ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜN KONUSU, “SİMAV GÜNDEMİ”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜN KONUSU, “SİMAV GÜNDEMİ”
Paylaş
Tarih : 12 Ocak 2021 - 11:51

Geçtiğimiz Pazar günü kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün sokağa çıkma kısıtlamasına rastlaması nedeniyle hafta başından itibaren gazetemize gerçekleşen ziyaretler, ilçenin tek yayın organı Simav’ın Sesi Gazetesi çalışanlarını onurlandırırken ziyaretlerde kutlamaların dışında her zaman olduğu gibi ilçe meseleleri de ele alındı.

Çalışan Gazeteciler Günü kutlamalarında gazetemiz bürosuna Simav’ın geçmişten günümüze yatırımdan halka hizmete varıncaya kadar önemli hizmetleri olan isimler ziyaretlerde bulundu.

Simav’a en uzun süre hizmet vermeyi başarıyla sürdüren kaymakam sıfatına erişen Kaymakam Türker Çağatay Halim, günümüz Belediye Başkanı Adil Biçer, Belediye eski başkanı Süleyman Özkan, TEMA Simav Gönüllü Sorumlusu Gönül Pak, Simav Ertuğrul Gazi Yörükler Derneği Başkanı Hasan Basri Çetin, bölgelerinde olası maden arama çalışmalarına tepki göstermeyi sürdüren Örencik Gençleri Platformu Başkanı Mustafa Akçakaya yayın hayatının 22.yılını sürdüren gazetemizin çalışanlarının gününü kutlayarak başarı dileğinde bulundular.

KAYMAKAM TÜRKER ÇAĞATAY HALİM..

İlçe protokol sırasına göre değerlendirdiğimiz ziyaretlerde Kaymakam Türker Çağatay Halim, 1961 yılından 1971 yılına kadar Çalışan Gazeteciler Bayramı olarak kutlanan bu önemli günün 1971 yılından bu güne 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve 10 Ocak İdareciler Günü olarak kutlandığını hatırlatarak “Sizler de bizler de halk için hizmet veren kişileriz” dedi.

Ülke genelinde olduğu gibi Simav’da da koronavirüs mücadelesinin sürdürüldüğünü, İçişleri Bakanlığı genelgeleri doğrultusunda denetim ve uygulamaların gerçekleştirilmeye devam ettiğini belirterek sözlerini sürdüren kaymakam Halim, “Bu süreçte özellikle esnaflarımız, belediyelerimiz ve okullarımız gibi birçok kurum icraatlarında farklılıklar,

zorluklar yaşadı. Paket Servis, Gel-Al gibi uygulamaların yanı sıra kargo taşımacılığında önemli yoğunluk ve gelişmeler yaşanırken nüfusumuzun önemli bir bölümü dijital dünyada yerini aldı. Ama en kötüsü de koronavirüs kadar boyutları dünyamızın her alanını etkileyen kuraklık oldu. Simav Dağı’nın yamacında kurulan Simav’da bile doğal çeşmeler kurudu. Bir damla suyun geleceğimiz için çok önemli olduğu gerçeğiyle yüz yüze kaldık” ifadesinde bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI ADİL BİÇER..

Belediye Başkanı Adil Biçer Çalışan Gazeteciler Günü’müzü kutlayarak, sosyal medyanın hızla geliştiği günümüzde gazetelerin öneminin asla küçümsenemeyeceğini belirtti. Simav’ın Sesi Gazetesini günlük bir gazeteden öte yaşanmış bir tarihin noteri olarak görmek gerektiğini ifade eden başkan Biçer, “Halkımızın gözü, kulağı hatta dili olan Simav’ın Sesi Gazetesinin tüm çalışanlarının gününü tebrik ediyorum” dedi.

İç Ege’nin en önemli termal tesislerinden birisi olarak gösterilen Eynal Kaplıcaları hakkındaki sorularımızı yanıtlayan başkan Biçer, “Belediyeler her zaman yatırımcılara kapısını açmalı. Bizler de öyle yapıyoruz. Örneğin Eynal’da geçmiş dönemde başlanan ama öz kaynak yetersizliğinden ara verilen bir otel inşaatımız var. Bu oteli belediye olarak bitirmemiz kaynak yetersizliği ile mümkün değil. Çünkü dünyayı etkisi altına alan pandemi, belediyeleri de ekonomik yönden ister istemez yıprattı. Aynı pandemi nedeniyle termal turizmde kısıtlamalar ve çeşitli kararlar nedeniyle ekonomik açıdan olumsuzluklar yaşanırken yatırımcılara yaptığımız çağrılar ise cevapsız kaldı. Ben belediyelerde bütçelerin dikkate alınarak öncelikli yatırımların yapılmasından ve sonuçta da halka hizmete açılmasından yanayım. Bu yüzden yarım kalan otel inşaatının bugün için bitirilmesi ekonomik yönden uygun değil. Belediyemizin yaşadığımız pandemi döneminde daha başka öncelikleri gerçekleştirme planları var. Eynal Kaplıcalarında kısa bir süre önce hizmete açarak belediyemize aylık gelir sağlayan Güneş Enerji Santrali gibi” ifadesinde bulundu.

SİMAV BELEDİYE ESKİ BAŞKANI SÜLEYMAN ÖZKAN..

Simav Belediyesinde uzun yıllar hizmet vererek başkan yardımcısı görevinde bulunup katıldığı seçimle 30 Mart 2014’de Belediye Başkanı seçilen Süleyman Özkan, Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutlamak için büromuzu ziyaret eden isimlerden birisi oldu. Günümüzü kutladıktan sonra gazetelerin belediyedeki hizmet döneminin en yakın şahidi olduğuna dikkat çeken Özkan, “Özellikle ilçenin tek günlük gazetesi olan Simav’ın Sesi Gazetesi tam 5 yıl boyunca her icraatımı yakından takip eden, Meclis toplantılarımı kamu oyuna yansıtan, başladığım, tamamladığım ve süreçte bitiremediğim yatırımlarıma sayfalarında yer veren en önemli yazılı organdı. Bugün için belediye başkanlığı dönemimin adeta hafıza kartı olan Simav’ın Sesi, benim için gerçekten Simav’ın sesidir” dedi.

“Günümüz Simav belediye yönetiminin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?” şeklindeki sorumuzu da yanıtlayan eski başkan Özkan, “Belediye Başkanımız Adil Biçer’in çalışmalarını her vatandaş gibi ben de takip ediyorum. İmkanlar ölçüsünde ve kısıtlı imkanlarla önemli hizmetler yaparken, sağladığı kaynak ve hayata geçirdiği projelerle güzel işlere imza atıyor. Gölcük’teki İl Özel İdaresince gerçekleşen hizmetler bunlara güzel bir örnektir. Belediye icraatlarında milletvekiline hele hele Simavlı iktidar milletvekiline sahip olmak çok önemlidir. Ben bunu yaşayamadım. Sayın başkan Adil Biçer, hemşerimiz İzmir Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile önemli başarılara imza atıyor. Halkımız ve şahsım adına onlara hayırlı, sağlıklı çalışmalar ve başarılar dilerim” açıklamasında bulundu.

TEMA SİMAV GÖNÜLLÜ SORUMLUSU GÖNÜL PAK..

Simav’ın kamu yararına hizmet veren önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olan TEMA Vakfının Simav Gönüllü Sorumlusu Gönül Pak, yoğun programına rağmen gazetemizin bürosunda bizleri ziyaret edip günümüzü kutlayanlardan oldu. TEMA kadar gazetelerin de ülkenin gelişmesi için gerekli olduğunu savunan Pak, “Hayatta her yaşananlar yaşanacak günlere temel teşkil eder. Örneğin; bizler TEMA olarak sayısız çalışmalar yapıp, yaşanır bir dünyanın oluşumu için mücadele ederken bu mücadelemizi halka aktaramazsak, halkımıza mesajlarımızı veremezsek tam başarılı olamayız. Bu yüzden basın ve elbette şehrimizin yayın organı Simav’ın Sesi Gazetesi çok önemli. Onları TEMA Simav Gönüllü Sorumluluğu ve çalışma arkadaşlarım adına yürekten kutluyorum” dedi.

SİMAV ERTUĞRUL GAZİ YÖRÜKLER DERNEĞİ BAŞKANI HASAN BASRİ ÇETİN ve ÖRENCİK GENÇLERİ PLATFORMU..

Kurulduğu günden günümüze ilçemizde yaşayan Yörük kökenli vatandaşlarımıza her konuda yardımcı olan ve onların sesini duyuran Simav Ertuğrul Gazi Yörükler Derneği Başkanı Hasan Basri Çetin ve bölgelerinde olası altın madeni arama çalışmalarına tepki göstermeyi sürdüren Örencik Gençleri Platformu üyesi Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutlayan sürpriz isimler oldu.

Başkan Çetin, seslerini sadece ilçede değil ilçe dışına da Simav’ın Sesi Gazetesinin gazete dışında internet dünyasında da duyurduğunu belirterek teşekkür ederken, Örencik Gençlik Platformu Sözcüsü Mustafa Akçakaya, “Bölgemizde altın madeni işletme planları yapan ZENİT şirketine karşı binlerce bölge insanının tepkisini sayfalarında yer vererek çığlığımızı duyuran Simav’ın Sesi Gazetesi çalışanlarının gününü kutlarız” ifadesinde bulundu. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya