BUTİK OTEL VE ŞEHİR İÇİ YOLCU TAŞIMACILIĞI ÖZELLEŞECEK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » BUTİK OTEL VE ŞEHİR İÇİ YOLCU TAŞIMACILIĞI ÖZELLEŞECEK
Paylaş
Tarih : 08 Ekim 2019 - 12:05

Simav Belediye Meclisi Ekim dönemi olağan ilk toplantısını önceki
gün Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Av. Adil Biçer’in başkanlığında gerçekleştirdi.
Toplantıda belediye makam araçlarından birisi için istenen satış
talebi, 2020 yılında Simav’da yapılacak sosyal ve kültürel etkinliklerin belirlenmesi, Eynal Kaplıcalarındaki butik otelin ve şehir içi otobüs hatlarının kiraya verilmesi konuları ele alındı. Belediye meclisindeki başkan ve 15 üyenin tam kadro hazır bulunduğu Meclis toplantısı Belediye Yazı İşleri Müdürü Ahmet Balbulmuş’un Eylül dönemi meclis toplantısında alınan kararları hatırlatması ve üyelerin bu kararları oy birliğiyle tekrar kabul etmesiyle başladı.
Daha sonra İYİ Parti’li Meclis Üyesi İsmail Bozyiğit’in satışını istediği belediyeye ait 43 KR 001 plakalı Audi marka aracın satış isteği ele alındı. Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Adil Özdemir’in daha önce kiralanan ardından satın alınan araçla ilgili olarak bilgi vermesinin ardından başkan Biçer, belediyenin her türlü mal ve aracında vatandaşların hakkının bulunduğunu hatırlatarak, “Önemli olan bunları kamu yararına kullanmaktır, bizlerde kamu yararına kullanıyoruz” dedi.
Araç satışını talep eden Bozyiğit ise belediyenin borçlu bir belediye olduğunu hatırlatarak 2 ayrı makam aracının birisinin fazla olduğunu düşündüğünü, birisinin satılarak diğer belediyelere ve kamu kurumlarına örnek olunabileceğini düşündüğünü kaydetti. Daha sonra yapılan oylamada 1 ret, 3 çekimser ve satış karşıtı 11 evet oyu ile söz konusu aracın satılışı kabul edilmedi.
Belediye Meclisi üyeleri gündemin ikinci sırasında yer alan 2020 yılına ilişkin Simav’da belediye önderliğinde yapılacak sosyal ve kültürel etkinlikleri belirlemek için karşılıklı ve uzun süren diyaloglar yaşadı. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Mustafa Teneke’nin yapılacak 7 ayrı etkinlikle ilgili olarak detaylı bilgi aktarımlarından sonra her etkinliği tek tek ele alan Meclis üyeleri 2020 yılının ramazan ayını da dikkate alarak etkinliklerin tarihlerini oy birliğiyle şu şekilde belirledi:
*Hıdrellez Şenlikleri: 5-12-19 Nisan 2020 günleri,
*Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Şöleni: 18-19 Nisan 2020 günleri,
*Eynal Kaplıcaları Bisiklet Festivali: 20-21 Haziran 2020 günleri,
*Simav Turizm ve Ticaret Panayırı: 21 Ağustos-30 Ağustos 2020 günleri arası,
*Kurtuluş Günü Yaren Etkinlikleri: 4 Eylül 2020 günü,
*Abdullah Simavi Anma Programı: 22 Ekim 2020 günü,
*Simav Fasulyesi ve Simav Kestanesi Tanıtım Etkinliği: 7 Kasım 2020 günü.
Simav Belediyesi ve Simav halkı için önem taşıyan, gündemin üçüncü maddesindeki Eynal Kaplıcaları Butik Otel ile Simav şehir içi yolcu taşıma işinin kiraya verilmesi konusuna belediye ve meclis başkanı Biçer açıklık getirdi. Butik Otel’in iç donanım ve malzemesinin önemli bir bedel tutacağını anlatan Biçer, söz konusu tesisi hem otel olarak hem de ayakta fizik tedavi hizmeti vererek kullanmak isteyen girişimcilere Butik Oteli 29 yıllığına, şehir içi yolcu taşımacılığını da girişimcilere 10 yıllığına kiraya vermek istediklerini bildirdi. Hiçbir masraf yapmadan Butik Otelin hem otel hem de ayakta fizik tedavi hizmeti vererek Eynal’da hiç olmazsa yıllardır beklenen ayakta fizik tedavi hizmetinin başlatılmış olacağına dikkat çeken Biçer, “Zaten bu oteli işletmek için hem maddi kaynağımız hem de kalifiyeli personelimiz yok. Belediyemiz enerjisini otel için harcamasın. Ayrıca şehir içi yolcu taşımacılığında yaptığımız araştırma ve incelemelerde 3 milyon lira ile 6 yeni araç almaktansa, günümüzde zaten zarar eden bu hizmette özelleştirmeyle kâra geçmek daha avantajlı. Halkımız da şunu bilsin ki otobüs bilet fiyatlarını belediye meclisimiz belirleyecek ve ihale hazırlanacak şartnameye bağlı olarak yapılacak. Ayrıca böyle bir girişimimiz Eynal’a yeni yatırımcıları da çeker düşüncesindeyim” dedi.
Başkan Biçer’in konuşmasının ardından İYİ Parti’li Bozyiğit, Eynal Restoranının ihaleye verilmesinin ardından restorandan vatandaşların tam olarak memnun olmadığının görüldüğünü, bu nedenle Butik Otel’de de hizmet kalitesi sıkıntısı açısından çekinceleri olduğunu bildirdi.
İYİ Parti’li Barış Özyurt ise, “Eynal’da varsa Hazine’ye ait araziler termal turizm yatırımları için değerlendirilmeli” dedi.
MHP’li Erdoğan Kılıç ise fizik tedavi hizmetlerinin gerekliliğine vurgu yaparak, “Fizik Tedavi Merkezi Eynal’a gerekliydi. Hem fizik tedavi hem otel hizmeti güzel bir oluşum. Bunun yanında Belediyenin asli görevlerine dönmesi gerektiğine de inanıyorum. Şehiriçi yollarımızın durumu ortada. Bu yolları yapalım. Otopark ihtiyacımız had safhada, bu ihtiyaçlarımızı giderelim” ifadesinde bulundu.
Konuşmaların ardından Butik Otel’in 29 yıl, şehir içi yolcu taşımacılığı işinin de 10 yıl süreli kiraya verilmesi için oy birliğiyle Belediye Encümenine yetki verildi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle