ÇARŞAMBA PAZARINDA YANKESİCİLERE DİKKAT

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ÇARŞAMBA PAZARINDA YANKESİCİLERE DİKKAT
Paylaş
Tarih : 09 Şubat 2021 - 12:48

Simav’ın tarihi Çarşamba Pazarında geçtiğimiz hafta yaşanan yankesicilik olayında bir vatandaşa ait çalınan 1700 TL’nin suçluların Simav polisinin başarılı bir operasyonuyla yakalanarak tutuklanmalarına ve çalınan paranın da sahibine teslim edilmesi olayına dikkat çeken yetkililer Çarşamba Pazarında vatandaşları daha da dikkatli olmaya davet etti.

18 mahalle, 6 belde ve 83 köyü yanı sıra ilçeye komşu diğer ilçelerin Simav’a yakın olan yerleşim birimlerinden de binlerce vatandaşın Çarşamba günleri kurulan pazara alış-veriş yapmaya geldiğine dikkat çeken yetkililer, Yusuf Koyuncuoğlu İlkokulundan Osmanbey Ortaokuluna kadar uzanan bölgede ve Sebze Pazarı bölümünde kurulan halk pazarının Eynal Konukları için de önemli bir alternatif pazar oluşuna vurgu yaptılar.

Simav polisinin her Çarşamba günü pazarın açılmasından sona ermesine kadar çok yönlü olarak denetimlerini sürdürdüğüne dikkat çekilirken geçen hafta pazarın Belediye Meydanı bölümünde alışveriş yapan M.T.adlı vatandaşın içerisinde 1700 lira bulunan cüzdanının yankesicilik yöntemi ile çalınması, kişinin durumu polise bildirmesinin ardından bölgedeki güvenlik kameralarının kayıtlarının incelenmesi, görgü tanıklarının ifadeleri ve belirlenen araç plakasının ardından Simav –Uşak karayolunda durdurulan araçta M.T.’nin çalınan 1700 lirası bulunurken, şüpheliler; L.U., İ.V., ve V.V. gözaltına alındığı bildirildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya