CEVİZ BAŞAKÇILARINA “POLİS BASKINI”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » CEVİZ BAŞAKÇILARINA “POLİS BASKINI”
Paylaş
Tarih : 05 Ekim 2021 - 13:44

Simav’da her sonbahar döneminde ve özellikle ceviz hasadı öncesinde ortaya çıkan kimliği belirsiz ‘başakçılar’ en çok ceviz üreticilerini ve Simav Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’nı üzüyor.

Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı ceviz üreticilerinin ‘başakçı’ şikayetleri konusunda ilçe yöneticilerine gerekli denetim başvurularını yaparak, üreticilerden önce ağaçlardaki cevizleri toplayanların suç işlediğini duyurdu.

Çiftçi Malları Koruma Başkanı Zeki Baki, ceviz fiyatlarının artmasıyla değerlenen cevizin başakçıların en fazla ilgi gösterdiği meyve olduğuna işaret ederek, “Cevizlerin başakçılar tarafından toplanması konusunda önemli şikayetler hatta ihbarlar var. Bu konuda kısa bir süre önce Simav polisimizle birlikte panayır alanında toplandığı ihbarını aldığımız başakçılara operasyon düzenledik. Onlarla görüşerek başakçılık uygulamasının yasal olmadığını, vatandaşa ait araziye izinsiz girmenin, izinsiz ürün toplamanın kanunlar önünde suç olduğunu anlattık” dedi.

Çarşamba günleri Yukarı Düğün Salonu ve İtfaiye Müdürlüğü arasındaki ceviz satışlarını da izlediklerini hatırlatan başkan Baki, “Tarlası, bahçesi hatta ceviz ağaçları olmayan bazı kişilerin ceviz satışında bulunması bizler için çok manidar. Bu konuda denetimlerimiz devam edecek” diye konuştu. (Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı