle kabul edilirken ardından Simav’ın gündemine 2009-2014 Belediye yönetimi döneminde giren akıllı su sayacı uygulamasını görüşmeye geçildi.
Başkan Biçer bu madde ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında soğuk ve sıcak su abonelerimizin mağduriyetini önlemek adına yeni su aboneliklerinde elektronik su sayacı takılması zorunluluğunun kaldırılması ve elektronik sayaçtan mekanik su sayacına geçilmesinin abonelerin tercihine bırakılması konusunu ele alacaklarını ifade etti. Akıllı sayaç kullanan vatandaşlardan servis hizmeti ve sayaç pili gibi çeşitli sorunlar geldiğini ifade eden Biçer, bu konuda yeni bir çalışma yaptıklarını akıllı sayaç uygulamasını kaliteli, ekonomik, servis güvenceli bir yapıya dönüştürmek isteyip isteyenin bu uygulamaya geçebileceğini ifade etti. Daha sonra yapılan oylamada isteyen vatandaşın akıllı sayaç, isteyen vatandaşın da mekanik su sayacı kullanabilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
Meclise gelen ek gündem maddesi olan S.S. SİMSAN Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin arsa alanlarıyla ilgili imar planı değişiklik talebi görüşülen son konu oldu. Simav’ın Harita Kadastro Mühendislerinden Metin Baykara’nın da taleple ilgili bilgilendirme-lerde bulunduğu istekte yapılacak binaların kat yüksekliği 5.50’den 15.50’ye yükseltilirken emsal değer de 0.60’dan 1.20’ye yükseltilmesi istendi. Konu Belediye İmar Komisyonuna sevk edildi. Verilen arada komisyon toplanarak teklifi oy birliğiyle olumlu bulduklarına dair rapor Meclis üyelerince oylandı. İYİ Parti’li Bozyiğit’in ret kararına karşılık komisyon raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle