BELEDİYE MECLİSİNDEN KARAKUYUYA “VEFA”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BELEDİYE MECLİSİNDEN KARAKUYUYA “VEFA”
Paylaş
Tarih : 05 Kasım 2019 - 11:58

Simav Belediye Meclisinin Kasım dönemi olağan ilk toplantısı 2020 yılı ve onu izleyen 2 yılın gelir-gider bütçesi ile 2020 yılı Belediye Gelirlerine ilişkin gelir tarifesinin ilk görüşmelerinin yapılmasından çok, 1989-1999 yılları arasında Simav Belediyesine ve Belediye Meclisine başkanlık yapan Metin Karakuyu’nun vefatı konuşuldu. Simav Belediye Meclisi Kasım dönemi ilk toplantısını yine tam kadro olarak Belediye Başkanı Av. Adil Biçer’in başkanlığında önceki gün gerçekleştirdi. Her zamanki gibi Meclis salonuna gelişinde meclis üyelerine tek tek hoş geldiniz diyen başkan Biçer, bu kez İYİ Parti meclis gurubu üyelerine Belediye Başkan Adayları merhum Metin Karakuyu için başsağlığı dileğinde bulundu. Karakuyu’nun cenaze törenlerinde halkın ve tüm kesimlerin bir arada olmasını anlamlı bulduğunu ifade eden Biçer, “Simav’ımızın tekrar başı sağ olsun. Merhum Karakuyu, 10 yıllık başkanlık süresinde ve sonrasında Simav için hayırlı hizmetleri olmuş bir büyüğümüzdü. Allah ondan razı olsun. Metin başkanımız başta olmak üzere geçmişten bu güne vefat eden belediye başkanlarımıza ve belediye personellerimize Allah’tan rahmet diliyor, sizleri onlar için bir Fatiha okumaya davet ediyorum” dedi.
Daha sonra Belediye Yazı İşleri Müdürü Ahmet Balbulmuş tarafından geçen ay yapılan Meclis toplantısında alınan kararların okunarak hatırlatmasının ardından Kasım dönemi olağan birinci toplantısına ilişkin gündemdeki 2 konu ele alındı. Kasım meclisinin 2020 yılı ve onu izleyen 2 yılın gelir-gider bütçesi ile 2020 yılı Belediye Gelirlerine ilişkin tarifesinin ilk görüşmeleri açısından önemli olduğuna işaret eden başkan Biçer, ”Bu konuları meclisimizin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edelim. Yaklaşık 20 gün sonraki oturumumuzda da karara bağlayalım” dedi.
Bunun üzerine söz alan İYİ Parti gurubundan Halil İbrahim Kazcıoğlu, komisyonun hazırlayacağı ve sunacağı raporların Meclis üyelerinin inceleyebilmesi için Meclis toplantısından bir süre önce dağıtılmasının daha yararlı olacağını belirterek söz konusu raporların Mecliste çok daha sağlıklı müzakere edilebileceğini savundu. Kazcıoğlu’nun isteği kabul edilirken söz konusu gündem maddeleri Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle sev edildi.
BELEDİYE DÜKKANLARININ KİRALANMASI, VALİNİN SİMAV ZİYARETİ, 19 MAYIS MAHALLESİ İSTEĞİ, OTOBÜS HATTI VE BUTİK OTEL İHALELERİ..
Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra her zamanki gibi başkan Biçer, belediye ve Simav açısından önemli bazı konular ve gelişmeler hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi. Belediyeye son gelen bakanlık Müfettişinin kanunlara dayanarak talepte bulunduğu belediye mülklerinin ihaleyle kiraya verilmesi konusunda belediye kiracılarıyla Belediye Yeni Düğün Salonunda toplantı yapılacağını anlatan Biçer, “Konuyla ilgili olarak ilgili belediye birimimiz kiracılarla görüştü, onların düşüncelerini ve taleplerini aldı. Bende Belediye Yeni Düğün Salonunda onlarla bir araya gelerek esnaflarımızdan gelecek soruları yanıtlayacağım, konuyla ilgili bir çıkış noktasını birlikte alma gayretinde olacağım. Söz konusu kiralık iş yeri sayısı 235’dir. Bazı iş yerleri sebze Pazarında olduğu gibi 3-4 dükkân birleştirilerek 1 kiracı tarafından kullanıldığından toplam kiracı sayımız 105’dir” dedi.
Muradınlar Mahallesinin 19 Mayıs 2011 depreminden sonra yapılanmayla birlikte büyüdüğünü ve dönemin belediye başkanı Kasım Karahan zamanında özellikle TOKİ bölgesindeki vatandaşların 19 Mayıs Mahallesi adıyla ayrı bir mahalle olma istekleri olduğunu hatırlatan başkan Biçer, “Ne yazık ki bu istek o zaman Kütahya Valiliği tarafından uygun bulunmamış. Şimdi ise söz konusu bölge vatandaşları aynı konuyu tekrar gündeme taşıyan ve 70’den fazla vatandaşın imzası bulunan yeni bir dilekçeyi belediyemize sundular” şeklinde konuştu.
Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman’ın Simav’a yaptığı hafta sonu ziyaretinin öncesi ve ziyaret gününü Meclis üyelerine anlatan, Vali Toraman’ın Simav ile birlikte Kütahya’nın tüm ilçelerini ve sahip olduğu değerleri sahiplenmesinin önemli olduğunu söyleyen Biçer,
şehir içi yolcu taşımacılığının ihalesine katılımcı olmadığını, 15 gün içinde Belediye Encümeni aracılığıyla bu kez pazarlık usulüyle ihale edileceğini bildirdi. Başkan Biçer ayrıca Eynal Kaplıcalarındaki Butik Otel’in “Konaklamalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Butik Otel” olarak Belediye Başkanlığı Encümen Odasında 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 14.00’de 10 yıl süreli olarak kiraya verileceğini hatırlattı.
İYİ PARTİLİ KAZCIOĞLU’NDAN KARAKUYU AÇIKLAMASI..
Meclis toplantısının bu son bölümünde son konuşmayı yapan isim ise İYİ Parti Meclis Grubundan Halil İbrahim Kazcıoğlu oldu. 31 Mart Yerel Seçimlerinde İYİ Parti’nin Belediye Başkan Adayı Metin Karakuyu’nun vefatına ilişkin başta belediye başkanı Biçer ve diğer tüm meclis üyelerinin merhum Karakuyu’ya vefa açısından düşüncelerini takdirle karşıladığını belirten Kazcıoğlu, “Sayın başkanım değerli meclis üyeleri, sizler AK parti ve MHP Meclis Üyeleri olarak Metin başkanımızı yâd ettiniz. Öncelikle sizlere teşekkür ederek bende İYİ Parti grubu adına Metin Karakuyu başkanımızın ardından bir kelâm ile yâd etmek istiyorum. 1989-1999 yılları arasında 10 yıl boyunca belediye başkanlığımızı yapan, 30 Mart Mahalli İdareler Seçiminde İYİ Parti Belediye Başkan adaylığımızı yapan Sayın Metin Karakuyu başkanımızı, Metin ağabeyimizi 58 yaşında elim bir hastalık sonucu kaybettik. Üzüntümüz büyük. Sayın başkanımıza Allah’tan rahmet, mekânının pür nur ve cennet olmasını diler acılı ve kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
Metin başkanım seçim çalışmaları sırasında derdi ki, ‘memleketine hizmet edenlerin âmel defteri kapanmaz. Yaptığı hizmetler anıldıkça kendisine sevap yazılır. Bugün aklıma gelince kısaca araştırdım. Üç kişinin amel defteri kapanmazmış. Bunlardan biri de dinine, devletine, milletine memleketine hizmet edenlerinmiş. Metin başkanımızın da çok sevdiği memleketi için büyük hizmetleri olduğuna inanarak amel defterinin kapanmamasını yüce rabbimizden niyaz ediyoruz. Evet Metin başkanım 10 yıl belediye başkanlığı yaptı Simav’da. Çeşitli sebeplerden dolayı memleketinden uzaklaşmak zorunda kaldı. Ama yine o çok sevdiği memleketine geri dönerek yeni hastanemizin proje müdürlüğünü yaptı. Allah kendisinden razı olsun. Dediğim gibi Metin başkanım Simav aşığı idi. Onun için sizinle beraber bir hizmet etme yarışına girdi fakat kendisine nasip olmadı. Onun memleketi için hayalleri vardı ve sayın başkanım sizde o hayallerin bazılarını hayata geçirmeye başladınız. Ayrıca bunun için size teşekkür eder, diğer kalanlarını da bizim size zaman zaman hatırlatmak münasebeti ile inşallah beraberce hayata geçiririz. Bu vesile ile tekrar rahmetli başkanımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Acılı ve kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. İYİ Parti camiamıza da başımız sağ olsun dileklerinde bulunuyor, sizlere de teşekkür ediyorum.” *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle