BESLENME DOSTU OKULLAR SPORDA BULUŞTU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BESLENME DOSTU OKULLAR SPORDA BULUŞTU
Paylaş
Tarih : 08 Mayıs 2017 - 12:33

“Beslenme Dostu Okullar” projesi Simav’da hayat buluyor. Simav Özel Eğitim, Mesleki Eğitim Merkezi’nin “Beslenme Dostu Okullar” projesi kapsamında 5 farklı okul ile sabah sporu etkinliği başlattı.
Okul Müdürü Tayyar Madak, “Etkinliğimiz beslenme dostu okullar projesi kapsamında uygulanıyor. Bu projeye katılabilmek için şartları taşımak gerekiyor. Beyaz bayrak sahibi olacak, okulun kantininde obeziteyi destekleyen yiyecekler olmayacak, meyve saati olacak, haftada böyle spor aktiviteleri olacak” dedi.
Beslenme Dostu Okullar projesi kapsamında yer alacak öğrencilerin eğitim ve öğretim yılı başında beden ve kilo ölçülerinin kayıt altına alındığını hatırlatan Madak, “Projeye katılan öğrencilerin tamamının beden ve kilo ölçülerini önce sene başında ölçülerek kayıt ediliyor.
Yılsonunda da tekrar kilo ve boy ölçüleri yapılarak kişiye göre ne kadar başarı sağlandığını tespit edeceğiz. Okulumuz öğrencileri için haftada 3 gün sabah sporu var. Spor yaptığımız günler ise Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleridir. Sabah sporumuzu bir anaokulu, bir ortaokul ve bir lisede yapalım ve farkındalık oluşturalım istedik. Simav Cumhuriyet Anadolu Lisesi ilçemizin kalabalık okullarından. Bu okulun eğitim bloğu yanında stadyum olduğu için bugün Akbaldır Stadındayız. Havanın açık ve spor yapmaya uygun olması tüm öğrenciler arasında spor kardeşliği ve dayanışmasını oluşturması yanı sıra zevkli bir etkinlik olarak bizim için kayıtlara geçti” diye konuştu.
Beslenme Dostu Okul Projesinin hedefleri:
*”Beslenme Dostu Okul Projesi” ile öğrencilerin, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına teşvik ediliyor,
* Projeyi uygulayan okulda sağlıksız beslenme ve obezitenin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınıyor,
* Veliler ve öğrencilerde hareketli yaşam konusunda duyarlılığın arttırılması amaçlanıyor,
* Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam için yapılan iyi uygulamalar destekleniyor,
* Okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması için çeşitli çalışmalar yapılıyor. *Haber: K.Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı