BİÇER; “MTA’NIN ETÜT ÇALIŞMASINDAN UMUTLUYUZ”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BİÇER; “MTA’NIN ETÜT ÇALIŞMASINDAN UMUTLUYUZ”
Paylaş
Tarih : 23 Eylül 2021 - 13:42

Türkiye’de Balıkesir’e bağlı Gönen’den sonra jeotermal enerjiyle konut ısıtılmasının ikinci adresi olan Simav’da jeotermalli yaşam yaklaşık 30 yılı bulurken, küresel iklim değişiklikleri ve bazı olumsuzluklar nedeniyle ilçede yaşanan ısınma sorunları Simav Belediye Başkanı Adil Biçer tarafından başkent Ankara’da MTA Genel Müdürü Doç. Dr. Yasin Erdoğan’ın makamında ele alındı.

Simav Belediyesi Su İşleri Müdürü Mehmet Pınar’ın da hazır bulunduğu ziyarette Belediye Başkanı Biçer, şehir ve sera ısıtması yanında termal turizm ve tesislerinin sorunsuz ısıtılmasına yönelik istişarelerde bulunurken yeni jeotermal kuyularına ihtiyaç olduğunu, bu kuyularla birlikte Reenjeksiyon kuyularının da açılmasını planladıklarını dile getirdi.

Ziyaret sonunda MTA Genel Müdürü Doç. Dr. Yasin Erdoğan’a yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederek kendisine Kütahya’nın çini sanatının en güzel örneklerinden birisini takdim eden başkan Biçer, Ankara dönüşü gazetemize yaptığı açıklamasında, “MTA Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Yasin Erdoğan’ı ziyaret ederek, yakın zamanda bölgemizde açılmasını planladığımız jeotermal yeni sondaj kuyuları ve özellikle de reenjeksiyon kuyuları hakkında taleplerimizi ilettik, istişarelerde bulunduk. MTA tarafından etüt çalışması tamamlanan yeni rezervuar hakkındaki güzel sonuçları görmek bizleri de umutlandırdı. Misafirperverlikleri için MTA Genel müdürümüz Erdoğan’a teşekkür ederiz” dedi. (Mustafa Arıgümüş)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya